زنگنه نمایه

بررسی چگونگی نهادینه کردن همکاری کشورهای اوپک و غیراوپک، نشست ۱۷۶ اوپک را زمان‌بر کرده، طرحی که با مخالفت جدی وزیر نفت کشورمان مواجه شده است.

به گزاش مشرق به نقل از وزارت نفت، «بررسی چگونگی نهادینه کردن همکاری اوپک و غیراوپک»، دلیل اصلی طولانی شدن نشست وزرای اوپک پشت درهای بسته است.

بر اساس این گزارش، این موضوع که در ماه‌های گذشته تحت بررسی کارشناسی قرار گرفته، هنوز دارای ابهاماتی است که سبب شده وزیر نفت ایران مخالف جدی و اصلی این طرح باشد.

بیشتر بخوانید:

اوپک توافق کاهش تولید خود را تمدید کرد

زنگنه: بعضی از اعضای اوپک تک‌روی می‌کنند

تولید نفت ایران ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت

مأموریت مهم زنگنه در نشست ۱۷۶ اوپک

نشست ۱۷۶ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) امروز (۱۰ تیرماه) و از ساعاتی پیش، در مقر دائمی این سازمان در وین آغاز به‌کار کرده است.

اعضای اوپک در نشست امروز درباره تمدید دبیرکلی محمد سانوسی بارکیندو مذاکره می‌کنند که شواهد از تمدید دبیرکلی بارکیندو برای یک دوره سه ساله دیگر حکایت دارد.

اعضای اوپک در نشست ۱۷۵ خود، تولید خود را ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دادند. ایران، ونزوئلا و لیبی از این توافق معاف شدند. متحدان غیراوپکی هم همسو با این توافق، تولید خود را ۴۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دادند.

قیمت سبد نفتی اوپک روز جمعه، ۶۵ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه تثبیت شد، باید دید قیمت نفت پس از این نشست به چه رقمی می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس