کد خبر 964919
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
پیروز قربانی

کاپیتان سابق استقلال گفت: قربانی و قربانی‌ها تا یک سنی می‌توانند فوتبال بازی کنند و خودشان تشخیص می‌دهند که وضعیت بدنی و فیزیکی‌شان چگونه است ولی اینکه رفتن‌مان را به اشخاص دیگری ربط بدهیم صحیح نیست.

به گزارش مشرق، پیروز قربانی در خصوص اتفاقات این روزهای باشگاه استقلال و همچنین دیدار دوستانه تیم ملی مقابل سوریه، صحبت‌های زیر را انجام داد.

* صفحه اینستاگرام ندارم

وی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: من در اینستاگرام صفحه‌ای ندارم و اگر صفحه‌ای به اسم من ساخته شده جعلی است. البته مدتی پیش یکی از دوستانم به من گفت می‌خواهد خودش صفحه را مدیریت کند ولی وقتی دیدم خوشم نیامد و فکر می‌کنم آن پیج را بسته باشد اگر هم آن پیج الان باز است متعلق به من نیست.

* استراماچونی شناختی از فوتبال ما ندارد

مدافع سابق استقلال با اشاره به انتخاب آندره‌آ استراماچونی و توافق وی به عنوان سرمربی استقلال گفت: به اعتقاد من استقلال در حال استخدام مربی است که زیاد با فوتبال ایران آشنایی ندارد. مطمئناً تیمی که بسته می‌شود با نظر او نیست و یک نفر دیگر بازیکنان را جذب می‌کند و همین امروز هم زمان از دست رفته و اگر من مدیریت استقلال را بر عهده داشتم یک مربی داخلی انتخاب می‌کردم، معتقدم بعضی از مربیان داخلی هستند که فاصله دانش آنها با مربیان خارجی کم شده است. البته این اتفاق فقط برای بعضی از مربیان داخلی صدق می‌کند. اگر هم این مربی به استقلال بیاید به زمان نیاز دارد و تا فوتبال ایران را بشناسد و با جو آشنا شود کلی زمان خواهد برد. معتقدم عملاً استقلال زمان را برای سال بعد هم از دست داده و کار بسیار بسیار سختی دارد.

بیشتر بخوانید:

بین استقلال و پرسپولیس تبعیض قائل می‌شوند

* استقلال سال گذشته از آماده‌سازی پیش فصل ضربه خورد

کاپیتان سابق استقلال در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص اینکه آبی‌پوشان باید در پیش‌فصل تمرینات و اردوی خوبی داشته باشند، گفت: سال گذشته استقلال از همین موضوع ضربه خورد و فکر می‌کنم این موضوع بیشتر روی اشتباه شفر رخ داد او با تفکر اروپایی فقط ۴ هفته برای آماده‌سازی استقلال قبل از شروع فصل در نظر گرفت در حالی که استقلال نفرات زیادی را از دست داده بود، این ۴ هفته بیشتر برای تیم‌هایی مثل رئال‌مادرید، یوونتوس و … است چون آنها در نقل و انتقالات تغییرات زیادی ندارند و فقط یک یا ۲ بازیکن را عوض می‌کنند. استقلال سال گذشته ۷، ۸ ستاره‌اش را از دست داد و از این موضوع ضربه خورد حالا هم اگر مربی خارجی به استقلال بیاید قطعاً باید زمان زیادی بگذارد تا تیم آماده شود.

*بد است یک بازیکن برود و بگوید فلانی نگذاشت بمانم

کاپیتان سابق استقلال در خصوص اختلافاتی که این روزها بین برخی از بازیکنان وجود دارد و خسرو حیدری بعد از جدایی از استقلال گلایه‌هایی را در صفحات مجازی پیرامون رفتنش از جمع آبی‌پوشان مطرح کرد، گفت: من اعتقادم این است هر بازیکن خودش می‌داند کی باید از فوتبال برود خسرو حیدری برای من قابل احترام است، ولی بد است که بعد از رفتن از فوتبال چنین صحبت‌هایی مطرح شود. برخی از بازیکنان از ریبری و روبن که بزرگ‌تر نیستند. دیدید که باشگاه بایرن برای آنها خداحافظی گذاشت و آنها از تیم جدا شدند. نمی‌دانم این صحبت‌ها چیست که فلانی باعث خداحافظی من شد و فلانی باعث شد بروم، این تفکرات اصلاً حرفه‌ای نیست. پیروز قربانی و قربانی‌ها تا یک سنی می‌توانند فوتبال بازی کنند و خودشان تشخیص می‌دهند که وضعیت بدنی و فیزیکی‌شان چگونه است ولی اینکه رفتن‌مان را به اشخاص دیگری ربط بدهیم اصلاً صحیح نیست. متأسفانه اینستاگرام فضای مسخره ایجاد کرده که باعث شده همه افراد شجاع بشوند. هر بازیکنی حرفی دارد، مستقیم و رو در رو بزند. زمانی که من از استقلال رفتم مستقیماً گفتم که چه کسانی باعث جدایی‌ام شدند و با همه آنها هم وارد دعوا شدم! آن زمان که فضای مجازی وجود نداشت که اگر وجود داشت هم مستقیم حرف می‌زدم. ولی اینکه ۲ پهلو صحبت کنیم چندان جالب نیست و باعث می‌شود جو متشنج شود.

*حیدری امسال نمی‌رفت شاید او را نمی‌خواستند

وی تأکید کرد: به اعتقاد من اتحاد بین استقلالی‌ها نسبت به سال‌های قبل دیده نمی‌شود و بازیکنان استقلال همگی از محبوبیت چند سال قبل خود فاصله گرفتند. زمان ما هم اعتراض می‌شد و شاید هم خیلی شدید بود ولی اینگونه نبود که هوادار استقلال جلوی اتوبوس تیم بایستد و بازیکنان را پیاده کند، حتی زمانی که استقلال هفدهم جدول بود این اتفاقات نمی‌افتاد. حرف من این است باید صحبت‌ها رو در رو زده شده و نباید ضعف‌ها به گردن دیگری انداخته شود. خسرو حیدری خودش تشخیص داد که از استقلال برود که اگر نمی‌رفت شاید امسال او را نمی‌خواستند. معتقدم او بهترین تصمیم را گرفت و در بهترین زمان خداحافظی کرد و حالا هم دیگر نباید به دنبال این مسائل باشد. بهتر است او از حالا به آینده فکر کند و رو به جلو حرکت کند چون اگر قرار باشد افراد به عقب برگردند فقط درجا خواهند زد. معتقدم کاپیتان استقلال جایگاه بالایی دارد و نباید بین آنها اختلافی وجود داشته باشد. آنها باید رفاقت چندین و چند ساله را حفظ کنند و به فکر موفقیت استقلال باشند.

*ویلموتس چند بازی نتیجه نگیرد انتقادها سرازیر می‌شود

بازیکن سابق استقلال در خصوص اینکه ارزیابی‌اش از حضور ویلموتس در فوتبال ایران چیست گفت: مردم ایران از قدیم اخلاقی داشتند که نه باید روی تعریف‌های آنها حساب کرد و نه از انتقادات تعجب کرد. اگر ویلموتس که بازی اول را با نتیجه پرگل برده چند بازی نتیجه نگیرد، انتقادها سرازیر می‌شود. هر کشوری فرهنگ فوتبالی خودش را دارد و فرهنگ فوتبالی ایران تهاجمی است. معتقدم کی‌روش در زمانی که در فوتبال ما حضور داشت به تیم ملی ما شخصیت داد و همیشه مقابل تیم‌های آسیایی موفق بودیم، اما عده کمی بودند که از سبک بازی تیم ملی رضایت داشتند چون سبک مربیگری کی‌روش به فوتبال ایران نمی‌خورد.

*کی‌روش برای فوتبال ما خوب بود اما مربی جام‌‌آوری نبود

قربانی تصریح کرد: مطمئناً ویلموتس هم بر اساس سبک فوتبال ایران انتخاب نشده و او شانسی فوتبال هجومی را دوست دارد که مردم ما می‌پسندند وگرنه شاید معیارهای مربی که با سبک و سیاق فوتبال ایران هماهنگ باشد، از نظر رقم و عدد و امکانات اصلاً در یک قاب قرار نگیرد. من معتقدم کی‌روش مربی بود که در همه تیم‌هایش یک سبک و سیاق داشت. حتی می‌گفتند بازیکنان رئال برای او کم‌کاری کردند اما این حرف‌ها مسخره است. او مربی است که برای تیم‌های ضعیف عالی کار می‌کرد ولی جام‌آور نبود.در منچستر او طراحی تمرینات را داشت ولی فرگوسن جام می‌آورد. این‌ها واقعیت است که کی‌روش برای فوتبال ما خوب بود اما نه از لحاظ سبک فوتبالی.

*از حرف عضو کمیته فنی استقلال تعجب کردم!

قربانی در پایان گفت‌گو با فارس تأکید کرد: یک بار با یکی از اعضای فنی کمیته استقلال صحبت کردم که او می‌گفت ما رزومه ۱۵ مربی را بررسی کردیم وقتی این را شنیدم تعجب کردم. اصلاً رزومه یعنی چه؟ مثلاً مانوئل ژوزه که رزومه‌اش بررسی شد و به ایران آمد قبل از حضور در پرسپولیس ۷۰ جام گرفته بود ولی در پرسپولیس چه کار کرد؟ من معتقدم کسی که به فوتبال ایران می‌آید، بر اساس دلال قوی و پولی که به او داده می‌شود انتخاب می‌شود الان هم می‌گویم نمی‌دانم استراماچونی چگونه به استقلال می‌آید ولی اینکه رزومه او بررسی شده را قبول ندارم چون بررسی رزومه یک مربی از عملکرد او در تک تک بازی‌هایی که مربیگری کرده مشخص می‌شود و بررسی ریز به ریز این جریانات در فوتبال ایران امکان ندارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس