توضیحات سردار کمالی درباره وضعیت خدمت مشمولان در مناطق سیل‌زده لرستان

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که نه‌تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده، بلکه به‌زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد.

به گزارش مشرق، سردار موسی کمالی درباره بخشش اضافه خدمت سربازان غایب اظهار کرد: برابر قانون، سربازانی که تا سه ماه غیبت از سربازی داشته باشند، سه ماه اضافه خدمت، سربازانی که از سه ماه تا یک سال غیبت داشته باشند شش ماه اضافه خدمت و سربازانی که بیش از یک‌سال غیبت داشته باشند علاوه‌بر شش ماه اضافه خدمت، مشمول مجازات‌های مربوط به سربازان فراری نیز می‌شوند.
وی با بیان این‌که در گذشته طی چندین مرحله اضافه خدمت‌های ناشی از غیبت سربازان بخشیده شده بود، اظهار کرد: اما دیگر خبری از چنین بخشودگی‌ها و تسهیلاتی نخواهد بود و بخشودگی اضافه خدمت‌های ناشی از غیبت، دیگر تکرار نخواهد شد و تنها آن دسته از سربازانی که به سربازی اعزام شده و دارای حسن انجام وظیفه و اخلاق باشند با تشخیص فرمانده معادل دو سوم از اضافه خدمت ناشی از غیبتشان بخشیده خواهد شد و بجز آن هیچ بخشش دیگری وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

حداقل و حداکثر حقوق سربازان چقدر است؟

فروش سربازی دیگر اجرا نمی‌شود

کمالی در مورد این‌که آیا احتمال اجرای دوباره طرح فروش سربازی یا همان جریمه ریالی سربازی وجود دارد؟،گفت: پرونده فروش سربازی یا جریمه ریالی سربازی مختومه شده و دیگر اجرا نخواهد شد، بنابراین لازم است مشمولان غایب به امید اجرای دوباره چنین طرح‌هایی نمانده، وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

معافیت سنی جدیدی اعلام نخواهد شد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در مورد این‌که آیا ممکن است معافیت‌های سنی سربازی جدیدی اعلام شود؟، خاطرنشان کرد: تمامی افراد ذکور ایرانی متولد سال ۱۳۵۵ به بعد مشمول خدمت سربازی هستند و باید وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند. هیچ‌گونه معافیت سنی جدیدی برای این افراد اعلام نخواهد شد.

تشدید برخورد با مشمولان غایب و به‌کارگیرندگان این افراد

کمالی همچنین از تشدید برخورد با مشمولان غایب نیز خبر داد و گفت: به زودی طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و همچنین به‌کارگیرندگان این افراد اجرا خواهد شد و برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد که از جمله آن احتمال ارجاع به محاکم قضائی نیز وجود دارد.
وی با بیان این‌که بسیاری از مشمولان غایب هنگام دریافت گواهینامه، تمدید گواهینامه، تعویض پلاک و … شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: در همین راستا نیز به زودی برخورد با آنان آغاز خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده است، اظهار کرد: محدودیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب نیز تشدید خواهد شد که از جمله آن می‌توان به ممنوعیت ارائه وام بانکی به مشمولان غایب، ممنوعیت ثبت و تأسیس شرکت و … اشاره کرد.
وی در پایان به اشاره به شایعات پیرامون بخشودگی‌های سربازان غایب اظهار کرد: اخبار رسمی در مورد سربازی تنها از طریق ستاد کل نیروهای مسلح اعلام خواهد شد و لازم است که مشمولان به دیگر خبرها در این خصوص توجه نکرده و وضعیت خدمتی خود را معطل شایعات و طرح‌های بی‌اساسی که مورد تأیید ستاد کل نیروهای مسلح نیست، نکنند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  21 4
  ترسیدیم.
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  18 0
  تکلیف بیمارانی که از کمیسیون معافیت پزشکی رد شده اند و توانایی رفتن به خدمت سربازی را ندارند ولی به وسیله کمیسیون پزشکی با سخت گیری تمام رد شده اند و میگویند باید بیماری مشمول در حد نزدیک به مرگ باشد تا معافیت پزشکی بدهیند تکلیف این گونه مشمولین چه خواهد شد
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
   9 0
   بله عدالت در مورد مشمولینی که این گونه در کمیسون پزشکی با سخت گیری تمام رد شده اند اول باید رعایت و اصلاح شود بعد قانون وضع شده اجرا شود
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
   14 0
   زمانی که بعضی از به اصطلاح پزشک کارشناس بیسواد و بی وجدان با دریافت رشوه و پرونده سازی اقدام به تائید معافیت پزشکی به افراد سالمی که ازشون با واسطه رشوه دریافت کرده اند میکنند دیگر فرصتی برای تائید معافیت پزشکی بیماران واقعی نمی ماند ما که حلال نمیکنیم واگذاشتیم به اون دنیا حالا سردار خودت میدانی و خدای خودت
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  16 1
  1355-1398 میشه 43 سال میخای ببریش چیکارش کنی از خودت بزرگتره سردار ... مسخره ترین کار دنیا سربازیه دو سال عمر جوون مردم رو از بین ببرید که مثلا نظم و امنیت یادشون میدیم
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  14 0
  زمانی که بعضی از به اصطلاح پزشک کارشناس بیسواد و بی وجدان با دریافت رشوه و پرونده سازی اقدام به تائید معافیت پزشکی به افراد سالمی که ازشون با واسطه رشوه دریافت کرده اند میکنند دیگر فرصتی برای تائید معافیت پزشکی بیماران واقعی نمی ماند ما که حلال نمیکنیم واگذاشتیم به اون دنیا حالا سردار خودت میدانی و خدای خودت
 • منتظر المهدی AE ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
  7 1
  سلام دوستان زحمت کش مشرق خسته نباشید امیدوارم کامنتا درج بشه چون دارم فیلم میگیرم تا مدرک باشه که ایا نظرات واقعی مردم رو انعکاس میدین یا نه!؟ البته خدا بالای سرمون شاهده! متاسفانه دلیل اول عقب افتادگی کشورمون همین موضوع سربازی و خدمت نظامه! متاسفانه هیچ گاه مسئولین توجهی به این مسئله بعنوان مشکل و عیب اصلی نظام اسلامی نداشتند ! و اصلا با نص صریح قرآن و حتی عملکرد امیر المومنین درمورد سرباز گیری و هم مطابق نیست ! و دو حدیث معتبر درباره این موضوع هس که .. در ضمن با نگاه عقلانی هم مطابق نیست مسئله امنیت کشور نیست! که اگر بود سرباز شغلش همین بود نه به اجبار و با شیوه برده گیری و نیروی رایگان! بدون توجه به مشکل روحی روانی اقتصادی و خانوادگی این جوانان .. و دیگری مشکلات چندگانه قبل و حین و بعد از خدمت نظام در ایران و مشکل تبعیضات از اول انقلاب و موضع گیریهای عجیب و مختلف حتی بدون عذر خواهی از مردم! عدم پرورش درست مرد زندگی عدم تحصیل عدم ارزش اخلاقی و نان اوری عدم کرامت انسانی عدم سلامتی وو در ضمن مسئولین فکر اخرت نیستن فکر حداقل کشور باشن خواهشا به فکر خانواده ها و فردای میهن عزیزمون باشید نه الانش
 • حسین آقا IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  1 5
  به نام خدا... قوانین نظام وظیفه نیاز به یک بازنگری دارد.این قوانین کنونی فعلی باید با الحاقاتی تکمیل شود که بدنه نیروهای نظامی و انتظامی قویتر شودو نیرو های بیشتر را بتوان جذب کرد.اگر استثنائات غیر ضروری حذف شده و شامل تمامی افرادذکور 18 سال به بالا را شامل شود انگاه افراد بیشتری مشمول خدمت نظام وظیفه محسوب شده وکمبود نیروی داوطلب برطرف میگردد..و دیگر شاهد شایعات خدمت دختران برای اعزام به خدمت سربازی نحواهیم بود.هر چند که این گروه نیز به نوبه خود میتوانند منشا خدمات دیگری مطابق با موقعیت و روحیه در محیط های اداری و خدماتی نظیر پزشکی و پرستاری و درمانی و علمی در سیستم اداری انجام وظیفه نمایند..
 • محسن حسینی IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  6 0
  به قران من از حتی نمیتونم تصورشم بکنم. فقط به این فکر میکنم که تفنگ و دادن بهم خودکشی کنم . کی میخواد وام ها رو پس بده ؟؟ کی میخواد کرایه خونه رو بده؟ بعد از دو سال بیام چکار کنم ؟ چند ماه دیگه تازه عروسیمه‌. من با این که متولد ۷۳ هستم اما به امام حسین هییییچ راهی نداره برم سربازی !!! از اون طرف شده یه جنگ اعصاب. واقعا موندم چه گناهی کردم که تو ایران به دنیا اومدم. پدر و مادر مستاجر. منم پسر بزرگ و هزینه اونا. نامزدم. وام. تو این بازار داغون سربازی رو کم داشتیم.
 • منتشر شود IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  0 0
  متاسفانه قوانین منسوخ شده سربازی ،شده خط قرمز باید اصلاح بشه هم قانون هم سربازی ، باید زمینه برای انجام کار تخصصی برای هر رشته رو فراهم کنن (نه این کار های نمایشی)وگرنه کسی که بعنوان مثال پرستاری خونده چرا باید دوسال بالای برجک پست بده(کاری با گذشتگان ندارم) ، اون هم از وضع صدقات ماهیانه شون که پول کرایه هم نیست ، ما این همه در صنایع نظامی پیشرفت چشم گیری داشتیم ولی سربازی که بنوعی قسمت نظامی با مردم پیوند میخوره دست نخورده از اول انقلاب تا الان مونده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس