کد خبر 958343
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
روزبهانی

اولین بوکسور حرفه‌ای ایران در لیگ APB و دارنده کمربند قهرمانی در لیگ حرفه‌ای گفت: دروغگویی مشکل اصلی فدراسیون بوکس است، چون آقایان فقط دروغ می‌گویند.

به گزارش مشرق، احسان روزبهانی بوکسور المپیکی ایران بعدازظهر امروز یکشنبه در نشست خبری از آغاز همکاری با حامی مالی جدید خود در جمع خبرنگاران خبر داد. طبق توافقات صورت گرفته بین اسپانسر جدید و روزبهانی، قرار براین است که حامی مالی تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو از روزبهانی حمایت کند. این برای اولین بار است که وی با یک شرکت‌های داخلی قرارداد بسته است. تقوی حامی مالی شرکت راک دارو از روزبهانی تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو حمایت خواهد کرد.

احسان روزبهانی در نشست خبری امروز در مورد ثبت قرار داد با شرکت راک دارو گفت: برای اولین بار است که من نخستین قرارداد شخصی خود با شرکت‌های داخلی را بسته‌ام و از تقوی مدیر عامل این شرکت تشکر می‌کنم که قرار است تا المپیک حامی بنده باشند و به همین منظور قول داده‌ام مدال جهانی و سپس سهمیه المپیک را برای کشورم کسب کنم. من سه چهار ماه قبل از آغاز بازی‌های آسیایی به اردوی تیم ملی آمدم و سرانجام قرار شد در جام مکران در وزن ۹۱ کیلوگرم مسابقه دهم که در آنجا به داور ایرانی باختم. داوران خارجی به من رای داده بودند، اما داور ایرانی به حریفم رای داد. پس از آن در مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود در وزن ۸۱ کیلوگرم باشم که کادرفنی تصمیم گرفت در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نکنم تا جوانترها را برای کسب سهمیه اعزام کنند و من نیز از این تصمیم خوشحال شده و به تصمیم سرمربی تیم احترام گذاشتم. به تازگی هم تصمیم گرفته‌ام تمرینات جدی‌ام را برای کسب سهمیه المپیک و مدال مسابقات جهان پیگیری کنم و خوشبختانه شرکت راک دارو به عنوان اسپانسر خصوصی از بنده حمایت‌های لازم را برای فراهم‌کردن حریف تمرینی و اردوهای برون مرزی از بنده انجام می‌دهند.

*شانس خوبی برای کسب مدال جهانی برای خود می‌بینم

وی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: خوشبختانه قانون این دوره از مسابقات جهانی هم مثل سال ۲۰۱۱ است و اگر بتوانم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنم به سهمیه المپیک دست پیدا می‌کنم. با توجه به وضعیت خوبی هم که در تمریناتم دارم شانس خوبی را برای کسب مدال جهانی و سهمیه المپیک برای خود می‌بینم.
 

* من به مسئولان فدراسیون گفتم تغییر کادر فنی به ضرر بوکس ایران است

بوکسور المپیکی تیم ملی درباره نتایج تیم ملی در رقابت‌های آسیا نیز، گفت: از نظر من نتیجه تیم جوان بوکس خوب بود، علاوه بر اینکه حق خوری‌هایی هم صورت گرفت. به هر حال این نفرات نزدیک به ۱۰ سال از من کوچک‌تر هستند و نیاز به تجربه دارند. نمی‌شد از آن‌ها انتظار زیادی برای کسب مدال داشت. اگر این تیم جوان ساپورت کنند در آسیایی بعدی می‌توانیم مدال بیاوریم. من به مسئولان فدراسیون گفتم که تغییر کادرفنی در حال حاضر کار اشتباهی است و دودش به چشم بوکس ایران می‌رود. قرار است مربی خارجی بیاورند، اما الان زمان کافی وجود ندارد. آن هم مربی قزاق که الان به دلیل وجود ازبک‌ها در راس بوکس جهان کار برای بوکسورهای ما سخت‌تر می‌شود، چرا که قزاق‌ها و ازبک‌ها دل خوشی از یکدیگر ندارند. تا آنجایی هم که من می‌دانم مربی مد نظر فدراسیون ایران و آقای ثوری رزومه خوبی ندارد و از کشورهای هند وکره او را بیرون انداخته‌اند.

*اردوهای تیم ملی تعطیل است و این موضوع به ما آسیب می‌زند

نخستین لژیونر بوکس ایران در لیگ جهانی قزاقستان، گفت: در حال حاضر اردوهای تیم ملی تعطیل است و این موضوع تنها به خودمان آسیب می‌رساند. از بوکسورهای تیم ملی خبری نیست و من هم تنها با اسپانسر شخصی‌ام تمرین می‌کنم. مربی بوکس من احدی است و فدراسیون این موضوع را می‌داند. فدراسیون حاشیه زیادی دارد و متاسفانه الان دارند بلای المپیک ریو را سر من می‌آورند و من فقط باید تنها تمرین کنم. اصلاً دوست ندارم تنها تمرین کنم اما فدراسیون باید این حواشی را جمع کند. به عنوان یک بوکسور اردوی مشترک می‌خواهم و باید در اردوی تدارکاتی و مسابقات تدارکاتی شرکت کنم، اما فدراسیون بیخیال همه چیز است. هرکسی جای من بود بعد از آن عمل جراحی سنگین ورزش نمی‌کرد اما من بوکس را دوست دارم اما باز هم هیچ حمایتی پشت سر من و سایر ملی پوشان نیست.

بیشتر بخوانید:

کمیته فنی در بوکس یعنی کشک!

 

ما در بوکس آماتور مانده‌ایم، اما آقای ثوری حرف از راه اندازی بوکس بانوان و بوکس حرفه‌ای می‌زنند

روزبهانی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: نمی‌دانم چرا اما انگار کلاً با بوکس این مملکت مشکل دارند. ما در بوکس آماتور مانده‌ایم، اما آقای ثوری حرف از راه اندازی بوکس بانوان و بوکس حرفه‌ای می‌زنند. بوکس دنیا مافیا دارند و اگر نتیجه می‌خواهیم باید پول خرج کرد. برای اینکه بتوانم در این مسیر موفق شوم تنها از صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک خواهش کرده‌ام که از این حواشی من را راحت کنند. من الان تنها هستم و بلای المپیک ریو را دارند سر من میاورند.

دروغ مشکل اصلی فدراسیون بوکس است

بوکسور تیم ملی ایران در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: دروغ مشکل اصلی فدراسیون بوکس است چون آقایان فقط دروغ می‌گویند. دو قطبی بودن بوکس بزرگترین لطمه را به بوکسورها می‌زند. سهمیه المپیک بوکس به اسم است و نه به وزن، زمانی که من سهمیه را گرفتم نمی‌گذاشتند اعزام شوم، اما فدراسیون جهانی مخالفت کرد، نمی‌دانم دلیل این تنفرها از من چیست؟! همه تلاشم را می‌کنم تا بوکس ایران موفق شود، اما هیچکس این زحمات من را نمی‌بیند. همه می‌خواهند روزبهانی نباشد در حالی که بوکس عشق اول و آخر من است و دوست دارم در ایران به موفقیت برسد. خدا شاهد است چندین پیشنهاد خارجی را تنها به خاطر عشق به پرچم کشورم رد کردم.

فدراسیون به هیچ کدام از وعده‌هایش عمل نکرد
بروزبهانی در ادامه انتقادهای خود عنوان کرد: فدراسیون به هیچ یک از وعده‌های خود عمل نکرد و تنها با دروغ گفتن و حرف وقت را برای خود می‌خرد که الان وقت را هم از دست داده است. با این حال من با اسپانسر شخصی تمریناتم را با روحیه بالا انجام می‌دهم و امیدوارم به موفقیت برسم.


ثوری بدون اطلاع من مدالم را به موزه کمیته ملی المپیک داد
او درباره اهدای مدالش به موزه کمیته ملی المپیک نیز، گفت: شب در خانه بودم که یکباره عکس اهدا شدن مدالم به موزه کمیته ملی المپیک را در فضای مجازی دیدم. پیگیر موضوع شده و به ثوری رئیس فدراسیون بوکس گفتم که از او به عنوان بزرگ یک خانواده انتظار نداشتم بدون اطلاع دادن به من این مدال را اهداکند. او نیز گفت اگر نمی‌خواهی مدال را پس بگیریم که کار قابل انجام شدنی نبود. با این حال این اتفاق افتاد و ثوری از من عذر خواهی کرد، اما به شخصه دوست نداشتم این مدال اهدا شود چون آن را به حاج ناطق نوری و فدراسیون بوکس داده بودم.

امیدوارم وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک نگاه خود به بوکس را تغییر دهند
روزبهانی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: از الان به فدراسیون گفته‌ام که اگر قرار است من را نخواهند بگویند تا تکلیف را بدانم، اما همه تلاش من این است که در مسابقات جهانی و کسب سهمیه حضور پیدا کنم. حاشیه زیاد است و من تنها تمرین می‌کنم، نمی‌دانم چرا این حواشی از اطراف من دور نمی‌شوند و همه با روزبهانی که بچه بوکس است لج می‌کنند. امیدوارم وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه خود به بوکس را تغییر دهند چون در غیر این صورت موفق نمی‌شویم. فدراسیون تنها حرف میزند و دروغ می‌گوید که این کارها دردی از بوکس ایران دوا نمی‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس