احمد توکلی نمایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شرایط امروز کشور متاثر از طرح‌هایی است که عده‌ای در کشور از روی بی‌خردی اجرا می‌کنند و شرایطی به وجود آورده‌اند که به بی‌عدالتی دامن می‌زنندو فساد مالی را رواج می‌دهند.

به گزارش مشرق، احمد توکلی عصر امروز در مراسم گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر که در جوار مرقد مطهر شهدای گمنام دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر ورق جنگ را برگرداند، روحیه رزمندگان ایرانی را قوی‌تر کرد و خفت صدام را نشان داد چراکه با فتح این شهر خونین، ۱۵ هزار اسیر و تعداد زیادی تجهیزات جنگی به دست آمد.

بیشتر بخوانید:

نامه توکلی به رئیس قوه قضائیه

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر اوضاع داخلی و خارجی را متحول کرد، خاطرنشان ساخت: آزادسازی خرمشهر از لحاظ خارجی موقعیت ایران را تغییر و از لحاظ داخلی نیروهای بنی‌صدر را پژمرده و ناتوان کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکنون امروزه کسانی با طرح‌هایی که در کشور از روی بی‌خردی اجرا می‌کنند شرایطی به وجود آورده‌اند که به بی‌عدالتی دامن می‌زنند و فساد مالی را رواج می‌دهند و الگوهایی که با سیاست‌های غلط اتخاذ شده است، خرمشهرهای پیش روی ماست.

توکلی با اشاره به اینکه ایران باید از شرایط کنونی آزاد شود، ادامه داد: در حال حاضر فشار اقتصادی بر مردم، خرمشهر پیش‌روی ما است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما احساس سربلندی می‌کنیم ولی اگر برادر رئیس جمهور جرمی مرتکب شود و کج‌دست از آب در بیاید این خجالت‌آور است.

توکلی عنوان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در کشور اجرا می‌شد ما به بی‌عدالتی نمی‌رسیدیم ولی متاسفانه امروز این فریضتین ترک شده است.

وی اذعان داشت: امام علی (ع) می‌فرمایند اگر امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود اشرار بر شما حاکم می‌شوند که این حال کنونی ما را توصیف می‌کند.

به گفته این مقام مسوول، مجرمان و مفسدان، یقه سفیدان خائنی هستند که قربانیان آنها زنان و کودکان خیابانی، بیکاران و افسرده‌دلان هستند که اینان از اشرار هستند، لذا امروز از حاکم شدن این عده و افزایش آنان باید ترسید و جلوگیری کرد.

توکلی با اعلام اینکه ما باید الان به دنبال خرمشهری باشیم که در تصرف غریبه است، افزود: با مبارزه و پیکار باید کشور را از فساد برهانیم چراکه جمهوری اسلامی نه با حمله نظامی و نه با کودتای برانداز می‌شود بلکه اگر از فساد جلوگیری نشود، قطعاً جمهوری اسلامی ساقط می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد یکی از خرمشهرهایی است که باید آزاد شود و این امر با اراده امکان‌پذیر است، تاکید کرد: به خاطر دفاع از میهن و اقوام ایرانی اسلامی باید با فساد مبارزه کرد.

این عضو تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار کرد: دیده‌بان شفافیت و عدالت یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد است که در زمینه اشرار عملکرد خوبی داشته و اینان را از ادامه کار باز می‌دارد لذا وظیفه ما شناسایی اشرار و مفسدین، معرفی آنان و ساقط کردنشان است.

وی گفت: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد اما جنگ رخ نمی‌دهد.

توکلی به ۴۰۳ میلیون سپرده بانکی در کشور اشاره کرد و گفت: چهار دهم درصد از این حساب‌ها مالکیت ۵۲ درصد مجموع سپرده‌ها را دارند و ۴۸ درصد بقیه در اختیار ۹۹.۶ درصد است که این امر بیانگر فقر، فاجعه و خجالت است.

 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • علي اصغر سهرابفر IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
    0 0
    بنام خداوند يكتا با احترام،جناب توكلي يكي از سياستهاي درست دولت را فقط نام ببريد مرد ناحسابي شما تقريبا كشور را نابود كرده ايد !