کد خبر 959222
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
سینما

با گذشت یک هفته از فروش فیلمهای سینمایی در ماه مبارک رمضان، شاهد قربانی شدن ۵ فیلم سینمایی برای فروش بیشتر «سامورایی در برلین» هستیم.

به گزارش مشرق، با گذشت یک هفته از آغاز اکران فیلمهای سینمایی در ماه مبارک رمضان شاهد افت فروش در سینماها هستیم، چرا که شرایط اکران برای فیلمسازان فیلمهای رمضان فراهم نبوده و اغلب آنها فرصت کافی برای معرفی فیلم و تبلیغات لازم را نداشتند. همچنین شاهد برخی کارشکنی‌ها از طرف شرکتهای پخش فیلم و سینماداران بودیم که تنها به دنبال اکران فیلم "سامورایی در برلین" بودند.

از طرف دیگر برخی از فیلمهای ماه رمضان امکان پخش فیلم تا روز جمعه را نداشتند و به صورت رسمی کار اکران را از جمعه آغاز کردند. فیلم سینمایی "سامورایی در برلین" ساخته مهدی نادری با گذشت یک هفته از اکران و در اختیار داشتن ۹۹ سینما ۷۱۶ میلیون تومان فروش داشته است.

بیشتر بخوانید:

نبات به کارگردانی پگاه ارضی هم با داشتن ۵۹ سالن سینما فروشی معادل ۱۵۶ میلیون تومان کسب کرد. "به دنیا آمدن" به کارگردانی محسن عبدالوهاب با ۴۰ سالن ۲۷ میلیون فروش، "خانه دیگری" به کارگردانی بهنوش صادقی با ۳۶ سالن ۲۴ میلیون و "وکیل مدافع" به کارگردانی سلمی بابائی و ونداد دوشن با ۳۵ سالن ۱۵ میلیون فروش داشتند.

اما در بین فیلمهای ماه رمضان فیلم "تولدت مبارک" ساخته سمیه زارعی نژاد که با بازی اکبر عبدی و محمدرضا فروتن همراه است تنها ۱۴ سالن در اختیار دارد و ۵ میلیون فروش داشته‌است. این در حالی است که هنوز اکران های نوروزی بیش از ۱۰۰ سالن در اختیار دارند و انگار قرار نیست جای خود را به فیلمهای جدیدالورود سینما بدهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس