کد خبر 955740
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
محمد البرادعی

دبیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی سیاست آمریکا در اعمال فشار اقتصادی علیه ایران و فلسطینیان را «کوته بینانه» توصیف کرد.

به گزارش مشرق، «محمد البرادعی» معاون رئیس جمهور سابق مصر فشارهای آمریکا بر فلسطینیان را «سیاستی کوته بینانه» توصیف کرد و درباره پیامدهای آن هشدار داد.

البرادعی در توئیتر نوشت: واشنگتن با اعمال مجازات و فشار اقتصادی علیه فلسطینیان می‌خواهد آنها آنچه در معامله قرن مطرح خواهد شد بپذیرند، همان خط مشی که در قبال ایران در پیش گرفته است.

بیشتر بخوانید:

۶ پیشنهاد "البرادعی" برای مقابله با اقدام ترامپ درباره جولان

دبیر کل پیشین آژانس بین‌الملل انرژی اتمی گفت: چنین سیاستی کوته بینانه است و فقط به تنش و خشونت بیشتر منجر می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از اوایل ۲۰۱۷ که به قدرت رسیده است به همراه جرد کوشنر داماد و از مشاوران ارشد خود شروع به تدوین طرحی برای سازش میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی کرده‌اند.

اکثر ویژگی‌های این طرح هنوز مبهم است، اما بر اساس اظهارات قبلی دیوید فریدمن، سفیر ایالات متحده در سرزمین‌های اشغالی، بخش‌هایی از کرانه باختری به رژیم صهیونیستی ملحق می‌شود و زمینه ایجاد یک دولت مستقل فلسطینی را فراهم نخواهد کرد.

سازمان آزادی بخش فلسطین و همه گروه‌ها و احزاب فلسطینی نظارت واشنگتن بر راه حل نهایی مناقشه بین فلسطین و رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند درحالی که واشنگتن فشارهای زیادی را برای تحمیل دیدگاه خود از طریق فشار اقتصادی و حمایت از تل آویو وارد می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha