سردار پاکپور نمایه

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نفربرهای زرهی سپاه برای انتقال سیل‌زدگان شهرستان‌های شمالی استان سیستان و بلوچستان به محل‌های امن، در منطقه استقرار یافتند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه، سردار محمد پاکپور در جریان سفر به منطقه سیستان اظهار داشت: نیروهای مهندسی سپاه و سایر نیروهای امدادی سیستان در حال ایجاد سیل‌بند در بالادست دایک کانال نیاتک هستند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تلاش بی‌وقفه نیروهای سپاه برای ایجاد سیل‌بند در مسیر ورودی آب از کشور افغانستان به منطقه سیستان در حال انجام است، گفت: قبل از وقوع سیلاب در سیستان بازدید هوایی از نقاط بحرانی انجام شد و تجهیزات سپاه در منطقه مستقر شدند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: با توجه به اینکه فشار آب ورودی از سمت کشور افغانستان زیاد است و دیواره‌های حفاظتی منطقه نیز به‌دلیل خشکسالی‌های طولانی‌مدت آسیب‌پذیر بود، منجر به خروج آب از میان شکاف‌ها شد. دو شکاف اصلی در دایک کانال نیاتک ایجاد شده که شب گذشته نخستین شکاف مسدود شد. از آنجا که تردد برای رسیدن به شکاف دوم میسر نبود در گام نخست مسیر ویژه تردد خودرو، نیرو و ارسال مصالح بازگشایی شد.

سردار پاکپور تصریح کرد: جهت مسدود کردن شکاف دوم نیز در حال ایجاد سیل‌بند در بالادست آن هستیم تا با کاهش عرض مسیر ورودی بتوانیم آب را به‌سمت تالاب بین‌المللی هامون هدایت و از ورود آب به روستاها جلوگیری کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: به‌دلیل اینکه احتمال داده شد در برخی نقاط امکان تردد خودرو وجود نداشته باشد نفربرهای زرهی در منطقه مستقر شده‌اند تا کار انتقال و جابه‌جایی افراد درسیل‌مانده را انجام دهند. یکی از دلایل طولانی شدن عملیات مسدودسازی شکاف، حرکت خلاف جهت باد بود که مانع ورود آب به‌سمت تالاب می‌شد اما از صبح امروز سرعت باد نیز کاسته شده و عملیات سرعت بیشتری خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس