جینا هاسپل

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفته این سازمان در سال گذشته تمرکز منابع خود را به سمت «سرسخت‌ترین دشمنان آمریکا» یعنی ایران و روسیه سوق داده است.

به گزارش مشرق، «جینا هاسپل»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یک سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه «آبرن» گفته سیا در یک سال گذشته تمرکز منابع مالی‌اش را به سمت مقابله با ایران و روسیه سوق داده است.

هاسپل تصریح کرد سیا در سال‌های بعد از وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ منابعش را بیشتر به آنچه به گفته وی «مبارزه با تروریسم» است اختصاص داده و از کشورهایی مانند ایران و روسیه، غافل مانده بود.

بیشتر بخوانید:

رییس سیا: بیشتر به مقابله با ایران پرداختیم

وی با بیان اینکه سیا در سال گذشته زمان، پول و خلاقیت بیشتری را برای مبارزه با برخی از «سرسخت‌ترین دشمنان» آمریکا به کار گرفته افزود: «بعد از سال‌ها تمرکز شدید و موجه بر روی مبارزه با تروریسم و غافل ماندن از ایران و روسیه منابع بیشتری را به [مقابله با] آنها اختصاص دادیم.»

هاسپل با طرح این ادعا که سیا تهدیدهای ناشی ازگروه‌هایی مانند داعش و القاعده را به کنترل درآورده دارد گفت: «اما ما اکنون داریم تمرکز و منابعمان را روی دشمنانی که ملت-دولت هستند، افزایش می‌دهیم.»

رسانه‌های آمریکا چندی پیش گزارش داده بودند دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خواستار افزایش بودجه برنامه‌های جاسوسی دولت خود شده و نزدیک به ۸۶ میلیارد دلار برای نهادهای اطلاعاتی مطالبه کرده است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارش‌های ارزیابی وضعیت خود از ایران و روسیه در کنار کره شمالی، چین و گروه‌های تروریستی به عنوان پنج چالش پیش روی دولت آمریکا نام می‌برند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس