کد خبر 952917
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
منچستریونایتد

منچستریونایتد بعد از ظهر یکشنبه با ۴ گل مغلوب اورتون شد.

به گزارش مشرق، در یکی از رقابت‌های هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس عصر یکشنبه منچستریونایتد در گودیسون پارک مهمان اورتون بود و در پایان با نتیجه ۴-۰ مقابل تافی ها تحقیر شد تا شانس‌های صعود به لیگ قهرمانان اروپا را کمرنگ‌تر از قبل ببیند.

اما این شکست فاجعه بار، به فاصله ۵ روز بعد از شکست ۳-۰ مقابل بارسلونا در نیوکمپ، آمارهای عجیبی را در پی داشت که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

به نظر می‌رسد سرنوشت سانتیاگو سولاری در رئال مادرید، در حال تکرار برای اوله گونار سولسشائر است. سولاری کار خود را به عنوان مربی موقت با رئال آغاز کرد و به قدری متقاعد کننده بود که قرارداد او با رئال دائمی شد. اما بعد از دائمی شدن قرارداد، عملکرد سولاری نیز رفته رفته ضعیف‌تر شد تا اینکه او سرانجام در یازدهمین روز از ماه مارچ شغل خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

شکست سنگین منچستریونایتد برابر اورتون

اوله گونار سولسشائر نیز در روز ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ و به دنبال اخراج ژوزه مورینیو به عنوان مربی موقت تا پایان فصل هدایت منچستریونایتد را پذیرفت. تیم او در ۱۹ بازی نخست ۱۴ بار برنده شد، ۲ بازی را مساوی کرد و تنها در ۳ بازی شکست خورد. شیاطین سرخ در این مسابقات ۴۰ گل به ثمر رساندند و تنها ۱۷ گل خوردند تا همگان به این نتیجه برسند که اوله، بهترین گزینه برای بازسازی یونایتد است.

سرانجام در روز ۲۸ مارچ سولسشائر قرارداد سه ساله‌ای را با منچستریونایتد امضا کرد تا سرمربی آینده این باشگاه لقب گیرد. اما آمار او بعد از آن روز چیزی در حد فاجعه بوده است. تیم او در ۴ بازی از ۶ دیدار خود شکست خورده و تنها واتفورد و وستهم را با برتری‌های حداقلی ۲-۱ از پیش رو برداشته است. اکنون کارشناسان از این صحبت می‌کنند که آیا سولسشائر انتخاب مناسبی برای بلندمدت بوده یا او نیز قرار است به سرنوشت سولاری و روبرتو دی‌متئو (چلسی) دچار شود.

منچستریونایتد در حالی قدم به گودیسون پارک می‌گذاشت که با دریافت ۴۴ گل در ۳۳ بازی، با دومین فصل ضعیف خود در دریافت گل در لیگ برتر برابری کرده بود. (فصل ۹۷-۱۹۹۶ با دریافت ۴۴ گل) این در حالی است که ضعیف‌ترین فصول منچستریونایتد در تاریخ لیگ برتر، فصل‌های ۰۰-۱۹۹۹ و ۰۲-۲۰۰۱ با دریافت ۴۵ گل بوده اند. فصل‌هایی که البته سرانجام بدی نیز برای شیاطین سرخ نداشت و منچستریونایتد به ترتیب اول و سوم شد.

یونایتد با دریافت ۴ گل در مقابل اورتون، در مقابل گل‌های خورده خود عدد ۴۸ را مشاهده کرد تا به این ترتیب منچستریونایتد ضعیف‌ترین فصل خود از نظر تعداد گل‌های خورده در تاریخ لیگ برتر را ثبت کند. این در حالی است که هنوز ۴ بازی تا پایان فصل باقی مانده و عبور تعداد گل‌های خورده از ۵۰، کاملاً محتمل به نظر می‌رسد.

در حقیقت یونایتد در حال سپری کردن ضعیف‌ترین فصل خود از نظر تعداد گل‌های خورده از فصل ۷۹-۱۹۷۸ تاکنون است. در فصل مورد اشاره یونایتد تحت هدایت دیو سکستون در ۴۲ بازی خود در لیگ یک ۶۳ گل دریافت کرد و با تفاضل گل ۳-، نتوانست به رتبه‌ای بهتر از نهمی دست یابد.

وقتی یونایتد در روز ۲۴ فوریه در یک بازی خوب توانست زهر خط حمله لیورپول را بگیرد و این تیم را با تساوی بدون گل متوقف کند، کمتر کسی انتظار داشت که آن بازی، آخرین کلین شیت منچستریونایتد تا به امروز باشد. بعد از آن دیدار، یونایتد ۱۱ بازی انجام داده و دروازه خود را در تک تک این مسابقات بازشده دیده است. (مجموعاً ۲۰ گل)

۱۱ بازی متوالی بدون کلین شیت، اتفاقی است که آخرین بار در بازه زمانی نوامبر تا دسامبر ۱۹۹۸ برای یونایتد رخ داده بود. منچستریونایتد تحت هدایت سرآلکس فرگوسن بعد از تساوی بدون گل مقابل نیوکاسل در روز ۸ نوامبر ۱۹۹۸، ۱۱ بازی در تمامی رقابت‌ها انجام داد (بازی در لیگ برتر، ۲ بازی در جام اتحادیه و ۲ بازی در لیگ قهرمانان) و در تمامی این مسابقات هم گل خورد. (مجموعاً ۲۲ گل) شیاطین سرخ بعد از ۱۱ مسابقه، بالاخره در جریان پیروزی ۳-۰ مقابل ناتینگهام فارست در روز ۲۶ دسامبر ۱۹۹۸ موفق به ثبت کلین شیت شدند.

این ۱۱ مسابقه به این ترتیب انجام شد: منچستریونایتد ۲-۱ ناتینگهام فارست (جام اتحادیه، ۱۱ نوامبر ۱۹۹۸)، منچستریونایتد ۳-۲ بلکبرن (لیگ برتر، ۱۴ نوامبر ۱۹۹۸)، شفیلد ونزدی ۳-۱ منچستریونایتد (لیگ برتر، ۲۱ نوامبر ۱۹۹۸)، بارسلونا ۳-۳ منچستریونایتد (لیگ قهرمانان، ۲۵ نوامبر ۱۹۹۸)، منچستریونایتد ۳-۲ لیدز یونایتد (لیگ برتر، ۲۹ نوامبر ۱۹۹۸)، تاتنهام ۳-۱ منچستریونایتد (جام اتحادیه، ۲ دسامبر ۱۹۹۸)، آستون ویلا ۱-۱ منچستریونایتد (لیگ برتر، ۵ دسامبر ۱۹۹۸)، منچستریونایتد ۱-۱ بایرن مونیخ (لیگ قهرمانان، ۹ دسامبر ۱۹۹۸)، تاتنهام ۲-۲ منچستریونایتد (لیگ برتر، ۱۲ دسامبر ۱۹۹۸)، منچستریونایتد ۱-۱ چلسی (لیگ برتر، ۱۶ دسامبر ۱۹۹۸)، منچستریونایتد ۲-۳ میدلزبورو (لیگ برتر، ۱۹ دسامبر ۱۹۹۸) اوله گونار سولسشائر نیز در ۷ بازی از این ۱۱ بازی حضور داشت.

بعد از پیروزی درخشان ۳-۱ مقابل پاریسن‌ژرمن در پارک دو پرنس (۶ مارچ) و صعود خاطره انگیز به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یونایتد در ۵ دیدار دور از خانه خود در تمامی رقابت‌ها شکست خورده است؛ ۲-۰ مقابل آرسنال، ۲-۱ مقابل وولوز (جام حذفی)، ۲-۱ مقابل وولوز (لیگ برتر)، ۳-۰ مقابل بارسلونا و ۴-۰ مقابل اورتون.

این اتفاق، ۵ شکست متوالی دور از خانه در تمامی رقابت‌ها، نیز برای اولین بار از مارچ ۱۹۸۱ تاکنون برای یونایتد رخ داده است. یونایتد در فاصله دسامبر ۱۹۸۰ تا مارج ۱۹۸۱ در ۶ بازی متوالی دور از خانه در لیگ یک شکست خوردند. (۲-۱ مقابل آرسنال، ۳-۱ مقابل وست‌بروم، ۲-۰ مقابل ساندرلند، ۱-۰ مقابل لسترسیتی، ۱-۰ مقابل منچسترسیتی و ۱-۰ مقابل ساوتهمپتون) شاگردان سکستون در بین این شکست‌های متوالی در رقابت‌های لیگ، در ۲۴ ژانویه ۱۹۸۱ و در دور چهارم جام حذفی نیز ۴-۰ به ناتینگهام فارست باختند تا در مجموع، ۷ شکست متوالی دور از خانه را تجربه کنند.

منچستریونایتد با ۱۳ قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر در حیات ۲۷ ساله اش است و به همین دلیل، نمی‌توان در این دوران شکست‌های سنگین زیادی در کارنامه شیاطین سرخ پیدا کرد. در حقیقت، شکست عصر یکشنبه پنجمین شکست یونایتد در تاریخ لیگ برتر با اختلاف ۴ گل (یا بیشتر) بود. در ادامه مروری بر این ۵ شکست سنگین خواهیم داشت:

۲۰ اکتبر ۱۹۹۶: نیوکاسل ۵-۰ منچستریونایتد

۳ اکتبر ۱۹۹۹: چلسی ۵-۰ منچستریونایتد

۲۳ اکتبر ۲۰۱۱: منچستریونایتد ۱-۶ منچسترسیتی

۲۳ اکتبر ۲۰۱۶: چلسی ۴-۰ منچستریونایتد

۲۱ آپریل ۲۰۱۹: اورتون ۴-۰ منچستریونایتد

منچستریونایتد در یک مسابقه، به تنهایی امیدهای لیگ قهرمانان را برای خود به حداقل رساند و رکوردهای منفی چندین ساله را جابه‌جا کرد. اتفاقی که می‌توان آن را پیش بینی کرد آن است که تابستان شلوغی در انتظار اولدترافورد خواهد بود اما سوال اصلی این است، آیا می‌توان پروژه بازسازی یونایتد را به دست سولسشائر سپرد یا این تیم در تابستان باید به دنبال مربی جدیدی هم بگردد؟

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس