کد خبر 972884
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
توضیحات حق شناس در خصوص بازداشت چند ساعته

محمد جواد حق شناس در خصوص احضار و بازداشت چند ساعته اش توضیح داد.

به گزارش مشرق، ، محمدجواد حق شناس پیش از آغاز جلسه علنی روز یکشنبه شورا با اشاره به جزئیات دادگاه دیروزش گفت: حدود سه یا چهار هفته پیش بود که تماس تلفنی با شماره های تلفن چهاررقمی که خودشان را پلیس اخلاقی معرفی می کردند با من گرفته شد که من پاسخ دادم انتظار ندارید که با تماس تلفنی به آنجا مراجعه کنم و اگر احضارنامه یا دعوت کتبی انجام شود، امکان حضور خواهم داشت که تلفن قطع شد و منجر شد به اینکه ۲۶ خردادماه احضاریه ای به من واصل شد که در آن احضاریه اعلام شده بود اگر طی ۵ روز به دادسرا مراجعه نکنم، حکم جلب من صادر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: موضوع را طی گزارشی به رئیس شورای شهر منتقل کردم که ایشان در تماسی که با مجموعه داشتند اعلام کردند این مسئله به خاطر پست اینستاگرامی من است که خانم لیلا تهرانچیان هنرمند باسابقه حوزه موسیقی سنتی آیات ۷ و ۸ سوره آل عمران که همان دعای ربنا است و در ادبیات عرفانیمان مشهور است گذاشته بودند. این پست کمتر از یک دقیقه بود. در مهلت مقرر مراجعه کردم و اعلام شد چون در آستانه سفر هستم، زمان دیگری را مشخص کردند که نهایتاً دیروز به همراه وکیلم به دادسرای ارشاد، شعبه دوم بازرسی در خیابان بخارست مراجعه کرده و تفهیم اتهام شدم. اتهام وارد شده به من، تشویق مردم به فساد بود که با اعتراض من همراه شد. به من اعلام شد که در بارگذاری این پست که کلیپ تصویری نیز همراه آن بود، حد شرعی را رعایت نکرده ام و مردم را به فساد تشویق کرده ام و به دلیل جایگاهم در کمیسیون فرهنگی، این مسئله حساسیت بیشتری برای آنها داشت. من از آنها خواستم از لحاظ قانونی ماده قانونی که این عمل را جرم می داند، به من اعلام کنند.

حق شناس تصریح کرد: بازپرسی من ساعت ۹ آغاز و تا ۱۲:۳۰ ادامه داشت و ۱۴ صفحه بازپرسی انجام شد. در پایان به همان عنوان اتهامی برای من قرار وثیقه صادر شد.

در توضیحات خودم اشاره کردم جرم من باید بر اساس قانون مشخص شود. نهایتاً ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه برای من صادر شد که توان پرداخت آن را نداشتم و بنابراین حکم بازداشت من صادر شد. از ساعت ۱۲:۳۰ دیروز تا ۵ بعدازظهر در بازداشتگاه در کنار سایر زندانیان با اتهامات مختلف بودم. ساعت ۵ بعدازظهر آقایان خلیل آبادی، نظری و رسولی به بازداشتگاه آمدند.

وی ادامه داد: در نهایت اعضای شورا اعلام کردند شورا یک کار جمعی است و باید به طور جمعی در خصوص آن تصمیم گیری کرد، در غیر این صورت آمادگی داشتم تا تعیین تکلیف برای این پست، در بازداشتگاه بمانم اما در نهایت متن موردنظر و توافق دوستان و بازپرس در اینستاگرام گذاشته شد و قرار شد تا سرانجام بازپرسی، پست گذاشته شده در صفحه اینستاگرام بماند. این موضوع تا ساعت ۱۹:۳۰ بعدازظهر ادامه داشت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مهران IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  17 1
  پس که اینطور شما هم با این سن وسال برات اهمیت ندارد که رواج وتبلیغات ابتذالات در کشور میکنی ومیخواهی از سر تقصیرت گذشت ونادیده گرفته شود
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  17 1
  یعنی سطح شئور یک منتخب مردم تهران اینه!!؟؟
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  11 2
  باید زودتر اعدام بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس