ترامپ بر 200 میلیارد دلار کالای چینی تعرفه 25 درصدی وضع کرد

دونالد ترامپ صبح بعد از وضع عوارض جدید بر چین با توییت خود باعث سردرگمی در میان روزنامه نگاران و تاجران شد.

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، دونالد ترامپ صبح بعد از وضع عوارض جدید بر چین با توییت خود باعث سردرگمی در میان روزنامه نگاران و تاجران شد. او در توییت خود نوشت: «هیچ عجله‌ای برای تجارت چین نیست». بعد آن را حذف کرد و توییت های دیگری فرستاد.

یک توییت دیگر هم حذف شده و بعد از تغییرات کمی دوباره پست شده بود.

توییت ترامپ این بود: «مذاکرات با چین به خوبی پیش می‌رود، هیچ نیازی به عجله نیست. چین در حال حاضر ۲۵ درصد بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاها و محصولاتش عوارض می‌پردازد. این پول هنگفت مستقیماً وارد خزانه داری می شود».

وی گفت: «عوارض آمریکا را بسیار قوی‌تر می‌کند نه ضعیف‌تر. فقط بنشینید و ببینید».

کاخ سفید پاسخی در مورد دلیل ویرایش شدن تویییت ها نداده است.

چین اعلام کرده مجبور است تلافی کند ولی مشخص نکرده کی و چگونه.

بحث بین فرستاده ارشد زی جینپینگ، رئیس جمهور چین و همتای آمریکایی او در واشنگتن در روز پنج شنبه پیشرفت کمی داشت. قرار است مذاکرات صبح جمعه به وقت واشنگتن ادامه یابد.

ترامپ ادعا کرده از پولی که از عوارض دریافت می‌کند برای خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان آمریکایی و فرستادن آن به کشورهای دیگر برای کمک استفاده می‌شود. ترامپ همچنین گفت به برخی محصولات معافیت می‌دهد یا از منابع دیگر تامینشان می‌کند.

«در همین حین ما به مذاکره با چین ادامه می‌دهیم و امیدوارم آنها دوباره قصد تلافی نداشته باشند»

«عوارض بسیار بیشتر از تجارت سنتی برای کشورمان ثروت می‌آورد و بسیار راحت تر و سریع‌تر است. کشاورزان ما بهتر و سریع‌تر عمل می‌کنند و حالا می‌توان به کشورهای فقیر کمک کرد. به برخی از محصولات معافیت داده می‌شود یا به سراغ منابع جدید تر می رویم».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس