کد خبر 959898
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
بازداشت

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری 6 جاعل اسناد ملکی در شمال تهران، گفت: متهمان به 90 میلیارد تومان کلاهبرداری اعتراف کرده‌اند.

به گزارش مشرق، سه روز پیش، ۲ نفر ضمن حضور در یکی از ادارات ثبت شمیرانات با ارائه یک سند ملکی اظهار کردند که سعی دارند سند را به نام خریدار ملک ثبت کنند.

زمانی که مسؤولان اداره ثبت به بررسی سند مذکور می‌پردازند، متوجه می‌شوند که سند ارائه شده جعلی است و بلافاصله با هماهنگی مسؤولان حراست اداره ثبت، هر ۲ نفر تحت عنوان جاعل اسناد ملکی دستگیر و با هماهنگی از سوی کلانتری ۱۲۲ دربند به کلانتری منتقل شدند.

بیشتر بخوانید:

جعل بیش از ۱۰۰ مهر سازمانهای دولتی +عکس

متهمان در بازجویی‌های انجام شده اظهار داشتند با همدستی ۴ تن از دوستانشان ضمن جعل اسناد ملکی، اقدام به فروش املاک غیر می‌کنند که در این مرحله نیز قصد داشتند یک ملک مسکونی واقع در الهیه را به نام یکی از دوستانشان بزنند که دستگیر شده‌اند.

با توجه به حساسیت پرونده و احتمال وجود اسناد جعلی با ارزش بالا، پرونده پس از تکمیل در کلانتری به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد تا در این خصوص کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز کنند.

عصر همان روز در جریان تحقیقات هر ۲ متهم ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر جعل سند، با همدستی ۴ جاعل و کلاهبردار دیگر اقرار کردند.

با اعتراف متهمان، هماهنگی برای دستگیری سایر همدستان آنها، آغاز و با توجه به اقدامات صورت گرفته در همان روز ۴ عضو دیگر این باند، در محله الهیه تهران در مخفیگاهشان شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

در این عملیات از مخفیگاه متهمان ۹۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان چک ناشی از فروش اسناد ملکی جعلی، ۱۰۰ میلیون تومان وجه نقد و یک جلد سند ملکی جعلی کشف که به همراه متهمان به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

متهمان در تحقیقات صورت گرفته به همدستی با ۲ جاعل دیگر اعتراف و اظهار داشتند که با بررسی‌های خود در محدوده‌های شمال تهران، املاکی را که مالک آنها خارج از کشور بوده و یا فوت کرده‌اند، شناسایی و هر بار یکی از آنها با خانواده‌اش در این ملک بلاصاحب سکونت می‌کند و پس از گذشت چند ماه، با جعل اسناد ملکی و همچنین جعل اسناد دولتی از قبیل مدارک شهرداری و … اقدام به فروش این ملک ها به خریداران و متقاضیان می‌کنند.

با پیگیری های انجام شده یکی از شاکیان پرونده شناسایی شد که پس از حضور در پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: برای مدتی طولانی در خارج از کشور بودم و در این مدت مجبور شدم خانه‌ام را که در محدوده الهیه است، بدون مستخدم و نگهبان رها کنم، اما زمانی که بازگشتم در کمال ناباوری متوجه شدم منزلم از سوی افرادی دیگر اشغال شده و زمانی که به آنها اعتراض کردم به من اسناد ملکی خرید منزل را نشان داده و اظهار کردند که این ملک را از سوی مالک اصلی آن خریداری کرده و اسناد آن نیز موجود است.

سرهنگ کاراگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در پایان با اشاره به اینکه تمامی مراحل این عملیات طی ۱۲ ساعت انجام شده، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس