الیاس حضرتی

اصلاح‌طلبان برای همراهی با سپاه صورتحساب صادر کردند: ما از سپاه حمایت کردیم، قوه قضائیه هم رفع «حصر» کند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

لاریجانی در اشاره به فتنه‌گر نامیدن خاتمی: این تخریب‌ها باعث انزوا نمی‌شود!

دکتر «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه با شماره چهارشنبه گذشته روزنامه همشهری اظهارات عجیبی را درباره انزوای رئیس دولت اصلاحات مطرح کرد.

لاریجانی در این مصاحبه و در ادامه‌ی سؤالات بیانیه‌مانند خبرنگار همشهری مبنی بر اینکه «در کشور با جریانی روبه‌رو هستیم که بدون داشتن حد و مرزی مشخص از تریبون‌های پر سر و صدایی که در اختیار دارند به شخصیت‌های تأثیرگذار نظام بی‌محابا می‌تازند و درصدد حذف آنها از عرصه سیاسی کشور هستند، این طیف با اصطلاحاتی مثل انقلابی و غیرانقلابی یا فتنه‌گر و حامی فتنه و تعابیری از این دست برخی را حذف و برخی دیگر از چهره‌ها مثل رئیس دولت اصلاحات یا علی‌اکبر ناطق‌نوری را منزوی کرده‌اند…» می‌گوید:

«من آنقدری که شما ابراز نگرانی کردید، نگرانی ندارم، این دست اتفاقات و رویدادها از اول انقلاب بود. اوایل پیروزی انقلاب مارکسیست‌هایی که در نحله‌های مختلف فکری بودند به همراه منافقین این روند را راه انداختند. آنها جریان‌هایی را ایجاد کرده بودند که علیه مرحوم آیت‌الله بهشتی، علیه آقا- مقام معظم رهبری- و علیه آیت‌الله هاشمی حرف‌های تند و تیزی می‌زدند.»

او سپس در پاسخ به بخش دیگری از صحبت‌های خبرنگار همشهری مبنی بر اینکه «شاید بتوان گفت که جریان تخریبی به‌ظاهر و در مسیر کلان انقلاب مشکلی را ایجاد نکرده باشد اما قطعاً سبب منزوی شدن برخی چهره‌های نظام شده است، مثلاً رئیس دولت اصلاحات یا آقای ناطق‌نوری نسبت به یک دهه قبل کاملاً از نقش‌آفرینی در عرصه سیاست منزوی شده‌اند، این درحالی است که نظام می‌توانست از حضور و ایفای نقش آنها بهره بیشتری ببرد» تصریح می‌کند:

«من خیلی باور ندارم این دست تخریب‌ها باعث انزوا می‌شود، چون گاهی این روند بیشتر برای افراد توجه ایجاد می‌کند .»[۱]

*آقای لاریجانی بهتر از هرکسی می‌داند که اعتراض‌ها به رئیس دولت اصلاحات، یادآوری نقش محرز او در فتنه سال ۸۸ و خواستن تعیین تکلیف و تعیین موضع از جانب وی؛ تخریب نیست بلکه یک مطالبه عمومیِ عاقلانه و منطقی است که مادام که پاسخ درخوری نیابد ادامه خواهد داشت و مدیریت کلان نظام اسلامی نیز از این فرایند حمایت دارد.

انزوای رئیس دولت اصلاحات در پیامد استنکاف از تعیین موضع هم چیزی نیست که با مصاحبه و یا عکس یادگاری گرفتن! مرتفع بشود.

بلکه این انزوا و نبودن او در سپهر سیاست کشور، خواسته کلان نظام اسلامی است برای احقاق حقوق عامه و اعاده آبروی نظام اسلامی که در سال ۸۸ و به دلیل عملگری سوء کسانی مثل همین فرد، دچار میزانی از خدشه شد.

فلذا مادام که خاتمی «توبه رسمی» نداشته باشد؛ این انزوا ادامه خواهد داشت. کما اینکه درباره مرحومان شریعتمداری و منتظری نیز تا آخر ادامه داشت.

ماجرای مقایسه خاتمی با بزرگان انقلاب نیز الحق و الانصاف از جانب دکتر لاریجانی بعید بود...

خاصّه اینکه هیچکدام از بزرگان انقلاب هرگز تیشه به دست نگرفتند و به ریشه انقلاب نزدند و ایضاً در مقابل ولایت مطلقه فقیه نیز خیزش نداشتند و آنرا استبداد و یا «دیکتاتوری مؤمنین» خطاب نمی‌کردند!

فلذا از بابت تذکر مشفقانه بایستی به دکتر لاریجانی عرض کرد که بد نیست صحبت‌های اخوان دیگر لاریجانی همچون آیت‌الله آملی لاریجانی و دکتر محمدجواد را پیرامون حاقّ فتنه و نقش جریان سیاسی خاص در این بیماری خطرناک مطالعه کنند و دریافتی موسّع‌تر و صحیح را از یک مفهوم مهم، به رؤیت افکار عمومی بگذارند.

گفتنیست، پیش از این، نشستن دکتر لاریجانی در کنار لیدر اصلاح‌طلبان در حاشیه یک مراسم و انتشار یک عکس از این همنشینی نیز موجی از انتقادات را درباره رئیس مجلس برانگیخته بود.

***

ما از سپاه حمایت کردیم، قوه قضائیه هم رفع «حصر» کند!

«الیاس حضرتی»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دهم، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا با اشاره به تروریست نامیده شدن سازمان سپاه پاسداران از سوی آمریکا و موج حمایت مردم از این نهاد انقلابی گفته است:

«در شرایطی قرار داریم که آحاد ملت باید همدل و یک زبان در مقابل دشمنان ایستادگی کنند و همان‌طور که مشاهده کردید در مجلس شورای اسلامی هم همه نمایندگان فارغ از سلیقه‌ها با لباس سبز سپاه حاضر شدند و اعلام کردند که پاسدار هستیم

او اما در ادامه می‌افزاید:

«امیدوارم این نوع نگاه به تمامی بخش‌ها مانند قوه قضائیه تسری پیدا کند و موضوعاتی همچون حصر، زندانیان سیاسی و ایرانیان خارج از کشور را حل و فصل کنند.»[۲]

*باید دانست که حمایت این روزهای اصلاح‌طلبان و رجال آنها از سپاه پاسداران، یک "حمایت ناپایدار و بشرطها و شروطها" بوده است! و این مقولات نیز توسط همین افراد اعلام شده‌اند.

این، شخص آقای حضرتی بود که در روزهای معرفی سرلشکر سلامیبه‌عنوان فرمانده جدید سپاه، در یک پیام نوشت: «همین‌جا فرصت را مغتنم می‌شمارم و دوستانه و برادرانه به برادران سپاهی‌ام انتقاد می‌کنم که گاهی خود را بی‌آنکه ضرورتی باشد در مظان اتهام قرار دادند. به‌خصوص با ورود در عرصه‌های اقتصادی یا دخالت در امور سیاسی بهانه‌هایی به دست طعنه‌زنندگان دادند تا سپاه را از چشم مردم بیندازند .»[۳]

و قبل از تبریک پر کنایه حضرتی، عباس عبدی، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز در اظهاراتی با اشاره به حمایت‌های شکل گرفته از سپاه پاسداران -پس از تروریست نامیده شدن این نیروی مردم و انقلابی توسط آمریکا- تأکید کرد کهاین حمایت‌ها همیشگی نخواهد بود و ادامه آنها منوط به تغییر رفتار سپاه است .[۴]

از این ابن‌الوقتی‌ها که بگذریم بیان این نکته واضح هم ضروریست که عامل رفع حصر، در گام اول «توبه رسمی» فتنه‌گران محصور و منزوی است نه در فشار قرار گرفتن اسمی سپاه و یا مقولات دیگر! ضمن اینکه بحث حصر نیز بحثی فراقوه‌ای است.

***

محقق نشدن وعده‌های شورای شهر تقصیر «قالیباف» است

«محمود میرلوحی»، از اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران، طی اظهاراتی در مصاحبه با شماره پنجشنبه گذشته روزنامه آرمان امروز با بیان اینکه قبول داریم وعده حضور جوانان در مناصب شهرداری به طور کامل محقق نشده و جوانان گله‌مند هستند، گفته است: دلیل محقق نشدن به‌کارگیری جوانان این بود که متاسفانه در تهران با انباشتگی نیروی مازاد روبه‌رو بوده و هستیم. با وجود ۸ هزار نیروی کار نتوانستیم از ظرفیت جوانان تحصیلکرده و دانشگاهی استفاده کنیم.

او می‌افزاید:

گله‌مندی‌های جوانان بجا و درست است. آنها معترض هستند که اگر مسئولان دوره‌های گذشته ۶ هزار نیروی دیپلم و زیر دیپلم در سال ۹۵ و ۹۶ در شهرداری مشغول کردند، چرا شورای شهر و شهرداری فعلی موفق نشدند تعدادی از نیروهای دانشگاه شریف و پلی‌تکنیک، دانشگاه تهران و غیره را به کار گیرند. البته در این زمینه کارهایی صورت گرفته مانند اینکه شورای شهر و شهرداری سعی دارد که نیروهای شایسته و جوان را جایگزین بازنشستگان کند. [۵]

* «تحمیق مخاطب» گزاره‌ای است که در اظهارات میرلوحی به نحو آشکاری به چشم می‌خورد.

صحبت و اعتراض جوانان اصلاح‌طلب خطاب به معمّرین شورای شهر، حضور در مناصب خدماتی و یا اشتغالات همیشگی در شهرداری شهر تهران نیست بلکه بحث بر سر این است که چرا این جوانان جای چندانی در مناصب کلیدی و مدیریتی شهرداری ندارند و جالب‌تر آنکه مناصب شهرداری کنونی، جای مدیران کارآمد منصوب شده از سوی قالیباف و ایضاً جای پیرمردهای چپی مثل «مرتضی حاجی» هست اما جای این جوانان اصلاح‌طلب نیست.

فی‌الواقع بهتر بود محمود میرلوحی به جای اینهمه حاشیه رفتن و انداختن تقصیر عدم تحقق وعده‌های اصلاح‌طلبان به دلیل تمایلات طیفی بر گردن قالیباف! واقعیت را به جوانان اصلاح‌طلب می‌گفت و تأکید می‌کرد که ما اولاً مجبور به استفاده از برخی مدیران کارآمد اصولگرا و یا منتصب به قالیباف هستیم و ثانیاً تا ما جان در بدن داریم، جایی برای شمایان نیست.

این رخدادها در حالی است که سابقه برخورد یاسایی ستاد اصلاحات با حزب جوانگرای ندای ایرانیان با محوریت صادق خرازی نیز هنوز در ذهن همگان هست و افکار عمومی به رأی‌العین دیدند که سران و اعضای این حزب جوان‌گرا چگونه در آماج حملات معمّرین جریان چپ قرار گرفتند و البته هیچ بخشی از این مجرا هم به محمدباقر قالیباف ربطی نداشت!

میرلوحی ۶۳ ساله، همان کسی است که چندی قبل زمزمه‌های پر اصراری را مبنی بر گران کردن قیمت بلیط مترو مطرح کرده بود!

***

1_ www.hamshahrionline.ir/news/438321/

2_https://khabarfarsi.com/u/69218032

3_ mshrgh.ir/952792

4_ mshrgh.ir/950915

5_http://www.armandaily.ir/fa/print/main/254722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  106 6
  لاریجانی داره حسابی برای 1400 گرم میکنه!
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   53 4
   قطعا مردم به هیچ لاریجانی رای نمیدهند . خسر الدنیا و الاخره
  • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   31 2
   کورخونده
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   10 35
   لاریجانی به حمایت خاتمی نیاز دارد. لاریجانی در انتخابات اینده مردم را فریب می دهد و رییس جمهور خواهد شد
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   46 3
   احتمالا نمیشه...چون اون مرحوم هم نیست که بگه "اگه لاریجانی انتخاب نشد من از ایران میرم"...و انتخاب بشه...پس نمیشه..
 • سید IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  82 12
  برای تهوع آور بودن اصلاح طلبان حدّ و مرزی می شناسید!؟ واقعاً حال ملت را به هم می زنند! لاریجانیِ رئیس مجلس عجبی ندارد که از این سخنان بگوید!
  • NL ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   9 35
   شما چهار درصد از چه زمانی ملت شدین؟؟؟
  • حمید ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   25 6
   جناب 10:09، چهاردرصد( البته خیلی کمتر هستید) شما فتنه گران هستید که ملت سیلی سختی در نهم دی ماه 88 زدند و می خواستید در دی ماه 96 فتنه دیگری به پا کنید که دوباره از ملت سیلی سختی خوردید، پس بهتره دهانتان را ببندید.
  • NL ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   14 2
   شما یک هزارم درصد از کی قاطی ملت شدین؟
  • BE ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   6 1
   از زمانیکه در زمینه مصرف اجناس آغاز به فعالیت کردن
  • BE ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   18 4
   البته منظور اسهال طلبان و زیر اندازان بود
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  65 5
  اقای لاریجانی عزیز دقیقا نقش عقیل را بازی عمرو عاص را بازی می کند دلش با معاویه است ولی از علی هم تعریف می کند . اقای لاریجانی اگر خاتمی خیانت کار و فتنه گر نیست پس چرا رهبر معظم انقلاب اینها را فتنه گر می خواند ایا سرت را زیر برف کرده ای به کجا می روید کمی هم ازاد مرد باشید . خاتمی فتنه گر است دنیا هم بهم بخورد دنیا هم او را دوست داشته باشند فتنه گر است و در مسائل سیاسی غیر قابل اعتماد است رها کنی امریکایی ها را دو باره به ایران می آورد .
 • موریس IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  51 2
  یکی به میخ میزنه یکی به نعل . تو رو اگه قبول داشتند نمیرفتی قم کاندید بشی با جو اونجا رای بیاری
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  43 6
  سپاه احتیاجی به حمایت اصلاح طلبان نداره.رفع حصر هم طبق قانون پیش میرود. قوه قضاییه هم به وظیفه قانونی خود عمل می کند.اونا برای باج خواهی از سپاه حمایت کردند.شما که در حصر نیستید چه گلی به سر کشور گذاشتید که اون سران فتنه با آزادی چه دسته گلی به آب بدهند.؟!
  • US ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   2 9
   این جرایم خاتمی دقیقا چیه که همیشه میگید !؟ مدرکی دارید چرا محاکمه اش نکردید ؟
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
   1 0
   به درک
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  37 2
  اقای لاریجانی بایدم این اداها رو دربیاره و جوسازی کنه تا مردم یادشون بره یکی از عوامل ایجاد این گرانی های اخیر تصویب بیست دقیقه ای برجام و تسلیم برگ برنده ایران به یانکی هاست. و لذا میان ایشان و اقای خاتمی در خیانت به وطن فرقی نیست.
 • محمد کریمی IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  38 2
  آقای لاریجانی متوجه شده که دیگه نمیتونه رأی بیاره و اگر رأی هم نیاره، توی عرصه سیاسی یا خیلی کمرنگ میشه یا حذف میشه، داره شدیدا دست و پا میزنه و چنگ میندازه به این و اون
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  28 3
  آقای لاریجانی،هیچ کسی نیاز به حمایت تو و هم اندیشات نداره ، تو دیگه داری ماههای آخر عمر سیاسی ات رو میگذرونی پس بهتره برای یک استراحت طولانی مدت خودت رو آماده کنی!
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  26 3
  لطفا مرا هم حصز کنید. من چه گناهی دارم که فتنه گر نیستم و نمی توانم از مزایای زندگی در بهترین حفاظتهای امنیتی با بالاترین امکانات رفاهی و تفریحی و درمانی و امکان صدور انواع بیانیه و اعلامیه و تبریک و تسلیت استفاده کنم؟
 • محمد فرزانه IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  13 1
  وقتی قم به ایشان رای میدهد تکلیف بقیه کشور معلوم هم میشود!
  • ایرانی IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   12 2
   خود لاریجانی هم میداند این بار در قم هم مقبولیت ندارد چه برسد در کشور
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  22 2
  این اقا برای انقلاب چکار کرده؟؟/
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  18 0
  مرگ بر منافقان و خوارجان نفوذی
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  8 2
  شما تلاش کن به همین نحو تا انشالله در انتخابات های مجلس و ریاست جمهوری به مقصود خود برسی باید منتظر بمانیم تا نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  7 4
  مطالبه بحق عامّه مردم !!!!!!
  • مهدی IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   3 1
   خیلی خوب بود....:)
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  8 2
  اين حرف ها کدوم هی میگید توبه رسمی، توبه رسمی!!! توبه که دردی از کشته ها و خسارات کشور درمان نمی کنه! زنا که نیست فقط بین دو نفر بوده باشه به توبه اکتفا کنیم، حصر و انزوا تا زمانی است که به مصلحت نباشه مجازات بشند و الا توبه فقط می تونه برای تخفیفی در مجازاتشون باشه
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  16 2
  آقای لاریجاین شما رئیس جمهور نمیشوید، شما رای زیادی ندارید، برای جمع کردن رای بی خود دست و پا نزنید...
 • یه دردمند IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  13 2
  دستتان درد نکنه فهرست فتنه گران و سخنان سخیفشان خوب لیست کردید تا مردم آنها را بهتر بشناسند
 • BE ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  5 1
  `تکرار نشود
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  11 2
  تكليف امثال علي لاريجاني كه كاملا" مشخصه و برخلاف نظر نويسنده محترم اين متن , شنيدن اينگونه حرفها و ديدن چنين رفتارهايي از اين جناب مستطاب! در حمايت از رفتار و كردار و تفكر افسادطلبان مسبوق به سابقه بوده و اصلا" هم جاي شگفتي و تعجب ندارد. در حافظه تاريخي ملت ايران ثبت و ضبط شد كه ايشون يكي از اصلي ترين بانيان تحميل ننگنامه اي بنام برجام به ملت ايران است . به اذعان تعدادي از نماينده هاي مستقل و ولايي مجلس , رفتار اين جناب در مجلس هم رفتاري فردمحور و رياست طلبانه بوده و هست.
 • اقبال مهدوی IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  16 4
  چه غلط ها رفع حصر از سران آشوب وفتنه
  • تأمل IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   9 2
   باشه، اگر آمریکا سران فتنه رو هم تروریست نامید و اونها و پشتیبانهاشون رو تحریم کرد ما هم حصرشون رو برمی داریم
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   10 2
   البته با محاکمه و اعدام فتنه گران مخاصمه پایان می یابد
 • رضا IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 8
  سلام شما هم مصداق همان تریبونهای پر سر و صدای فتنه گر خوانی افراد هستید ولی هرکس در جامعه هوادار خود را دارد و راه خود را میرود
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  6 0
  در انتخاباتهای سالهای اخیر که اکثریت مردم به همین فتنه گرها رای دادند باید منتظر ماند ببینیم اقلیت به اکثریت تبدیل می شود یا کماکان اکثریت بر عقیده خود و اقلیت هم بر عقیده خود خواهد بود.
 • AE ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  10 2
  متاسفم براي لاريجاني
 • AE ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  10 2
  متاسفم براي لاريجاني
 • مجید IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  11 3
  خیانت به کشور فراموش شدنی نیست لاریجانی دست پا نزن برای ریاست جمهوری.قبا برای شما گشاد است
 • محسن IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  4 0
  تا وقتی که امثال لاریجانی در افکار عمومی بعنوان نخبه سیاسی و خواص جا بیفتن همین آش و همین کاسست . آخه نخبه ، خواص میدونی چرا ۱۰ ساله خاتمی داره خودشو به در و دیوار میزنه که ۱ دقیقه با حضرت آقا ملاقات کنه ولی ایشون اجازه نمیدن ؟!!
 • ناشناس IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 4
  فقط نظراتی را منتشر میکنید که در راستای هدفتان باشد و لا غیر. در واقع نظرات را برای به کرسی نشاندن نظرتان منتشر میکنید و نه بخاطر حق گویی ها.
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  5 0
  لاریجانی خوب خودش را معرفی کرد.
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  8 0
  من بمیرم هم به این لاریجانی رای نمیدم
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
  1 0
  همونطور که اقایان شریعتمداری و منتظری داغ این ارزو رو به دلتون گذاشتن خاتمی هم شما رو به هیچ میگیره!
 • رضایی IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
  0 1
  درجواب اینگونه استدلال های بیمنطق گویا سکوت بهترین جواب است
 • سپاهی ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  0 0
  وقتی شما از سپاه حمایت کردید ما به عملکرد خودمون شک کردیم که خدایا نکنه ما از اهداف وآرمانهای اصیل فاصله گرفته ایم که اصلاح طلبان هم دارن از ما حمایت می کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس