کد خبر 960046
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
لوپتگی

جذاب‌ترین گزینه سرمربیگری نام خولن لوپتگی بود که پذیرفت برای هدایت تیم ملی ایران پای میز مذاکره بنشیند اما یک اشتباه اساسی از سوی مهدی تاج این گزینه را سوزاند.

به گزارش مشرق، مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی بعد از دو روز اقامت در تهران و بازدید امکانات و شرایط موجود بدون قرارداد تهران را ترک کرد اما مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال اصرار دارد که مربی بلژیکی را باید سرمربی آینده تیم ملی دانست. مردی که در میان گزینه‌های کاندیدا ضعیف‌ترین کارنامه را دارد و از بقیه گمنام‌تر است. گزینه‌هایی که اگر اندکی درایت و تدبیر در نزد مسوولان فدراسیون فوتبال وجود داشت، قطعاً نیمکت تیم ملی به یک مربی بزرگ‌تر، کارنامه‌دارتر و موفق‌تر می‌رسید که قطعاً نام هیجان‌انگیزتری داشت.

بیشتر بخوانید:

تاج: پک نظر ویلموتس را عوض کرد

در میان فهرست کاندیداهای سرمربیگری تیم ملی و جانشین کی‌روش، آنهایی که حاضر به مذاکره شدند، کم شمار بودند اما در میان آنها بی‌تردید بزرگترین و جذاب‌ترین نام خولن لوپتگی بود که پذیرفت برای هدایت تیم ملی ایران پای میز مذاکره بنشیند اما یک اشتباه اساسی از سوی مهدی تاج این گزینه را سوزاند.

سرمربی پیشین تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید یکی از نفراتی بود که مذاکره با او تا حدود بسیار خوبی پیش رفته بود. مهدی تاج در خفا با لوپتگی گفت و گوها را برای پذیرش هدایت تیم ملی ایران آغاز کرده بود و تا مراحل خوبی نیز این مذاکرات پیش رفته بود اما با وجود توافقات نسبتاً خوب حاصل شده در این مذاکرات، سرمربی اسپانیایی در نهایت اعلام کرد نمی‌تواند در مقطع فعلی کار در ایران را بپذیرد.
برخی از منابع خبری مدعی شدند دلیل سرمربی سابق رئال مادرید و اسپانیا برای پاسخ منفی به تاج بیماری پدرش بوده و حتی ادعا کردند لوپتگی از رییس فدراسیون ایران وقت خواسته و گفته که اگر پروسه انتخاب سرمربی برای تیم ملی به تعویق بیفتد و بیشتر طول بکشد، ممکن است بتواند در ایران حضور پیدا کند.

دلیلی که البته حقیقت نداشت. لوپتگی تنها به این دلیل به تاج پاسخ منفی داد که رییس فدراسیون فوتبال آداب حرفه‌ای را در مذاکره با او رعایت نکرد. تاج که در یک تلاش عجیب کوشید ۴ ماه تمام مذاکرات با گزینه‌های مدنظرش را در خفا پیش ببرد، چند هفته پیش در بی خبری کامل به مادرید سفر کرد تا لوپتگی را ملاقات کند. قرار در رستوران آقای لوپتگی ثابت شد اما سرمربی اسپانیایی در میز رزرو شده با کمال تعجب تاج را در کنار یکی از نزدیکان نسبی‌اش دید! در حالی‌که آداب مذاکره حکم می‌کرد تا آقای رییس با حضور یکی دو نفر از مسوولان فدراسیون و با حضور یک ایجنت رسمی مذاکرات را پیش ببرد اما او ترجیح داد تا به جای نفرات رسمی، یکی از بستگان خود را به مذاکره ببرد؛ گویی به یک ملاقات دوستانه رفته است! همین سبب شد تا لوپتگی در نهایت تواضع و احترام از مذاکره با رییس فوتبال ایران اجتناب کرده و با یادآوری این موضوع که مذاکرات آداب خاصی دارد، از پذیرش پیشنهاد ایران عذرخواهی کند.

جالب اینکه تاج قبل از سفر شخصاً و به شکل خصوصی وزیر را در جریان مذاکره با لوپتگی و تمایل وی برای پذیرش هدایت تیم ملی قرار داده بود و از همین رو حتی وزارت ورزش ایران هم در بین گزینه‌های نهایی موجود برای هدایت تیم ملی، نگاه ویژه‌ای به خولن لوپتگی داشتند و تمایل آنها برای مرد اول نیمکت تیم ملی بعد از کی‌روش، این سرمربی نامدار اسپانیایی بود.

رومنیگه، لوپتگی را نمی‌شناسد!
نشریات اسپانیایی خبر از سفر حسن صالح حمیدزیچ مدیر ورزشی باشگاه بایرن مونیخ به شهر مادرید برای مذاکره با خولن لوپتگی داده و مدعی شدند بایرن علاقه‌مند به انتصاب این سرمربی اسپانیایی به جای نیکو کوواچ است اما حالا کارل هاینس رومنیگه رییس بایرن مونیخ در اظهارنظری عجیب مدعی شد خیلی شناختی نسبت به لوپتگی ندارد و قرار نیست سرمربی بایرن تغییر کند. رومنیگه گفت: اگر بخواهم صادقانه بگویم، من خولن لوپتگی را به اندازه کافی نمی‌شناسم و به هیچ وجه به شکل دقیق، نه در تیم ملی اسپانیا و نه رئال مادرید، کارنامه کاری لوپتگی را بررسی نکرده‌ام. البته بایرن مونیخ قصدی برای تغییر سرمربی ندارد و ما هرگز در مورد حضور یک سرمربی جدید در بایرن مونیخ با هم صحبت نکرده‌ایم.

منبع: روزنامه ایران ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس