کد خبر 951923
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
مهناز افشار

مردم در این ناحیه از زمین به راستی مانند قوم و خویش‌های نزدیک هستند، زندگی سنتی مردم در امیرنشین‌های مختلف جنوب خلیج فارس و عمان، درست مانند شیوه زندگی مردم ایرانی سواحل شمالی است.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در قسمت اخبار ویژه‌های خود نوشت: حماقت و وقاحت یک بازیگر دون پایه سینما در منفی‌بافی علیه کمک نیروهای مردمی عراق به سیل‌زدگان، صدای روزنامه اعتماد را هم درآورد.


این روزنامه اصلاح‌طلب با انتقاد از اراجیف «مهناز-الف» نوشت: وقتی یک ایرانی سال‌ها در بین مردم عرب ساکن منطقه غرب آسیا- یا چنان‌که غربی‌ها می‌نامند خاورمیانه- زندگی می‌کند، به یک نتیجه روشن می‌رسد: ما و عرب‌ها مانند خویشانی نزدیک به‌هم شبیه هستیم. آنها چون ما، اهل مهربانی و گشاده‌دستی و سفره‌انداختن و ضیافت‌کردن و دست‌گیری هستند، پا به خانه‌شان اگر بگذاری برائت جان می‌دهند، بی‌دلیل مهمانت می‌کنند. از اختلافات دولت‌ها بگذرید که بیشتر این اختلافات را دشمن بداندیش خارجی در منطقه به‌وجود آورده و دامن زده و از آن سود می‌برد.

مردم در این ناحیه از زمین به راستی مانند قوم و خویش‌های نزدیک هستند، زندگی سنتی مردم در امیرنشین‌های مختلف جنوب خلیج فارس و عمان، درست مانند شیوه زندگی مردم ایرانی سواحل شمالی است.


حال این برادران و خواهران و خویشان بسیار نزدیک ما، به همه اختلاف‌افکنی‌های خارجی و غربی‌ها و شرقی‌ها پشت کرده‌اند، دل‌شان از مصیبتی که بر سر اقوام ایرانی‌شان آمده سوخته و با هرچه داشته‌اند به یاری ما آمده‌اند. باید از این مهربانی اشک شوق ریخت، از این اتحاد و محبتی که بین مردم دوسوی مرز وجود دارد باید خوشحال شد و در پوست نگنجید. عراقی‌ها مردم قدردانی هستند، شعار کاروان‌های کمک‌شان به ایران را دیده‌اید؟ می‌گویند: «شما در زمان حمله تروریست‌ها به کمک ما آمدید و ما الان باید به کمک شما بیاییم!» این را بگذارید پیش نامهربانی‌ها و نمک‌خوردن و نمکدان شکستن بعضی دیگر از ملت‌ها، که گاه با کمک ایران برسر پا ایستادند و بعد با دشمنان ایران همراه شدند و در کنفرانس‌های ضدایرانی شرکت و پیمان ضدایرانی امضا کردند.


رسیدن کمک‌های عراقی‌های مهربان به ایران، سوژه بعضی «سلبریتی» های نه‌چندان خوش‌نام شده خانم مهناز افشار (که اظهارنظر در تمامی امور را برخود فرض می‌دانند) در توییتی، رسیدن کمک‌های عراقی‌ها به ایران را از زبان هموطنی عرب‌زبان خجالت‌آور توصیف کرده‌اند. باید در پاسخ گفت اولاً کمک‌های عراقی، از سوی مردم و به‌طور خودجوش جمع‌آوری شده و آنها هرچه داشته و نداشته‌اند در کاروان گذاشته و فرستاده‌اند و...


از این حیث ارزشش هزار بار بیشتر از کمک‌های دولتی است. ثانیاً دریافت کمک از برادران هم‌کیش و نزدیک خجالت‌آور است ولی پذیرفتن کمک‌های اندک و صدقه‌سری فرانسوی‌ها وسوییسی‌ها و آلمانی‌ها خجالت‌آور نیست؟ پذیرفتن آمدن صدها عراقی برای کار وکمک خجالت‌آور است یا برخورد متفرعنانه و زشت اروپایی‌ها - آلمانی‌ها و فرانسوی‌ها- با ایرانیان. اگر صحبت از عزت‌نفس باشد، باید از پذیرفتن این کمک‌هایی که به شوخی شبیه هستند سر باز می‌زدیم. به فهرست کمک‌های اروپایی نگاه کنید تا موضوع روشن شود. ایران بزرگ را تا چه حد دست‌کم می‌گیرند؟ یا عمداً می‌خواهند تحقیرمان کنند؟ سلبریتی‌ها در مقابل غربی‌ها و اروپایی‌ها ذره‌ای عزت‌نفس ندارند.

برای همین است که ترجیح می‌دهند فرزندشان به جای اینکه در ایران عزیز به دنیا بیایند، در «اروپا» متولد شود! یا دیگری حاضر است برای آنکه هزینه ماهیانه ده‌هزار دلار فرزندش در کانادا را تأمین کند هر بلایی سر ملت ایران بیاید. البته صحبت‌ها و نوشته‌های آنها در شبکه‌ها را خیلی هم نباید جدی گرفت به هر روی بسیاری از این افراد به علت مشغله زیاد کاری فرصت مطالعه و خودسازی وتحصیل نداشته‌اند و نظراتی که ارائه می‌دهند غالباً فاقد اعتبار است اما متأسفانه صدای آنها در شبکه‌های مجازی بلند است هرچند که در عرصه واقعی اجتماع وزنی ندارند. کمک برادر و خواهر عراقی‌ام که با هزار مهربانی اندک توشه‌ای برای خویشان مصیبت‌زده ایرانی‌اش فرستاده، هزار بار به ۴۰ جفت پوتین اهدایی آلمانی و ۵۰۰۰ تخته پتوی فرانسوی رجحان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 23
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  93 6
  دم کیهان گرم باید با این زباله های زبون نفهم اینطوری حرف زد
  • فرزند روح الله IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   50 5
   برخورد نهادهای زیرربط با این به اصطلاح بازیگران سریعا در دستور کار قرارگیرد
  • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   1 1
   دم
  • sahand ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   5 2
   مقاله روزنامه اعتماد هست کیهان هم از اعتماد نقل کرده
 • IR ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  73 5
  خانم افشار متاسفانه روز به روز دامنه اشتباهات شما وسیع تر می شود. با توجه به تحصیلات بسیار محدودتان یک روز در مورد نالوکسان اظهار نطر می فرمایید و ناخواسته از روی نادانی مصرف کنندگان داروهای مخدر را به کام عوارص بسیار جدی، تشنج و حتی مرگ میکشانید.یکروز دیگر شمای میهن پرست ترجیح می دهید که فرزندتان را در اروپا بدنیا بیاورید تا صاحب تابعیتی بغیر از ایران باشد. اینهم دست گل جدیدتان....
 • عبدی IR ۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  31 3
  اینها اینجا هستند تا فقط پول جمع کنند و ببرند کشورهایی که ملت ما را در رنج قرار داده اند . قرار نیست اینجا باشند. مهم نیست برایشان اینده روابط ما با همسایگانمان.و در نتیجه اینده ملت ما. ملت اینها خانواده شان است و جیبشان.
 • IR ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  43 3
  یه تو دهنی قانونی آب دار هم نیاز دارد
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   31 2
   ازنوع محکم وقاطع وبازدارنده !!!
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  25 1
  چرا بعضی ها توهم فقط غربی ها خوبن رو دارند؟؟!
  • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   0 1
   برای اینکه یا بیسوادند و درکش را ندارند با منفعت شخصی شون ایجاب می کنه وطن فروشی کنند.
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  28 2
  یکی نیست این.......روبنشونه سرجاش؟!
 • ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  25 3
  چرا با این هنده جگر خوارهای زمانه برخورد نمیشود البته نیاز به برخورد ندارد چون خدا این موجودات پست وحقیر را به حال خود رها کرده که برایشان کفایت میکند وذلیل تر از بوزینگان وجود نداردوپیشاپیش دوزخ انتظارشان میکشد
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  15 3
  اینو هوا برداشته..باید بادشو خالی کرد
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  8 1
  ای کاش ۴۰ پوتیتن آلمانی و ۵۰۰۰ پتوی فرانسوی رو پس می دادین
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  6 2
  این بشر ماموریت داره این حرفارو بزنه وگرنه کدوم احمقی تا این حد حماقت داره؟
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  3 1
  پتو های فرانسوی معمولا ساس دارند. لطفا استفاده نکنید.
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  5 2
  اینهابرای وطن چه کرده اند که همسایه داری رابفهمند ؟
 • ریما IR ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  0 1
  مهناز فشار مایه خجالت و سرافکندگی سلبریتی‌ها.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس