کد خبر 960299
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
انتقاد شدید ترامپ از نماینده جمهوریخواه حامی استیضاح

رئیس جمهور آمریکا به شدت از نخستین نماینده جمهوریخواهی که خواستار استیضاحش شده بود، انتقاد کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه از جاستین امش نماینده جمهوریخواه کنگره که خواستار استیضاحش شده، به شدت انتقاد کرد.

جاستین امش نماینده جمهوریخواه اخیراً در اظهاراتی ضمن انتقاد از رفتارهای ترامپ تاکید کرده است که اقدامات و رفتارهای ترامپ، قابل استیضاح است.

بیشتر بخوانید:

این در شرایطی است که نماینده های دموکرات نیز هشدار داده اند که مقاومت ترامپ در برابر تحقیقات کنگره، احتمال آغاز روند استیضاح را تقویت خواهد کرد.

ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر "جاستین امش" را یک فرد بازنده و شکست خورده توصیف کرده است.

جاستین امش نماینده جمهوریخواه روز شنبه در پیامی در توئیتر تاکید کرد: گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نشان می دهد که ترامپ در اقدامات خاصی دست داشته است و نوع اقدامات وی به گونه ای است که مطابق با روند استیضاح رئیس جمهور است.

این نماینده جمهوریخواه افزود: ویلیام بار دادستان کل آمریکا برای فریب افکار عمومی با هدف حفظ جایگاه ترامپ تلاش زیادی کرده است و ترامپ در اجرای قوانین و عدالت در این خصوص خلل ایجاد نموده است.

گزارش مولر اواخر فروردین ماه امسال به بار ارائه شد و او به عنوان دادستان کل وظیفه داشت مشخص کند که آیا مستندات پرونده نشانگر مداخله ترامپ در اجرای قانون هست یا نه. او که منصوب ترامپ است و از حامیان وی به شمار می‌آید، پس از دریافت گزارش مولر در نامه‌ای به کنگره ادعا کرد که مدرکی دال بر ممانعت ترامپ از اجرای قانون وجود ندارد. این تفسیر از گزارش، بعداً مورد انتقاد رسانه‌ها و سیاسیونی قرار گرفت که می‌گفتند این گزارش به وضوح نشان می‌دهد ترامپ با تلاش برای جلوگیری از پیشرفت تحقیقات، از جمله طریق اخراج «جیمز کومی» رئیس وقت «اف‌بی‌آی» در اجرای قانون مانع‌تراشی کرده است.

بر اساس قوانین آمریکا، «جلوگیری از اجرای عدالت» می‌تواند به عنوان مبنایی برای استیضاح یک رئیس‌جمهور قرار گیرد. بار ادعای سوگیری به نفع ترامپ را رد کرده و به جز یک مورد، از شرکت در جلسات کنگره برای توضیح درباره ارزیابی‌اش از گزارش مولر، خودداری کرده است.

ترامپ گفته است که گزارش مولر به این جمع بندی رسیده است که هیچ گونه انسدادی در اجرای عدالت وجود نداشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس