کد خبر 974116
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
محمدعلی پورمختار

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی گفت: باید وزارت اقتصاد علت این تخلف را بگوید زیرا دیگر دادن حقوق نجومی قابل قبول نیست.

به گزارش مشرق،  محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین سوال نمایندگان از وزیر اقتصاد درباره پرداخت حقوق‌های نجومی 40 و 50 میلیونی در کشور علی‌رغم منع قانونی گفت:‌ در این باره سوالی را از دژپسند مطرح کرده‌ایم و منتظریم تا در هفته آینده که جلسات مجلس آغاز می‌شود این موضوع را پیگیری کنیم.

وی افزود: وزیر اقتصاد باید بر نحوه اجرای قانون بودجه و سایر قوانین مرتبط و همچنین نظارت بر هزینه‌کردها اقدام عاجل و قاطع کند و این وزارتخانه باید پاسخ دهد چرا حقوق‌های نجومی همچنان وجود دارد؟

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح سوال از دژپسند وزیر اقتصاد با موضوع حقوق‌های نجومی در هفته آینده مطرح می‌شود و وی درباره چرایی پرداخت‌های حقوق‌های نجومی با وجود اینکه قانون در این خصوص صراحت دارد باید توضیح دهد.

بیشتر بخوانید:

چگونگی دفاع از بچه‌های ناجا در قضیه فتنه ۷۸

تعلل در انتشار حقوق مدیران و تداوم پرداخت حقوق‌های نجومی

پورمختار اظهار داشت: دیوان محاسبات کل کشور وظیفه رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی را دارد و توقع ما از این نهاد ناظر به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی هم این است.

وی گفت: حقوق‌های نجومی در سال‌های گذشته و در مرحله اول بررسی شد و دیوان محاسبات هم در این باره ورود کرده و گزارشی را در صحن علنی قرائت شد اما اینکه پرداخت حقوق‌های نجومی همچنان وجود داشته باشد جای سوال است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: دیوان محاسبات باید با رویکرد جدید، با جدیت و قاطعیت بیشتری درباره حقوق‌های نجومی در برخی شرکت‌های دولتی ورود کند زیرا اعطای حقوق‌های نجومی تخلف قانونی است که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور می‌توانند برخورد لازم را مسببین آن داشته باشند.

وی گفت: اسناد پرداخت حقوق‌های نجومی 40 و 50 میلیونی را دیده ام و این موضوع در گزارشات رسمی وجود دارد.

پورمختار تصریح کرد: متاسفانه در شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون و زیر مجموعه این وزارتخانه، گزارشاتی از حقوق‌های 40 و 50 میلیون تومانی وجود دارد که آنها دریافت این حقوق‌ها را شفاف بیان کرده‌اند.

وی در پایان گفت: وقتی حداکثر حقوق مدیران طبق قانون 7 برابر حداقل حقوق یعنی 31 میلیون تومان است، معنا ندارد حقوق‌های 40 تا 50 میلیونی و بیش از آن را مشاهده کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علی IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  10 0
  واقعا که مابچه های وزارت تعاون کار باحقوق زیر سه میلیون تومان داریم زندگی میکنیم
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  17 0
  آخ ... دریغ ... از اعدام مفسدین به روش چینی ... تا این اعدام ها راه نیفتد این مملکت به این راختی مردم به رفاه و عدالت نمی رسند
 • هموطن IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  19 0
  يعنى حقوق31ميليونى نجومى نيست؟!!!
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  17 0
  آیا مگر حداقل حقوق حدود 4/5میلیون تومان است که طبق آن31 میلیون تومان حقوق مدیران، قانونی باشد؟! این 7 برابر توجیه شرعی و عقلی ندارد که به نفع مدیران، قانون سازی شده است!
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  14 0
  مگر هفت برابر کارکرد برای کشور دارند! ارزش کار مفید مدیران چگونه محاسبه میشود و با چه ملاک و معیاری صحت و حلیت آن توجیه میشود؟! حتی برای مدیران کارآمد نیز میزان قابل توجیه شرعی وقتی ممکن است که سهم آنها در ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت و درآمد برای کشور معلوم شود؛ و بعدآن هم چنانچه حلال باشد برای آن حسابی است تا طیب محسوب شود؛ که بفرموده پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله: در حلال حساب است و در حرام عقاب.
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  8 0
  اگر میخواهید پرداخت حقوق های بالا متوقف شود باید علاوه بر مسئول مجموعه. افراد زیر هم بعنوان مجرم محاکمه شوند. 1. مسئول نیروی انسانی و تعیین حقوق و کارگزینی ان محموعه 2. مسئول مالی و کسانی که چک پرداخت را صادر می کنند 3. هر کسی که از پرداخت حقوق اطلاع داشته و در اجرای این جرم همکاری داشته است
 • علی IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  14 0
  اون کسانی که حقوق ۵۰ میلیونی تومنی می‌دزدند از انسانیت و شرافت خجالت بکشند.
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  4 0
  ظاهرا هفت برابر! اما مجموع امکاناتی که از بیت المال مستقیم و غیر مستقیم صرف مدیران میشود، قطعا بیش از این میزان است. و آیا با چنین شیوه ای آیا نه تنها تأسی بفرموده های حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام در مورد اخلاق کارگزاران نکرده اند بلکه دورتر هم شده و لذا با خدا و مردم فاصله بیشتر شده است!
 • مردم IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  2 0
  فیلم بازی نکنید همه تان عین هم اید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس