کد خبر 957702
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
عکس/ یمن در آستانه بحران انسانی

بعد از گذشت چهار سال از کشتار زنان و کودکان و شکنجه یمنی ها و تخریب ساختار زیربنایی آنها، دولت امارات راه جدیدی را برای اهانت به ملت یمن ابداع کرده است.

به گزارش مشرق، امارات به همراه عربستان چهار سال پیش تجاوز نظامی به یمن را آغاز کرد و در این مدت دست به قتل زنان و کودکان و اشغال اراضی و شکنجه یمنی ها در بازداشت های خود زد. اماراتی ها اخیرا شیوه جدیدی را برای اهانت به ملت یمن از طریق توزیع کوپن در فقیرترین مناطق این کشور ابداع کرده اند که با واکنش یمنی ها مواجه شده است.

انتشار تصاویر کوپن های جمعیت هلال احمر امارات ویژه ماه مبارک رمضان در یمن موجی از تمسخر و نارضایتی را در بین مردم یمن به همراه داشته است. روی این کوپن ها پرچم امارات و آرم هلال احمر این کشور حک شده است و هر کوپن برای دریافت تنها 10 قرص نان در منطقه التحتیه وابسته به ناحیه تهامه در استان الحدیده یمن اختصاص یافته است که از فقیرترین مناطق ساحل غربی یمن و تحت اشغالگری ابوظبی قرار دارد.

یمنی ها این کوپن ها را اهانت به خودشان از سوی دولت امارات می دانند که مقاصد استعماری را در یمن دنبال می کند و مناطق ساحلی و جزایر یمن را به اشغال خود در آورده است. 

سایت موقع پست به نقل از توفیق الحمیدی وکیل و فعال حقوق بشری یمن و رئیس سازمان حقوق و آزادی های "سام" نوشت: این تصاویر اهانت عمدی امارات به ملت یمن است. هلال احمر امارات 10 قرص نان خیریه به مردم منطقه التحتیه در استان الحدیده اختصاص داده است؛ در حالی که خود شغل همین مردم صیادی است، اما اماراتی ها جلوی صیادی آنها برای امرار معاش را گرفته اند.

کار به جایی رسیده که حتی صدای اعضای دولت دست نشانده عربستان در یمن نیز در آورده است و در همین راستا، صالح سمیع استاندار منطق المحویت در این دولت گفت: ملت کریم ما را با دادن با منت تکه ای نان به آنها تحقیر نکنید. نیازی به اینها نداریم . نیاز ما این است که دست خود را از روی بنادر و ثروت نفتی و گازی ما بردارید.

غمدان الیوسفی نویسنده و تحلیلگر سیاسی یمنی نیز با انتقاد از این اقدام امارات نوشت: "درج پرچم و دو مرتبه درج نام هلال احمر امارات روی کوپن. همه اینها برای 10 قرص نان".

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که یمن با بدترین بحران انسانی در جهان روبرو است و بیش از 24 میلیون نفر یعنی بیش از 80 درصد جمعیت یمن همچنان نیاز به کمک های انسانی دارند.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، از آغاز تجاوز نظامی عربستان و هم پیمانان عربی و غربی آن به یمن در چهار سال پیش تاکنون حدود 10 هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از 56 هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

این درحالی است که برخی مسئولان بشردوست آمار قربانیان را بسیار بالاتر از این ارزیابی کرده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس