کد خبر 967611
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
1

تحلیلگران با اشاره به ناتوانی سامانه آمریکایی پاتریوت در برابر موشک یمنی ها و سامانه گنبد آهنین در برابر موشک مقاومت فلسطین اعلام کردند که معامله قرن زمینه ساز شروع انتفاضه سوم می‌شود.

به گزارش مشرق، دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. کاخ سفید روز یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) با اعلام این خبر، کنفرانس بحرین را بخشی از طرح آمریکا برای برقراری صلح در خاورمیانه و خاتمه دادن به مناقشه در این منطقه عنوان کرد!

کاخ سفید و پادشاهی بحرین در بیانیه مشترکی اعلام کرده‌اند که این نشست ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر) در منامه برگزار خواهد شد. آمریکا و بحرین ابراز امیدواری می‌کنند که کنفرانس منامه امکانی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بالقوه‌ای باشد که طرح صلح خاورمیانه زمینه انجام آن را فراهم می‌کند.

نشست معامله قرن و جرقه انتفاضه سوم

عبدالباری عطوان در مطلبی با اشاره به احتمال وقوع انتفاضه شوم ملت فلسطین آورده است: «همانگونه که نشست سران عرب در سال ۱۹۸۷ در اردن به انتفاضه اول در کرانه باختری و غزه منجر شد زیرا ملت فلسطین را نادیده گرفت و آنرا در ذیل برنامه‌هایش قرار داد، بعید نیست که نشست معامله قرن در منامه که جرد کوشنر داماد رئیس جمهور آمریکا آنرا رهبری می‌کند، به انتفاضه سوم و لغو توافق اسلو و هماهنگی امنیتی با آن و فروپاشی همه گام‌های عادی سازی از ترس منجر شود.


بعید نیست که نشست معامله قرن در منامه که جرد کوشنر داماد رئیس جمهور آمریکا آنرا رهبری می‌کند، به انتفاضه سوم و لغو توافق اسلو و هماهنگی امنیتی با آن و فروپاشی همه گام‌های عادی سازی از ترس منجر شود
.

هنگامی که فتح و حماس و دیگر گروههای فلسطینی به طور واحد تصمیم به تشدید اقدامات در روزهای برگزاری نشست منامه گرفته اند، پس این مفهومش این است که فلسطینی‌ها تصمیم خود را گرفته اند و به خود تکیه می‌کنند و مخالف این نشست توطئه آمیز هستند. حماس، جهاد اسلامی و جبهه مردمی و کمیته‌های مقاومت مردمی و دیگر گروههای فلسطینی اعلام کرده اند که هر که در این نشست مشارکت کند، خائن است و از فلسطینی‌ها خواسته اند که به خیابان‌ها بیایند و با صهیونیست‌ها در طی زمان برگزاری نشست منامه درگیر شوند. هر اندازه که تاوان داشته باشد اما توطئه‌ها راه به جایی نمی‌برند.

اینکه محمود عباس اعلام کرده است که قدس و فلسطین فروشی نیست؛ شاید به مثابه اسم رمز برای برانگیختن فلسطینی‌ها به انقلاب و مقابله با اشغالگران با همه ابزار باشد. واکنش کوبنده ای باید به اشغالگران و شهرک نشینان و سازشکاران عرب که گمان می‌کنند ملت فلسطین تسلیم امر واقع شده است، رخ دهد.

نیازی نیست که اعراب به منامه بروند تا از جزئیات معامله قرن مطلع شوند زیرا همه جزئیات آن و اینکه نقش هر کشور چیست را می‌دانند. کوشنر و گرینبلات بارها به منطقه سفر و با سران عرب دیدار کرده اند و برخی از سران عرب هم به واشنگتن احضار شده اند و نقشها توزیع شده است و حجم رشوه‌ها به هر کشوری مشخص شده است و سهم هر کشور حوزه خلیج فارس مشخص شده است مشابه آنچه درباره هزینه‌های جنگ آمریکا ضد عراق رخ داد.

معامله قرن به دنبال کاستن از رنج‌های ملت فلسطین نیست زیرا کسی که کمک‌ها به فلسطینی‌ها را قطع کرده است نمی‌تواند به فکر کاستن از رنج‌های ملت فلسطین باشد. ملت فلسطین گزینه مقاومت علیه اشغالگران را دارد. هنگامی که موشک‌های دقیق شلیک شده از غزه به تل آویو و حیفا می‌رسد و دهها هزار شهرک نشین را از جنوب فلسطین اشغالی به فرار به سوی شمال آن برای یافتن امنیت مجبور می‌کند؛ این مفهومش تحول بی سابقه و سرنوشت ساز و ایجاد تغییر ریشه‌ای در موازنه قوا و معادلات در کل منطقه است‌.


هنگامی که موشک‌های دقیق شلیک شده از غزه به تل آویو و حیفا می‌رسد و دهها هزار شهرک نشین را از جنوب فلسطین اشغالی به فرار به سوی شمال آن برای یافتن امنیت مجبور می‌کند؛ این مفهومش تحول بی سابقه و سرنوشت ساز و ایجاد تغییر ریشه‌ای در موازنه قوا و معادلات در کل منطقه است
.

فلسطین فروشی نیست

فلسطین کالای فروشی نیست یا معامله املاک نیست که بتوان با میلیاردها دلار آن و ملتش را خرید و هر اندازه که فلسطینیها از گرسنگی و محاصره رنج ببرند تسلیم نخواهند شد. ترامپ و متحدان عربش که فکر می‌کنند زمان برای ایجاد اسرائیل بزرگ مهیاست در اشتباه به سر می‌برند. مبالغه نکرده ایم اگر از کوشنر و معامله قرن که بذر بیداری فلسطینی و عربی را پاشیدند و شرایط را برای ایجاد انتفاضه مهیا کردند، و فرهنگ مقاومت را احیا و همه سازشکاران عرب را رسوا کردند، تشکر کنیم.

موشک‌های مقاومت خوار کننده پاتریوت و گنبد آهنین

هنگامی که موشک‌های حوثی ها تحت محاصره، سامانه پاتریوت در فرودگاه ابها را خوار و خفیف کردند و ناتوانی آنرا آشکار کردند و بزرگی کسانی که این موشک‌ها را غارهای صعده ساختند و توسعه دادند را نشان می‌دهد.

این عجز پاتریوت را نشان می‌دهد و هنگامی که موشک‌های از غزه به عسقلان و تل آویو می رسند و ناتوانی گنبد آهنین را آشکار می‌کنند و به اهداف نظامی خود با دقت می رسند و هنگامی که سید حسن نصرالله تهدید به شعله ور کردن منطقه در صورتی که اسرائیل جنگی برافروزد می‌کند و به شهرک نشینان توصیه می‌کند که فرار کنند تا نجات یابند؛ پس بدانید که زمان سستی به پایان خود رسیده و زمان سربلندی رسیده است.تریلیونها دلار ترامپ و نفت نمی‌تواند وجبی از فلسطین را بخرد. نشست منامه شکست خواهد خورد و شرکت کنندگان در آن سرافکنده و شرمگین خواهند بود.


عطوان: تریلیونها دلار ترامپ و نفت نمی‌تواند وجبی از فلسطین را بخرد. نشست منامه شکست خواهد خورد و شرکت کنندگان در آن سرافکنده و شرمگین خواهند بود».

اما آنچه درباره نشست منامه می‌توان گفت این است که طرح‌ها و نشست‌های بین المللی قبلاً برگزار شده است که از جمله آنها می‌توان به طرح مارشال آمریکا برای بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم می‌توان نام برد اما اینکه نشستی به سرپرستی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای نابودی هویت یک ملت برگزار شود را در نشستی که قرار است که جردکوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مشاورش در منامه بحرین برگزار کند، می‌توان خلاصه کرد.

برگزارکنندگان نشست از آن به عنوان از صلح به سوی شکوفایی نام می‌برند که در آن مقامات و بازرگانان عربی و خارجی و اسرائیلی شرکت می‌کنند. اما آنچه پرواضح است اولاً این است که این نشست اقتصادی نشستی است که کاملاً اهداف سیاسی دارد و هدفش بازارگرمی برای معامله قرن و به عبارت دیگر رونمایی عملی از آن است و در ثانی صلح اقتصادی بدون صلح سیاسی امکان ندارد.

عنوان این نشست مانند اهدافش همه دروغ و کذب است. برگزار کنندگان نشست منامه از کدام صلح سخن می‌گویند؟ کدام شکوفایی برای فلسطینی‌ها؟ مگر اصلاً کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی به رسمیت شناخته شده است؟ مگر به کمترین مطالبه فلسطینی‌ها توجهی شده است؟

از نشست منامه می‌توان به عنوان تیرخلاص به آرمان فلسطین، تثبیت یهودی سازی مقدسات و حذف نام فلسطین از نقشه و تبدیل ملت فلسطین به عنوان برده اسرائیلی‌ها نام برد. هدف این است که هویت ملی و قومی فلسطین نابود شود.

آنچه دردناک است برگزاری این نشست در کشوری عربی و دردناک‌تر این است که پولی که برای نابودی آرمان فلسطین به بهانه صلح پوشالی اقتصادی هزینه خواهد شد از سوی اعراب خلیج فارس پرداخت خواهد شد. این طرح مرده به دنیا آمده است زیرا با مخالفت کوبنده فلسطینی‌ها و بازرگانان و شخصیت‌های اقتصادی روبرو شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  1 1
  یک لحظه ابعاد زلزال ۳ رو تجسم کنید، این اندازه ی کوچک رو پاتریوت چطور هدف قرار بده؟ عجب سوتی وحشتناکی دادن امریکایی ها
 • GB ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  2 17
  در عربستان کمترین بویی از جنگ نیست همین نشان دهنده موفقیت سامانه های قدرتمند پاتریوته
 • RO ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  3 2
  اگرنشانی ازجنگ درعربستان نیست. چرا به دامن سازمانهای بین المللی افتاده اند وملتمسانه. می خواهند که حوثی هارا به خاطر پرتاب موشک وحمله پهپادی محکوم کنند. آن روز دور نیست که موشکهای جبهه مقاومت. طومار السعود را درهم پیچد
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
   0 2
   توهم زدی باز

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس