کد خبر 961561
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کمک داور ویدئویی

رئیس دپارتمان داوران می‌گوید اولین دوره آموزشی سیستم ویدئو چک با حضور ۲۴ داور زیر نظر مدرس فیفا در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، داود رفعتی در این باره به سایت فدراسیون فوتبال گفت: از میان ۱۰ برندی که فیفا و بورد بین المللی آن‌ها را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده بود، با یکی از این شرکت به توافق رسیدیم و به زودی دوره آموزش داوران را که مهمترین بحث در اجرای این سیستم می‌باشد، را آغاز خواهیم کرد. با توجه به اینکه در مسابقات جام جهانی جوانان در لهستان هستم با نمایندگان فیفا در این باره صحبت‌های لازم را انجام دادم و قرار شد اولین دوره آموزشی از اول تیرماه به مدت هفت روز زیر نظر مدرس فیفا با حضور ۲۴ داور در مرکز ملی فوتبال به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

محسن ترکی جانشین رفعتی می‌شود؟

رئیس دپارتمان داوران در خصوص روند خرید تجهیزات سیستم این تکنولوژی گفت: در این رابطه با فیفا و بورد بین المللی مکاتبات و هماهنگی را انجام خواهیم داد و به زودی با این شرکت قرارداد بسته می‌شود تا دستگاه مورد نظر خریداری و در مرکز ملی فوتبال برای آموزش داوران نصب خواهد شد. همزمان باشگاه‌ها نیز باید همکاری‌های لازم در این زمینه را انجام دهند و از طریق فدراسیون فوتبال این سیستم را خریداری و در ورزشگاه‌ها نصب کنند. تمام تلاش مان را می‌کنیم تا در برهه زمانی سه ماهه آموزش داوران را به اتمام برسانیم. دوره‌ای را نیز همزمان برای اپراتورهای سراسر کشور برگزار خواهیم کرد. در این کلاس ترجیحاً داورانی حضور دارند که به سیستم فن آوری و آی تی کاملاً آشنا باشند.

رئیس دپارتمان داوران در پایان ضمن تشکر از صدا و سیما گفت: جا دارد از صدا و سیما به خاطر همکاری خوبی که با فدراسیون فوتبال دارد، تشکر کنم. به خصوص اینکه قبل از خرید دستگاه ما آموزش داوران را براساس تجهیزات صدا و سیما انجام خواهیم داد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس