کد خبر 95241
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۶

مدیر اجرایی جشنواره‌ «خنده‌ فراخ» اعلام کرد داوران نوجوان 3 عنوان کتاب با نام‌های «توی پرانتز»، «جاسم رمبو» و «داماد فرمانده» را به عنوان خنده‌دارترین کتاب‌های سال انتخاب کردند.

به گزارش مشرق، مدیر اجرایی جشنواره‌ کتاب‌های طنز کودک و نوجوان در گفت‌وگو با ایبنا درباره‌ شیوه‌ برگزاری این جشنواره توضیح داد: «در جشنواره‌ «خنده‌ فراخ»، 20 عنوان کتاب طنز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتخاب و در 30 کتاب‌خانه‌ی آن توزیع شد.» مهدی مهدیان، افزود: «داوری این جشنواره را حدود 300 نفر از نوجوانان کتاب‌خوان عضو کانون برعهده داشتند. آثار انتخابی در هر مرکز کانون در اختیار 10 نوجوان قرار داده شد و آن‌ها باخواندن کتاب‌ها به داوری این آثار طنز پرداختند.»

مدیر اجرایی جشنواره «خنده‌ فراخ» گفت:‌ «در نهایت 6 هزار فرم داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این میان 4 هزار فرم ویژگی‌های موردنظر ما را داشتند. این فرم‌ها به صورت آماری بررسی و 3 عنوان کتاب به عنوان برگزیده شد.»

داوران نوجوان سه کتاب «توی پرانتز»، نوشته‌ سیدسعید هاشمی از انتشارات «چرخ و فلک»، «جاسم رمبو» و «داماد فرمانده لشکر» از مجموعه‌ «ترکش‌های ولگرد» نوشته‌ داوود امیریان را به عنوان خنده‌دارترین کتاب سال انتخاب کرده‌اند.

آیین پایانی جشنواره‌ «خنده فراخ» ساعت 14 روز دوشنبه 10 بهمن ماه 90 در سالن غدیر واقع در خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار و از نویسندگان آثار برگزیده تجلیل می‌شود.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس