کرباسچی

دبیرکل کارگزاران می‌گوید: متأسفانه تذکرات درباره مشکلات آقای نجفی مورد توجه قرار نگرفت.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

کرباسچی به روزنامه اعتماد گفت: اگر کسی در زندگی خصوصی‌اش مشکلات و مسائل خارج از عرفی داشته باشد که نه خودش، نه دوستانش و نه جریان متبوعش به مطرح‌شدن و علنی‌شدن آن راضی نباشند، بهتر است در آن سمت قرار نگیرد. این مسأله متأسفانه با وجود تذکرهایی که داده شد در مورد آقای نجفی مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت. در واقع برداشت عده‌ای از این تذکرات، سیاسی بود و فکر می‌کردند این حرف و حدیث‌ها از موضع سیاسی است. به همین دلیل هم نسبت به این موضوع بی‌توجهی کردند. در حالی که اگر این تذکرات مورد توجه قرار می‌گرفت و ایشان همچنان در پوزیشن غیرمسئول بود شاید آن‌قدر زندگی خصوصی ایشان مورد توجه قرار نمی‌گرفت و احتمالاً این موضوع در بعد خانوادگی و در حوزه شخصی ایشان نیز آن‌قدر حاد نمی‌شد.

بیشتر بخوانید:

کرباسچی: زندگی خارج از عرف نجفی به اصلاح‌طلبان ضربه زد


وی می‌افزاید: من که اطلاعات دقیق آن‌چنانی نداشتم اما کسانی که اطلاعات دقیق داشتند برای برخی مسئولان، برای خود آقای نجفی و کسانی که در انتخاب شهردار دخیل بودند، توضیحاتی ارایه کردند خطا و اشتباه نجفی این بود که در عین حال که تذکراتی داده شده بود این سمت و مسئولیت را قبول کرد، حال با اصرار یا بدون اصرار.


برخی از کسانی که دوستان ایشان بودند و فکر می‌کردند آقای نجفی باید در این سمت قرار بگیرد اجمالاً مسائل مربوط به زندگی ایشان را می‌دانستند اما فکر می‌کردند خیلی نباید وارد زندگی شخصی ایشان شد یا اگر کسی وارد این مسائل می‌شد، فکر می‌کردند با دیدگاه سیاسی وارد بحث شده است.


در صورتی‌که به‌نظر من باید اختلافات سیاسی و دیدگاه‌های سیاسی را در جای خود نگه داشت اما راجع به مسائلی که به عموم جامعه بازمی‌گردد نباید همیشه عینک سیاسی بزنیم و از منظر سیاسی ببینیم. حرف من همین بود و من با آن توییت نخواستم کینه‌توزی نسبت به آقای نجفی داشته باشم. ما با ایشان دوست و رفیق بودیم و خودم هم قبل از پذیرش مسئولیت و هم بعد از پذیرش مسئولیت توصیه کردم که قبول شهرداری تهران به مصلحت ایشان نیست اما ما از موضع دوستی این توصیه را داشتیم نه سیاسی وگرنه دشمنی با ایشان نداشتیم.


کرباسچی گفت: من قبلاً هم مصاحبه کردم و گفتم که این انتخاب خوب نیست. هم به تنهایی و هم با چندنفر از دوستان به منزل آقای نجفی رفتیم و از ایشان خواهش کردیم و گفتیم که به مصلحت نیست این سمت را بپذیرید. موضع‌گیری‌های من هم موجود است.

ایشان و خانواده‌شان هم که حضور دارند و می‌توانید، سؤال کنید مسئولان و کسانی که در سمت‌های سیاسی بودند هم اطلاع دارند که دیدگاه من نسبت به پذیرش مسئولیت از سوی ایشان چه بوده است. من هم در جلسات خصوصی و هم در جلسات عمومی این تذکرات را منتقل کرده بودم. من که پیشگو و پیغمبر نیستم اما دیدگاه من این بود کسی که در زندگی شخصی با چنین مسائل و مشکلاتی روبه‌رو است جالب نیست در این سمت قرار گیرد و باعث طرح موضوعاتی از این دست در جامعه شود.


نمی‌توان افراد را از جریاناتی که به آن منتسب هستند، جدا کرد. اگر کسی در پست و مسئولیتی موفق باشد به پای مجموعه‌ای نوشته می‌شود و برعکس؛ عدم موفقیت ایشان یا اعضای شورای شهر یا شهرداری یا هر منصب دیگری به پای مجموعه اصلاحات نوشته می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • محمد IR ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
  1 13
  طرف آدم کشته! مسئول بودن یا نبودنش چه فرقی می کنه؟ چرا شما همه چیزو سیاسی می کنید؟!
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
  7 0
  پرونده خود کرباسچی خیلی سیاه اظهار نظر نکنه بهتره.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس