کد خبر 971888
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
کاهش عجیب دستمزد گزینه‌های معرفی شده به باشگاه پرسپولیس

در حالی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آُسیا وتدارک آن مبلغ ۱۸۰ هزار دلار از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس هزینه شده که محل خرج شدن آن نامشخص و مبهم است.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به عنوان نماینده غرب این قاره راهی فینال این بازی‌ها شود و در بازی فینال هم به مصاف کاشیماآنتلرز ژاپن رفت که در مجموع دو بازی رفت و برگشت از این تیم شکست خورد و به نائب قهرمانی آسیا رسید. بازی رفت این دو تیم ۱۲ آبان در شهر کاشیمای ژاپن برگزار شد و دیدار برگشت در تاریخ ۱۹ آبان به میزبانی تهران انجام گردید. برای بازی برگشت فینال در تهران و به جهت حضور میهمانان ویژه قرار بود مراسم خاصی برگزار شود و به همین دلیل فردی به نام (م-ف) طی قراردادی که در تاریخ ۱۵ آبان سال ۹۷ با باشگاه پرسپولیس به امضا می‌رساند مسئولیت پشتیبانی و تدارک بازی فینال را بر عهده می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

صحبت عرب درمورد جدایی بیرانوند

قرارداد اولیه برای انجام مراسم و پشتیبانی بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا ابتدا رقم ۲۲۰ هزار دلار بود که پس از رایزنی‌های مختلف در نهایت طرفین روی مبلغ ۱۸۰ هزار دلار به توافق رسیدند. با احتساب قیمت دلار که در آن روزها ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که ارزش ریالی این قرارداد رقمی بیش از ۲۷ میلیارد ریال معادل دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌شود. مراسمی که از سوی این فرد برای بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شد اقداماتی نظیر نورافشانی در ورزشگاه، کشیدن کاور روی چمن، اجرای کنسرت موسیقی زنده و پذیرایی از میهمانان ویژه بود. جالب اینجاست که تمامی این اقدامات با رقمی حدود ۸۰۰ میلیون تومان انجام شد و مشخص نیست مابقی مبلغی که برای انجام این مراسم از باشگاه پرسپولیس دریافت شده کجا هزینه شده است؟ اینکه برای این بازی و تدارکات آن قرارداد ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی بسته می‌شود اما کلاً ۸۰۰ میلیون تومان در این بین هزینه شده دارای ابهام فراوانی است!

از طرف دیگر شرکت پیکو که متعلق به کشور قطر است به دلیل قراردادی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد بیش از ۸۰ درصد از کارهای تشریفاتی این بازی را انجام داده بود و قرار بود که این فرد (م-ف) که با باشگاه پرسپولیس قرارداد امضا کرده بود بخش کوچکی از اقدامات را انجام دهد و مشخص نیست که اقدام برای بستن چنین قرارداد سنگینی چرا و به چه دلیل انجام شده است. این در حالی است که هزینه صرف شده بسیار کمتر از قراردادی است که بسته شده و در این بین تکلیف باقی پول مشخص نیست. حدوداً یک چهارم از قرارداد منعقد شده هزینه مراسم فینال شده و وضعیت سه چهارم رقم قرارداد نامشخص است!

ایرج عرب مدیرعامل فعلی باشگاه پرسپولیس که در زمان مدیریت حمیدرضا گرشاسبی در این باشگاه و در بحبوحه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، رئیس ستاد برگزاری این بازی بود باید به این سؤال پاسخ دهد که ۱۸۰ هزار دلار اشاره شده در چه راهی هزینه شده است؟ تمامی این اتفاقات در حالی رخ داده که پای برخی از مسئولان و کارمندان باشگاه پرسپولیس هم در این زمینه در میان است و شاید بهتر باشد که نسبت به روشن شدن این سؤال پاسخ مناسب از سوی این باشگاه ارائه شود چرا که مدارکی در این زمینه در اختیار خبرگزاری فارس هست که به وقت لزوم آنها را منتشر خواهیم کرد تا مشخص شود ۱۸۰ هزار دلاری که از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس جهت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا به این باشگاه رسیده، در چه راهی هزینه شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس