روحانی و ماکرون

رئیس جمهور تحریمها و فشارها اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را جنگ اقتصادی تمام عیار دانست و گفت: تداوم این جنگ اقتصادی می تواند به تهدیدات دیگری در منطقه و جهان منجر شود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی روز شنبه در تماس تلفنی "امانوئل مکرون" با وی، ضمن اشاره به تاکید همتای فرانسوی خود برای حفظ برجام گفت که ایران طی ۱۴ ماه گذشته و به رغم همه فشارها و تحریم‌های آمریکا کوشیده است در چارچوب یک صبر راهبردی، این توافق را حفظ کند.

بیشتر بخوانید:

اعلام تصمیم جدید برجامی ایران توسط ربیعی، عراقچی و کمالوندی

فیلم/ رهبر انقلاب: کانال مالی اروپا شوخی تلخی است

پایان مهلت ۶۰روزه به اروپا

رئیس جمهور تحریم‌ها و فشارها اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را یک حرکتی تروریستی و جنگ اقتصادی تمام عیار دانست و تاکید کرد: تداوم این جنگ اقتصادی می‌تواند به تهدیدات دیگری در منطقه و جهان منجر شود.

روحانی اقدامات اخیر ایران را کاملاً در چارچوب برجام و برای حفظ آن برشمرد و از اتحادیه اروپا خواست تا به مسوولیت‌های خود در برابر معاهدات بین المللی و قطعنامه سازمان ملل متحد عمل کند و با دست زدن به اقداماتی، بیش از پیش برای حفظ برجام تلاش کند.

رئیس جمهور با اشاره به پیشنهاد همتای فرانسوی خود، گفت که توقف کلیه تحریم‌ها می‌تواند آغازی برای یک حرکت بین ایران و ۱+۵ باشد.

رئیس جمهور فرانسه نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه اتحادیه اروپا از ابتدای خروج آمریکا از برجام با این اقدام شدیداً مخالفت کرده است، گفت: اتحادیه اروپا خواهان حفظ برجام است و تمام تلاش خود را در این مسیر بکار گرفته است.

امانوئل مکرون تصریح کرد: می‌پذیریم که اقدامات اروپا برای جبران تحریم‌های آمریکا موفق و کارآمد نبوده است اما همه تلاش خود را برای جبران این موضوع بکار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه باید اوضاع را تحت کنترل گرفته و برنامه و اقدامات جدیدی برای حفظ برجام انجام داد، گفت: پایان برجام به معنای اقرار به شکست دسته جمعی و اقدامی تأسف بار خواهد بود و بنابر این مسیر دوم را باید انتخاب کرد تا برجام حفظ و به تنش زدایی کمک شود و فرانسه آماده است در این مسیر تلاش‌هایش را بویژه در مسیر خواست ایران که آتش بس در این جنگ اقتصادی است، دوچندان کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • مجتبی/تبریز IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  47 12
  خاک بر سر روحانی و مکرون و برجام و اینستکس و انگلیس و المان و اروپا و امریکا...
 • DE ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  18 9
  جناب مکرون: شما که می‌پذیرید که اقدامات اروپا کارآمد نبوده است، حالا باید هم بپذیرید که اقدامات ایران هم نباید کارامد باشد. معامله اینجوری نمی شود که شما وظایف خودتان را انجام ندهید و بعد بجای جبران خسارتی که به ایران زیده ایدف می گویی: «می‌پذیریم که اقدامات اروپا کارآمد نبوده است». این حرف ها هیچ مشکلی را حل نمی کند.
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  17 2
  چی میشه استئفا بدی؟
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  6 0
  آقای روحانی نترس ونترسان .شما اگه رئیس جمهور مقتدری باشی وبه عهدی که نسبت به مردم دادی که همه جانبه مراقب مصالح کشور وبا تمام توان باشی .هیچکس مطمئن باش کاری نمی تواند بکند.توکل به خدا کن.
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  4 0
  روحانی نترس ونترسان .ماهمگی توکلمان به خداست مطمئنا هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  9 0
  ۱۸ ماهه اقتصاد فلج شده ، ملت نابود شدن، تهدید نکنید دیگ ، تهدید برای قبل عمل اونهاست ، الان نوبت عمل ماست ، بزنید بپوکونید امنیت منطقه رو تا همه تاوان بدن
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  10 0
  والله ، بالله ، این ترامپ برای ما نعمته ، ابتدا با خروجش از برجام فرصتی بما میدهد تا قرار داد ننگین برجام که کلید آن از بیانیه سعد آباد زده شده بود را بگو نه ای عمل نماید تا نوبت آنها باشد که شرایط ایران را بپذیرند ، ،
 • IR ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  5 0
  با اروپاییها محکم حرف زده شه مشاشن به خودشون کاش یه مرد واقعی توی بدنه دولت بود
 • IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
  5 0
  آدم قحطی روحانی با مکرون حرف میزنه بااون کشورآشفته ش.
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
  0 0
  آدم قحطی با مکرون وکشور آشفته ش حرف میزنه ؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس