علی دایی: چطور "سردار غفور" در نود "مصطفی مدبر" شد؟/تشت رسوایی‌تان بیفتد دیگر جایی نخواهید داشت

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: من قبل از بازی با ذوب آهن اخراج شده بودم و دوست ندارم خیلی مسائل را بگویم و شاید خیلی مسائل را نمی‌توان راحت به زبان آورد.

به گزارش مشرق، علی دایی پس از اینکه به خاطر اظهاراتش نسبت به کارخانه سایپا و بی‌توجهی آن‌ها به تیم فوتبال این کارخانه از سمت سرمربی‌گری سایپا برکنار شد، امروز (جمعه) یک نشست خبری ترتیب داد. او در ابتدای این نشست خبری اظهار کرد: خواستم صحبت‌ها را رو در رو با شما انجام دهم و کسی از جانب من صحبت نکند. در حال حاضر من آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما هستم.

بیشتر بخوانید

جانشین علی دایی انتخاب شد

مصاحبه‌هایی که پایان کار مربیان شدند

رابطه قیمت پراید با اخراج علی دایی!

به گزارش مشرق، در بخش‌هایی از سخنان علی دایی آمده است: حق طبیعی هر باشگاهی است که سرمربی خودش را برکنار کند. خدا را شکر می‌کنم که به خاطر احقاق حق اخراج شدم. به غیر این مسئله دیگری نیست. من قبل بازی با ذوب‌آهن اخراج شده بودم و بین چند بازیکن تیم صحبت شده بود. می‌توانید از ابراهیم صادقی بپرسید که دکتر چشمه‌سری به او گفته بود آیا می‌خواهی جای دایی را بگیری؟

سرمربی پیشین سایپا افزود: او پس از بازی به من زنگ زد که باشگاه چنین چیزی قبل از بازی با ذوب‌آهن نگفته بود و فقط دکتر چشمه سری به من گفت. پس از اخراج من هم دوباره زنگ زد که باشگاه تقاضای همکاری کرد که من هم به او گفتم که برو خدا پشت و پناهت.

دایی ادامه داد: آن‌ها یکسری دلایل برایشان آوردند. در حکم اخراج من از واژه مقدس کارگر سوءاستفاده می‌کنند. از این واژه مقدس برای خودشان سنگر درست می‌کنند و پشتش قائم می‌شوند. شما می‌دانید که در این چند سال افتخارم بوده که همیشه کنار کارگر و قشر پایین بودم. اگر غیر از این بوده بگویید! من از آقایان می‌پرسم که شما کجا بودید؟ حداقل من علی دایی، به خاطر کارهایی که کردم دل کارگران را خوشحال کردم. در تیم‌ملی خیلی اوقات اتفاقاتی افتاد که توانستیم دل کارگران را خوشحال کنیم. من به خاطر اینکه حرف حق زدم اخراج شدم. مگر من در این مصاحبه به کسی توهین کردم؟ اصلاً اسم کارگری وسط بوده؟ من گفتم که حق من را ندید و حق بازیکنان را بدهید. کجای حرف من اشتباه بوده؟ به حرف‌هایم افتخار می‌کنم و ۱۰۰ سال دیگر هم دوباره می‌گویم که دو نفر به من کمک کردند تا بتوانیم قهرمان لیگ برتر بشویم.

او گفت: من گفتم پراید ۵۰ میلیون و تیبا ۸۰ میلیون شده، اشتباه بوده؟ من درد جامعه را گفتم. من درباره افزایش قیمت‌ها گفتم، حداقل که حقوق‌ها اضافه نشده، حقوق آن‌ها را بدهید. در مصاحبه‌ام به کدام کارگر توهین کردیم. اگر شما طرفدار کارگری، مطمئن باشید من در این قشر زندگی کردم و با کارگری به اینجا رسیدم. گروه سایپایی که ادعا دارید، شما برای کارگران چه کار کردید؟ حقوق کارگران را دو برابر کردید الان که قیمت محصولاتتان ۵ برابر شده است؟ اگر با اخراج من کارگران خوشحال می‌شوند، من از این ماجرا خوشحالم اما با افکار مردم بازی نکنید. همه ما تعهداتی داریم که باید انجام دهیم. همه کادر فنی و کادر پزشکی و بازیکنان، تعهداتشان را انجام دادند. تیمی که در تاریخ باشگاه سایپا کم هزینه‌ترین بوده را هفتم جدول تحویل دادم. سال قبل هم چهارم شد و به پلی‌آف لیگ قهرمانان بردم. یکسری جوان را به فوتبال معرفی کردم و به تعهداتم عمل کردم. من هم خواستم سایپا به تعهداتش عمل کند. کجای این بی‌احترامی به کارگر بود؟

دایی خاطرنشان کرد: آقایی که ادعا می‌کنی، کجا به تعهداتتان به مردم عمل کردید؟ هر روز یک قول می‌دهید؟ طرف رنو ثبت نام کرده ولی می‌خواهید ماشین‌های دیگر در یک تاریخ نامشخص بدهید. جلوی کارخانه شما تحصن مردم بوده نه جلوی خانه و محل کار من. مثل اینکه فراموش کردید. متأسفانه من از قلعه‌بانی تعریف کردم که همه شهادت می‌دهند بهترین دوران کارخانه در دوره حضور او بوده است. آقای هاشمی هم از ما حمایت کرد. شاید آقایان از آوردن اسم این دو نفر ناراحت شدند. این پشت میز نشستن‌ها جایگاه و ارزشی ندارد. من امروز اینجا هستم ولی فردا نیستم. صندلی و مقام به چه کسی وفا کرده است؟ من سه بار در دوران مربی‌گری اخراج شدم که همه غیر فوتبالی بود. دفعه اول رئیس جمهور من را اخراج کرد که همه شما خندیدید، دفعه دوم هم وزیر ورزش از پرسپولیس اخراجم کرد و دفعه سوم هم نمی‌دانم چه طور و چه کسانی این کار را انجام دادند. شاید باور نکنید ولی دیروز روز تولد دوباره‌ام بود. خیلی سخت است با کسانی کار کنید که دوست ندارند موفق شوید.

وی بیان کرد: شما فکر می‌کنید در جلسه فنی بازی با ذوب‌آهن چه چیزی به بازیکنان گفتم؟ گفتم ما تنها هستیم و خیلی‌ها دوست دارند ما ببازیم ولی به خاطر آبروی خودتان باید بهترین بازی را انجام دهید. درود می‌فرستم به شرف و غیرت آن‌ها که یک بازی بی‌نظیر انجام دادند. شاید رفتن من باعث می‌شود که آن‌ها حق و حقوقشان را بگیرند. من از خدایم است. مشکلات ما این موارد نیست. من جوان‌تر بودم و یک مصاحبه کردم که می‌خواهم تکرار کنم. علی دایی زیر بیرق هیچکس، نه راستی، نه چپی و نه میانه‌روها سرش را خم نمی‌کنم. تنها زیر بیرقی سرم را خم می‌کنم که بیرق آقام اباعبدالله‌الحسین است. به اینجا که رسیدم با حمایت مردم بوده و کسی من را جایی نگذاشته است. من با کار کردن درس خواندم اما وجدانم راحت است که نه به ناموس کسی چپ نگاه کردم و نه به مال کسی چشم داشتم. دانسته هیچ مال حرامی به زندگی‌ام نیامده است. من آرامش را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. شاید بعد از این مصاحبه به خاطر اینکه آقایان قدرت دارند، آرامش من را به هم بزنند ولی پی آن را به تنم می‌مالم.

دایی در پاسخ به این سوال که چرا خودش یک باشگاه تشکیل نمی‌دهد، توضیح داد: من تا آن حد سرمایه ندارم که بخواهم باشگاه تشکیل بدهم. باشگاه داری یک سری اصول می‌خواهد که ما دنبال آن نیستیم. من عاشق فوتبال هستم ولی بخشی از زندگی من است. آنقدر مسائل مهم‌تر از فوتبال وجود دارد که فوتبال در آن گم است.

او درباره انتخاب‌هایی که دارای مشکل مالی هستند، گفت: من پارسال به خاطر اینکه دوستم مدیرعامل باشگاه بود به سایپا آمدم و کم هزینه تیم را بستیم و اقتصاد مقاومتی را رعایت کردیم. قرارداد من هم خنده‌دار است و برای کسب پول آن چنانی به سایپا نیامدم. مطمئناً اینکه من باشگاه‌هایی که رفتم مشکل مالی دارند، درست است و باید در انتخاب‌های بعدی‌ام رفاقت را دخیل نکنم.

علی دایی افزود: ما دنبال به نتیجه رسیدن نیستیم. یک قراردادیم داشتیم که فسخ شده و من حق و حقوقم را می‌گیرم. من مگر از آدم‌هایی که به این و آن وصل هستند، می‌ترسم. آن‌ها نهایت بتوانند یک روز یک مشکل برای من ایجاد کنند. اگر آن‌ها به بنده خدا وصل‌اند من با خدا معامله می‌کنم. آدم چرا باید از بنده خدا بترسد؟ در این مملکت خیلی‌ها به بنده خدا وصل هستند اما تا یک حدی می‌توانند کارشان را پیش ببرند. من نمی‌دانم شما چیزهایی می‌گوئید که من خنده‌ام می‌گیرد. تنها چیزی که به آن دل بستگی ندارم این دنیاست. اگر دل‌بستگی داشتم وضعیت زندگی‌ام اینطور نبود. با همه این حرف‌هایی که پشت سرم است یک خانه در تهران، یک ویلا در نوشهر دارم و چند مغازه که شریک هستم دارم. دو تا ماشین هم دارم که سوار می‌شویم. به غیر از این بیاید ببینید من چه دارم؟ اما هزاران نفر را می‌توان معرفی کرد که با حقوق دولتی چه کسانی دارند که امثال علی دایی باید جلو آن‌ها لنگ بندازد. متأسفانه یک سری آدم‌ها فقط شعار می‌دهند. "ما فدایی مملکت هستیم" فدایی مملکت که شما عاشق این مملکت هستید، چرا چند سال است که بچه‌هایت آن طرف آب زندگی می‌کنند و ایران نیستند. الان با این دلار چقدر هزینه‌شان می‌شود؟ من یک کار شخصی خودم را دارم و یک تیم فوتبال کار می‌کردم و به غیر از این‌ها جای دیگر مشاور و معاون نیستم. من فقط کار خودم و فوتبال را انجام می‌دهم. خدا را شکر اگر کارم خوب باشد زندگی‌ام به لحاظ مالی خوب می‌شود در غیر اینصورت وضعیتم سخت‌تر می‌شود.

او درباره شایعات پیشنهاد تراکتور و تیم‌ملی گفت: من تا دیروز تیم داشتم و به هیچ عنوان به خودم اجازه ندادم تا قبل از پایان فصل با کسی صحبت کنم. مطمئناً چند پیشنهاد جست و گریخته داشتم که الان می‌توانم با خیال راحت به آن رسیدگی کنم. اگر مطمئناً به نتیجه برسد، قبول می‌کنم و اگر به نتیجه نرسد، خدا را شکر و شما دیگر قیافه من را نمی‌بینید.

دایی درباره بی‌مهری‌هایی که هواداران تراکتور با او داشتند، گفت: الان نه به دار است و نه بار. همچنین خانواده من هم مهم است و هنوز چیزی مشخص نشده است.

سرمربی پیشین تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که آیا مدیران سایپا فرار رو به جلو کردند، گفت‌: آن‌ها قبل از بازی با ذوب‌آهن می‌خواستند من را برکنار کنند. من حرف دلم را در نشست خبری زدم که خسته شدم و می‌خواهم بروم. خدا را فقط شکر می‌کنم که این اتفاق با باخت تیم من همراه نشد چون خیلی‌ها منتظر این قضیه بودند. خدا را شکر آمدم بیرون و وجدانم راحت است. همه جوره از سال قبل تا الان بالای ۱۰ بار جلوی اعتصاب بازیکنانم را گرفتم و از آن‌ها خواهش کردم که اعتصاب نکنند. من ممنون آقایان هستم که چنین کاری کردند و چیزی که دنبالش بودم را زودتر به من دادند.

دایی درباره بیانیه قبلی کارکنان سایپا علیه او اظهار کرد: متأسفانه ما که به دنبال حقیقت و رو راستی با مردم هستیم، همیشه مورد اتهام هستیم. آقا گلستان و باغ و بلبل به راه است. اگر این را بگویم خیانت کردم. من این طور بزرگ نشدم که چیزی را می‌بینم نگویم. شاید خیلی وقت‌ها هم ملاحظه کردم و خیلی چیزها را نگفتم ولی الان این اتفاق افتاده است. افتخار می‌کنم که در مملکت جمهوری اسلامی سه بار به خاطر احقاق حق، اخراج شدم. این افتخاری بود که خدا به من داد. من با انسان‌هایی طرف بودم که نه فوتبالی هستند و نه خودروساز. کسی را گذاشتند که در پتروشیمی کار کرده که به خودروسازی ارتباطی ندارد. دوست ندارم خیلی مسائل را بگویم و شاید خیلی مسائل را نمی‌توان راحت به زبان آورد.

او در پاسخ به این سوال که راهکاری برای رفع این نوع اخراج‌ها دارد، گفت: من که نباید راه‌حل بدم. منافع خیلی‌ها به خطر می‌افتد و من اخراج می‌شوم. به غیر از این نیست. شما خبرنگاران باید اطلاعاتتان بیشتر از من باشد. مصطفی مدبر از کجا آمد؟ او به واسطه چه کسانی آمد؟ مشکل ما این است. یک دفعه از یک جا اخراج می‌شوند و به جای دیگر می‌روند. خیلی مسائل پیچیده‌ای در مدیریت‌مان داریم. الان هرکسی می‌آید آدم خودش را می‌آورد. اصلاً نگاه به این نمی‌کنیم که طرف چیزی بلد است. اصلاً با توانایی‌های شخص کاری نداریم. به گذشته او کار نداریم. اطرافیان‌مان را می‌آوریم تا باشند.

سرمربی پیشین تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر از مربی خارجی به تیم‌ملی بیاید یا داخلی، گفت: من در جایگاهی نیستم که چنین نظری بدهم. به نظرم مردم دوست دارند که یک مربی بزرگ خارجی بیاید. با این حال اما و اگر وجود دارد و آیا با این وضعیت دلار فدراسیون به تنهایی می‌تواند مربی‌ای در سطح کی‌روش بیاورد؟ فکر می‌کنید چنین اتفاقی افتادنی است؟

او درباره ورشکستگی فوتبال ایران بیان کرد: از نظر من خیلی از باشگاه‌هایمان چنین وضعیتی دارند. نمی‌دانم چرا نمی‌خواهیم با مردم روراست باشیم؟ چرا همین کارخانه سایپا به بدهی‌های هزار میلیاردی‌اش اشاره نمی‌کند تا مردم و سهامدارنش آگاه شوند. چنین چیزهایی در زیرنویس شبکه خبر نمی‌آید اما خبر اخراج من که می‌دانم فلان آقا با چه کسی در صداوسیما صحبت کرده، ۲۴ ساعت در شبکه خبر زیرنویس می‌شود.

سرمربی پیشین تیم‌ملی درباره آخرین وضعیت پروژه‌هایش در کرمانشاه توضیح داد: من از مردم دوباره تشکر می‌کنم. آن‌هایی که خیلی به ما کمک کردند و کنار ما بودند. ما از اول قصد داشتیم یک ده بسازیم اما خواست خدا بود که خیلی از خانه‌های ده سوم را هم تقویت کردیم، خانه‌های جدید ساختیم. الان در ده سوممان هستیم اما چون نمی‌توانیم از کسی یاری بگیریم و مردم هم نمی‌توانند به خاطر قوانین به ما کمک کنند، شاید فقط بتوانیم کارهای اسکلت را در ده سوم انجام دهیم و کارهای نما و داخلی را خود مردم آن‌جا انجام دهند.

علی دایی در پاسخ به این سوال که حساب‌هایش از مسدودیت خارج شده گفت: خدا را شکر حساب‌هایمان باز شد. من ناراحت بودم که قبل از اینکه بررسی کنند، این کار را کردند.

او درباره شایعه انتخاب گل‌محمدی به عنوان جانشینش تصریح کرد: اصلاً این مسئله‌ای است که به من ربطی ندارد. من برای هرکسی که بیاید آرزوی موفقیت می‌کنم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • حسین IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  32 4
  این جمله را غلط گفتی اقای دایی عاشق رانت مملکت هستن و پول باد اورده نه ......
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
   3 8
   خود دایی هم به آمریکا کم علاقه نیست.شنیدم که اونجا خانه و زندگی داره.
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
   7 0
   داره که داره این آقاکه ادعای انقلابی بودن نداره
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  9 50
  تکبر . غرور و همه چیز دونی تو همه هنرپیشه ها و ورزشکاران مطرح یک اصل ثابت شخصیتی شده.
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  52 9
  سلطان فقط داییییی......
 • مدد GB ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  52 7
  مخلصصصصص علي اقاااااا ....آب هميشه مسير خودش را پيدا ميكند فقط صبر بايد كرد
 • وفادار RO ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  46 7
  آقای دایی یک مرد به تمام معناست واقعا اگر تمام مسئولین ما یک درصد از این غیرت داشتن خیلی از کارها حل می شد.
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  8 84
  مردک به توچه کارخونه چی تولید می کنه تو مربی هستی باید به تیمت برسی
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
   2 0
   مردک مگه انسان نباید ظلم دید بپا خیزه؟مگه اون لگنها چه ارزشیییییی دارند اینقدر گرون میشوند؟
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  19 14
  احسنت ..........
 • مرتضی IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  6 39
  علی دایی همه چیزش خوب است غیر از زبان تندش
 • محسن IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  36 9
  یاشاسین علی دایی.فساد توی همه چیزی ایران ریشه دوانده.می ترسم علی دایی رو حذف فیزیکی کنن بعد بگن بر اثر تصادف بوده یا سکته قلبی.
 • CN ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  32 2
  مرد حسابی، خوب اگر بنا بود در این مملکت هر کسی در تخصص و جایگاه خودش باشه وضعیت اسف‌بار کنونی را نداشتیم بلکه در حد کشور ژاپن بودیم
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  33 1
  واقعا همه از شدت ناراحتی سیم ترمز بریدن . آخه این چه وضع جهنمی و اقتصاد لجنیه
 • IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  33 9
  خودت چی؟ گرین کارت نداری؟
 • FR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  29 5
  ماشالله شهریار. یاشاسین علی دایی. خدا حفظت کنه
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  30 15
  تو هم عاشق مملکتی ولی 10 دفعه از تیم ملی مملکت به فیفا شکایت کردی به خاطر شندرغاز پول
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  18 3
  بیچاره شفر که نمی تونه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کنه
 • رحیم ناجی IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  14 7
  درود خدا بر مردان غیور وطن پرست نترس و مسلمان واقعی که لایق رهبری یک کشور هستند.خدا نگهدارت و موفق و سلامت و پایدار باشی.علی .یا علی
 • SE ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  33 2
  مگر حقوق بقیه مردم اضافه شده که حقوق فوتبالیستها اضافه شود؟
 • FR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  32 5
  خودش امریکا خونه داشت اخه!
 • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  17 2
  دایی: عاشق مملکتند اما بچه‌هایشان آن طرف آبند! عاشق درآمدهای نفت و گاز جهت حواله به اونور آبند .
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  23 25
  دایی مرد واقعی
 • ایرانی IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  23 16
  منه فارس زبان به اذری هایی مثل علی دایی افتخار می کنم و می گم یاشاسین اذربایجان یاشاسین علی دایی
  • IR ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
   2 2
   آری ..... معلومه خیلی فارس زبانی !!
  • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
   2 0
   یاشاسین علی دایی
 • ابوالفضل IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  25 2
  افرین دایی درسته الکی میگن ایران ایران بچه هاشون تو خارج زندکی میکنن وخودشون هم دوتابعیتی هستن من نمیدونم چرا اطلاعات میزاره اینا راس کار باشن چون دو تابعیتی قسم کشور دوم را خورده اینا جاسوسن
 • مازیار IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
  24 5
  آفرین... مردانه حرف زدی وحق روگفتی... ای کاش چندتادلسوز مثل شما راس مملکت ودولت کار میکردند..
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  2 4
  جنابعالی خودت چرا زیر پرچم آمریکا قسم خوردی؟
 • رسولی IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  2 1
  علی دایی خیلی مردی,آدم درستکار ک فقط رو خودش حساب میکنه, تو تیم ملی واقعا با جان ودل بازی میکرد, خیلی با غیرت با تعصب, واقعا اگه مملکت همچین شخصی رو رییس جمهور انتخاب کنه خیلی از مشکلات کشور حل میشه
 • IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  1 5
  محاکمه علی دایی##
 • IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  5 0
  شیر مادرت حلالت باشه،علی اقا
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  2 1
  باز پول دایی رو ندادن یاد افشاگری افتاده.....چرا اون موقع که میایادی میخوردی یاد کارگر نبودی..... گرچه حق داری مردم ما زود همه چیزو باور میکنن
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  4 0
  دایی با غیرت ت ت ت
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  2 2
  خودتم خیلی وقتا در امریکا هستی اقای دایی. همدیگر رو لو ندین
 • حمید IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
  0 0
  مشکل ما این است. یک دفعه از یک جا اخراج می‌شوند و به جای دیگر می‌روند. خیلی مسائل پیچیده‌ای در مدیریت‌مان داریم. الان هرکسی می‌آید آدم خودش را می‌آورد. اصلاً نگاه به این نمی‌کنیم که طرف چیزی بلد است. اصلاً با توانایی‌های شخص کاری نداریم. به گذشته او کار نداریم. اطرافیان‌مان را می‌آوریم تا باشند. مدیر عامل شرکت سایپا جواب بدهد مگر ورزش تخصص نمی خواهد؟؟/

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس