بشار جعفری

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به تروریستها توصیه می کنند که از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان برای متهم کردن دمشق استفاده کنید.

به گزارش مشرق به نقل از سانا، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد: علت اصلی رنجها و مصائب ملت سوریه گروههای تروریستی و ائتلاف آمریکایی نامشروع و ادوات و شبه نظامیان مزدور آن هستند.

وی که در نشست شورای امنیت درباره سوریه سخن می گفت، افزود: برخی اعضای شورای امنیت از موضوع انسانی برای هدف قرار دادن سوریه و خدشه وارد کردن به وجهه آن و برانگیختن افکار عمومی علیه دمشق سوء استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید:

آمریکا برای دمشق سناریوی حمله شیمیایی چید

غرب باز هم در سوریه رسوا شد

الجعفری تاکید کرد: جبهه النصره که گروهی تروریستی است بر بخش اعظم استان ادلب مسلط است و به حملات خود علیه مناطق مجاور و مواضع ارتش سوریه ادامه می دهد و حق دول سوریه و وظیفه آن است که از شهروندانش در برابر تروریسم حمایت کند.

وی بیان کرد: نشست دستگاه اطلاعاتی رژیم ترکیه با نمایندگان جبهه النصره و گروههای تروریستی مرتبط به آن مجدداً حمایت رژیم ترکیه از این گروهها را ثابت می کند.

نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد: آمریکا و تروریستها به بازداشت هزاران غیرنظامی در اردوگاه الرکبان در منطقه التنف اشغال شده ادامه می دهند و مانع از برچیده شدن این اردوگاه می شوند. شبه نظامیان قسد مزدور آمریکا مرتکب کشتار، بازداشت و شکنجه علیه سوری هایی که خواهان حق خود هستند، می شوند.

الجعفری گفت: سوریه از شورای امنیت می‌خواهد که تحرک فوری برای توقف اقدامات رژیم ترکیه برای تغییر هویت و بافت جمعیتی مناطق تحت اشغالش به عمل آورد.

وی افزود: سوریه مجدداً تاکید می کند که حضور نیروهای خارجی که بدون موافقت دمشق در سوریه هستند به مثابه تجاوز و اشغالگری محسوب می‌شود و با آنها بر این اساس برخورد می‌شود. سوریه از هیچ تلاشی برای رهایی ساکنان استان ادلب از لوث تروریستها دریغ نخواهد کرد و بر آزادسازی همه اراضی سوریه از لوث خارجی‌هایی که به شکل نامشروع حضور دارند، اصرار دارد.

الجعفری گفت: نمایندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه از تریبون شورای امنیت برای حمایت از تروریستها و مانع تراشی در روند پیشروی ارتش سوریه علیه تروریست‌های مورد حمایت این کشورها، بهره می‌برند. آمریکا، فرانسه و انگلیس به تروریست‌ها می‌گویند که تنها راه نجات شما به کار گیری مواد شیمیایی علیه غیرنظامیان و مدرک سازی برای متهم کردن دولت سوریه در این زمینه است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس