کد خبر 954633
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
موشک چین

چین از آزمایش یک موشک جدید که قادر به نابود ساختن ناوهای آمریکا و رخنه به سامانه‌های دفاع موشکی این کشور است، خبر داد.

به گزارش مشرق، چین از آزمایش یک موشک فراصوت ضد کشتی خبر داده است.

به نوشته شماره یکشنبه «دیفنس بلاگ» این موشک جدید و مرموز چینی‌ها که «وای جی ایکس ایکس» نام دارد، قادر به نابود ساختن سامانه‌های دفاع موشکی کشتی‌های جنگی آمریکاست. این موشک فراصوت بوده و سرعتی برابر با ۱۰۰۰ کیلومتر دارد و قادر است حتی به سامانه‌های دفاع هوایی ارتش آمریکا که بر پایه موشک‌های «ریم -۱۶۱ استاندارد ۳» و «ریم -۱۷۴ استاندارد» است، رخنه کند.

بیشتر بخوانید:

جاسوسی هواپیمای آمریکایی از آزمایش موشکی کره‌شمالی

فیلم / آزمایش موشکی روسیه در دریای سیاه

به گزارش منابع مطلع، نسخه اولیه این موشک توسعه یافته در جدیدترین ناوشکن‌های موشک انداز چین که «۰۰۵۵» نام دارد، مورد آزمایش قرار گرفته است.

این ناوشکن موشک انداز با استقرار موشک جدید ضد کشتی فراصوت می‌تواند به طور قابل توجهی برد عملیاتی و قدرت آتش نیروی دریایی چین را در مرکز اقیانوس آرام افزایش دهد.


 

ناوشکن جدید چین

دیفنس بلاگ در مورد این ناوشکن جدید چینی‌ها نیز با ذکر پاره‌ای از مشخصات آن نوشته که طول این کشتی ۱۸۰ متر، عرض آن ۲۰ متر و مجهز به موشک‌های هدایت شونده «لیویانگ -۳» است. این ناوشکن از رادارهای «باند اس» و «ایکس» استفاده می‌کند و به همین دلیل قادر است اجسام رادار گریز را نیز رهگیری کند. دیگر سلاح‌های موجود در این کشتی موشک‌های کروز «سی جی ۱۰»، و موشک‌های ضدکشتی «وای جی -۱۸» هستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس