رحیم پور ازغدی نمایه

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جلسه اخیر این شورا گفت: در این جلسه قرار شد از جلسه آینده که همین هفته برگزار می‌شود سران سه قوه، در جلسات شرکت کنند.

به گزارش مشرق، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشستی با موضوع «گفتمان ضد فلسفه در فلسفه علم» که باحضور جمعی از دانشگاهیان و حوزویان، برگزار شد پس از بررسی نظریات سه فیلسوف علم اروپائی، به تبیین دو نظریه از فارابی و ابن‌سینا در فلسفه علم و طبقه بندی علوم پرداخت و در پایان این جلسه که چهارساعت ونیم به طول انجامیدبه پرسشهای حضار پاسخ گفت.

بیشتر بخوانید:

درخواست رحیم‌پور ازغدی از رئیس و دبیر شورای انقلاب فرهنگی

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت جلسات شورای انقلاب فرهنگی و اینکه آیادر جلسه ای که پس از چندماه تعطیلی بی سابقه شورای انقلاب فرهنگی، به دستور رهبری تشکیل شد به سوالات پاسخ داده شد؟ گفت: جلسه، روی هم رفته مثبت بود. آن سوالات هم، سوال قریب به اتفاق دوستان شورا بود که در این سالها بارها تکرار شد و مسکوت ماند ولی اینبار اثر کرد و شنیده شد.

وی افزود: از جمله اینکه چرا برخی مصوبات شوری برخلاف قانون، اجرا و حتی ابلاغ نمی شود و چرا متقابلاً برخی دستورات تحمیلی نظیر ۲۰۳۰ و کنوانسیون‌های دیگری از جهان سرمایه داری در مورد کودک و زن و خانواده و نظام آموزشی وسبک زندگی مردم ما، چراغ خاموش و خارج از روال قانونی، ابلاغ و بودجه گذاری و اجرا می شود؟

ازغدی یادآور شد: تعطیلی شورا و انسداد فضای گفت وگو، آن هم در شورایی که فلسفه ای جز مشورت آزاد و مباحثه فرهنگی ندارد، قابل تداوم نیست و سوال و نقد، قدغن نمی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بحمدالله در این جلسه تصویب شد که اولاً فهرست کامل و دقیقی از مصوبات اجرا نشده شورا، تهیه و اجرای آنها آغاز شود، ثانیاً بررسی و چاره شود که مواردی شبیه ۲۰۳۰ و....نه اکنون و نه در آینده به ویژه با دور زدن نهادهای قانونی، ابلاغ و اجرا نشود.

وی ادامه داد: مدنیتی که خودش، در ورطه فروپاشی اجتماعی است نمی تواند معلم سبک زندگی برای مردم ما باشد. جامعه و خانواده غربی را با مواد نگهدارنده، سرپا نگهداشته اند. آن جوامع، زردی گرفته اند و می کوشند کل جهان را زرد کنند و ما چشم بسته به هیچ جا نمی رویم به خصوص اگر ناکجا باشد. این ملت، سابقه تمدن سازی دارد و سبک زندگی تزریقی نمی پذیرد.

رحیم پور ازغدی افزود: در مورد جلسات هم قرار شد انشالله از جلسه آینده که همین هفته برگزار می شود سران محترم سه قوه، در جلسات شورای انقلاب فرهنگی شرکت کنند. همه ما به مسئولیت خود در برابر علم و فرهنگ این جامعه بایدعمل کنیم.

وی تصریح کرد: همه ما اعضای شورا درمحضر مردم به ویژه شما دانشگاهیان، حوزویان، فرهنگیان و نخبگان جامعه پاسخگو باشیم که در شوری چه می کنیم و چه نمی کنیم. حقیر هم تا وظیفه ای بر دوش دارم، ادای وظیفه خواهم کرد.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خبر خوب، توافق جمعی بر پاسخگویی به ملت است که نگذاریم مغولهای تجددزدگی غرب باور و تحجر زدگی ایستا، فرهنگ ایران و ایرانی را زیر پا له کنند.

وی گفت: همه ما در این اصول، همفکر و در یک جبهه هستیم و هیچ مسئله شخصی در کارنیست و بنده به ویژه برای آقای روحانی دعا می کنم که در این شرائط سخت خیانت مکرر و مجرب آمریکا و اروپا و عاقبت تلخ برجام و مشکلات اقتصاد و سیاست خارجی بتواند باری از دوش فرهنگ کشور بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس