علی دایی

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: نمی‌شود حرفی بزنیم و بعد بگوییم من نبودم! پسران خوب، کوچولوها! حرفی بزنید که تا آخر پای آن بمانید. مرد آن است که حرف بزند و پای حرف خود بایستد.

به گزارش مشرق، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل سپاهان اظهار داشت: فردا یک بازی مهم و حساس دیگر داریم که مقابل سپاهان هست و همیشه جزو بهترین تیم‌های شهرستانی بوده است. آنها همیشه تیم خوبی داشتند و امسال هم با بازیکنانی خوب، کادر فنی و هوادارانی که دارند جزو مدعیان قهرمانی هستند.

وی ادامه داد: مطمئناً در دیدار فردا کار راحتی نخواهیم داشت. در دیدار رفت ما بخت بدی را در اصفهان تجربه کردیم اما تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد تا با یک بازی خوب نتیجه دیدار رفت را جبران کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه سایپا می‌تواند عملکرد خوب خود مقابل استقلال و پرسپولیس را در مقابل سپاهان هم به نمایش بگذارد، عنوان کرد: در مقابل پرسپولیس عملکرد چندان خوبی نداشتیم و اگر عملکردمان خوب بود بازی را می‌بردیم. ما مقابل پرسپولیس اسیر چند اشتباه بچه‌گانه شدیم و آن دیدار را از دست دادیم اما مطمئن باشید تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم و تمام قدرت خود را به کار می‌گیریم تا در دیدار فردا عملکرد خوبی داشته باشیم. دوست داریم با ارائه یک بازی خوب ۳ امتیاز را نیز کسب کنیم و برای این مهم هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم.

سرمربی تیم سایپا در واکنش به حاشیه‌هایی که پس از شکست این تیم مقابل پرسپولیس رخ داد و صحبت‌هایی که محمد دایی برادرش انجام داده بود که حاشیه‌ساز شد گفت: من پیش از بازی نیز در نشست خبری صحبت کردم و همیشه احترام گذاشته‌ام و تا به حال نشده توهینی به برانکو کرده باشم یا کاری که او انجام داده زیر سوال ببرم. برانکو کار بزرگی انجام داده و پرسپولیس را دو سال پشت سر هم قهرمان کرده و امسال هم مدعی جدی قهرمانی است و فصل قبل هم تیمش را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا برده است. همه اینها نشان می‌دهد که برانکو کار بزرگی انجام داده و مورد احترام من بوده است.

بیشتر بخوانید:

دایی: فحش‌هایی که به ما دادند نثار خودشان باشد

وی تاکید کرد: اینکه شما (رسانه‌ها) بعد از یک بازی حساس که تیم ما شکست خورده و طبق صحبت خودتان به کادر فنی ما فحاشی شده و در چنین شرایطی تماس می‌گیرید و مصاحبه می‌کنید آن هم در شرایطی که با اشتباهات بچه‌گانه خودمان باخته‌ایم و در حالت عصبانی هستیم چنین چیزهایی نیز پیش می‌آید. آن صحبت‌هایی که از سوی محمد ما (محمد دایی مربی سایپا) صورت گرفته که یک بچه هم می‌توانست این نتایج را بگیرد شاید اشتباه بوده یا شاید اصلاً چنین تعبیری را به کار نبرده است اما آیا بخش دیگر صحبت‌های او اشتباه بود؟ مگر دروغ گفته که یک بازیکن پرسپولیس به اندازه بودجه تیم ما هزینه داشته است. البته این موضوع هم ایرادی ندارد و همه جای دنیا به همین شکل است که آن تیم‌هایی که توان دارند هزینه می‌کنند و نتیجه هم می‌گیرند. من خیلی وقت است که می‌گویم تیمی که هوادار ندارد مشکل مالی هم دارد و در چنین شرایطی نبرد ما نابرابر است اما با تمام این شرایط به بازیکنانم، به کادرم و به تیمم افتخار می‌کنم که در این فصل به خصوص در نیم فصل دوم چنین بازی‌هایی انجام داده‌ایم و چنین اتفاقاتی را در فصل جاری رقم زده‌ایم.

دایی با اشاره به برخی ابهامات و شبهات افزود: من نه تنها از کمیته اخلاق بلکه از قوه قضائیه، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه تقاضا دارم که به خیلی از موارد و اتفاقات در فوتبال و ورزش ما ورود کنند. ببینند چه اتفاقاتی در ورزش ما رقم می‌خورد. خوشحال می‌شوم که ابتدا از خود من شروع کنند و ببینند چه پول‌هایی به حساب من یا نزدیکان من از کجا واریز شده است؟ از خود من شروع کنند و ببینند چگونه است که یک کارمند ساده چه پول‌هایی را به حساب خودش یا نزدیکانش واریز می‌کند. کمیته اخلاق که سهل است از هیچ کسی ترسی نداریم و ای کاش وارد این ماجرا شوند. ببینند که از سال ۸۹، ماجراهای کارخانه روغن نباتی و صندوق پیشکسوتان چه بوده و به این مسائل برسند. بحث عیدی‌های آن زمان و مباحثی چون بلیت‌فروشی، تبلیغات محیطی نیاز به بررسی دارند و ببینند که بلیت‌ها چگونه فروخته شده و پول آنها کجا رفته است؟ در بازی‌های خانگی خارج از کشور پرسپولیس ببینند چه کسانی بلیت‌فروشی کردند و بلیت تقلبی فروخته‌اند که این مسائل باید بررسی شود. آن وقت ببینیم که سر چه کسانی بالا و سر چه کسانی پایین خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: بعضی وقت‌ها شما رسانه‌ها نیز در شرایطی که شاید زمان مناسبی نیست سوالاتی را مطرح می‌کنید که این اتفاقات فوتبال را به حاشیه می‌برد و ما را از اصل موضوع دور می‌کند. ذهن‌مان را به جای دیگری می‌برد تا از اصل ماجرا دور شویم. از خدای من است که وزارت اطلاعات، پلیس فتا یا هر کس دیگری به این مسائل وارد شوند و ببینند رد پای چه کسانی در بسیاری از قضایا بوده، هست و متاسفانه خواهد بود. با احترام به تمام پیشکسوتان و پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس ببینید برخی از آنها چه چیزی گفته‌اند یا در صفحات شخصی خود چه چیزهایی نوشته‌اند. نمی‌شود که همه بد باشند و فقط ما خوب باشیم. باید ببینیم که خود ما کجا هستیم و کجا ایستاده‌ایم. بعد از پایان فوتبال‌مان در زندگی‌مان چه کرده‌ایم و آیا توانسته‌ایم دست کسی را بگیریم؟ کسی را تربیت کنیم یا حداقل بتوانیم حداقل یک مسئولیت اجتماعی را به درستی انجام دهیم؟ شعار دادن خوب است اما کاش آنهایی که شعار می‌دهند بتوانند پای این حرف‌های خود نیز بایستند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا یادآور شد: نمی‌شود حرفی بزنیم و بعد بگوییم من نبودم! پسران خوب، کوچولوها! حرفی بزنید که تا آخر پای آن بمانید. مرد آن است که حرف بزند و پای حرف خود بایستد. نباید برای چندرغاز خیلی چیزها را فراموش کرد. من که در پرسپولیس بازی کرده‌ام و مربی این تیم بوده‌ام، پرسپولیسی نمی‌شوم اما بعضی‌ها که معلوم نبوده کجا بوده‌اند و به یک باره آمده‌اند پرسپولیسی می‌شوند! اگر خاطرتان باشد قبل از بازی با پرسپولیس یکی از همین سایت‌های منتسب به پرسپولیس قبل از بازی خبری منتشر کرد که باشگاه پرسپولیس ۳۵۰ میلیون بابت طلب من پرداخت کرده است. این کارهای کثیف چیست؟ در حالیکه اصلاً من با باشگاه پرسپولیس بحث مالی نداشته‌ام. چون ما تفاهم کرده‌ایم و قرار بوده آنها مالیات من را پرداخت کنند. این کارهای کثیف را انجام می‌دهند و بعد به ما انگ تبانی می‌زنند اما ما عادت نداریم که ساکت بمانیم اگر قرار بود ساکت بمانم اکنون نصف تهران برای من بود و هیچ وقت هم دنبال این چیزها نبودم. از بچگی سالم زندگی کرده‌ام، اکنون هم سالم زندگی می‌کنم و سعی خواهم کرد همین‌گونه ادامه بدهم.

دایی با بازگشت به بحث مصاحبه محمد دایی گفت: اگر کسی مرتکب اشتباه شده است بهتر است آن را قبول کند نه اینکه حرف خود را پس بگیرد. فکر نمی‌کنم در آن شرایط محمد راجع به برانکو صحبت کرده باشد چرا که نه تنها من و او بلکه خانواده ما برانکو را دوست دارند. به این مسائل کسانی دامن می‌زنند که اگر به آن دامن نزنند کثافت‌کاری‌ها راحت‌تر رو می‌شود. خودمان و مردم را با چیزهای بی‌خود فریب ندهید.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که درخصوص عملکرد او در زمان حضور در پرسپولیس مطرح شده است، تصریح کرد: در زمان حضور من در نیم‌فصل نخست رویانیان حضور داشت اما از نیم‌فصل دوم کسی بالای سر ما نبود و پولی نیز در کار نبود. حق و حقوق بچه‌ها پرداخت نشده بود که این موضوع منجر به اعتصاب آنها در چند مرحله شد. اگر دوستان این مسائل را فراموش کرده‌اند می‌توانند به آرشیو رسانه‌ها مراجعه کنند و ببینند قبل از حضور من پرسپولیس در پایان فصل در کجای جدول قرار داشت و با حضور من چندم شد. آن هم در شرایطی بود که اتفاقات اهواز را همه به یاد دارند اتفاقاتی که فوتبالی نبود و ما در شرایطی از فولاد گل خوردیم که آرش افشین در محوطه جریمه توپ را با دست کنترل کرد و آن را تبدیل به گل کرد و داور نیز به راحتی آن گل را صحیح اعلام کرد. در اهواز امتیاز از ما کسر شد و در پایان فصل فولاد با دو امتیاز از ما قهرمان شد.

سرمربی سایپا تاکید کرد: این نتایج در شرایطی بود که در آن سال چندین بار بازیکنان اعتصاب کردند و در نیم فصل دوم تنها یک بار به تیم پول تزریق شد که آن را نیز رویانیان با فروختن آپارتمان خود تهیه کرد و آن نیز مبلغ چندانی نبود. در طول نیم فصل دوم در حالیکه پول به تیم تزریق نشده بود ما بارها شاهد اعتصاب بازیکنان بودیم و آنها با قیافه‌های درهم در تمرینات حضور داشتند. ملی‌پوشان من کجا بودند که از آن صحبت می‌کنند؟ دوستان حداقل خجالت بکشند و همه چیز را در آورند. آنها که نسبت به مسائل مختلف از ما مسلط‌تر هستند و راحت‌تر می‌توانند هر چیزی را در بیاورند.

دایی ادامه داد: این مسائل را نیز یک بچه مطرح کرده است و اگر از طرف باشگاه کسی صحبت کرده بود من مخلص او نیز بودم و حرف می‌زدم و جواب نیز می‌دادم. اما موضوعی که وجود دارد این است که مگر می‌شود این افراد بدون اجازه باشگاه صحبت کرده باشند؟ اگر باشگاه به او اجازه صحبت داده که دست آنها درد نکند و بدانند ما نیز بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم. تنها می‌توانم برای کسانی تاسف بخورم که همه چیز آنها مشخص است و شرایط خانوادگی و جایی که در آن کار کرده‌اند مشخص است. این نفرات به برادر من توهین می‌کنند که فرد تحصیل‌کرده‌ای است و هزاران دانشجو را برای این مملکت تربیت کرده است و در حال حاضر نیز به واسطه توانایی‌های خودش مربی‌گری می‌کند و از همه مهمتر زندگی سالمی دارد.

وی افزود: بررسی کنید چرا این دوستان ۲۰، ۳۰ سال است که بیرون فوتبال بوده‌اند و جایگاه اجتماعی‌شان نیز مشخص است دهان خود را برای صحبت باز می‌کنند. من از برادرم خواستم دیگر مصاحبه نکند چرا که برخی تنها به دنبال مطرح کردن خود هستند و این موضوع نیز به خاطر این است که در این سال‌ها کسی از آنها سراغی نگرفته است و در حال حاضر فرصت را مغتنم شمرده‌اند تا حرف بزنند. از شما نیز خواهش می‌کنم به اصل موضوعات بپردازید و بدانید اینکه به دنبال این باشید چه کسی این را گفته یا چه کسی آن را مطرح کرده دری از ما دوا نخواهد کرد.

سرمربی سایپا در پاسخ به این سوال که بعد از دیدار با پرسپولیس انگ‌هایی به او و رضا علی‌یاری در خصوص تبانی زده شده است، گفت: ما هم از پرسپولیسی‌ها فحش و بد بیراه می‌شنویم و هم از استقلالی‌ها در خصوص تبانی اتهاماتی می‌بینیم. حداقل باید یک طرف قضیه سمت ما باشد.

دایی در خصوص اینکه این موضوعات با توجه به مصاحبه عرب مبنی بر تسویه حساب با علی دایی در شب قبل از دیدار پرسپولیس و سایپا مطرح شده است، خاطرنشان کرد: داستان من و پرسپولیس خیلی وقت است که تمام شده و به الان بر نمی‌گردد. نمی‌دانم بحث ۳۵۰ میلیون تومان از کجا آمده است؟ اما حتماً از عرب در خصوص مسائل ما خبرنگاری سوالاتی پرسیده که ایشان نیز عنوان کرده داستان پرسپولیس و دایی تمام شده است. ما هم که گفته‌ایم با پرسپولیس موضوعات خود را تمام کرده‌ایم و فقط تسویه‌حساب مالیاتی که قبل از عید می‌توانست منجر به ممنوع‌الخروجی من شود اما ما رفتیم و موضوع را تمام کردیم و این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: بهتر از از کاه کوه نسازیم چرا که در مملکت ما آنقدر مشکل وجود دارد که ما برای حل آنها نیاز به همفکری داریم و نباید مسائل کوچک را مطرح کنیم. کسانی نیز که در ورزشگاه فحاشی می‌کنند مردم عادی نیستند و حتی اعتقاد دارم افرادی که کمبود نیز دارند تحت تاثیر جو، فحاشی می‌کنند. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از طرفداران ناراحت نیستم و آنها آزادند که هر کسی را که دوست دارند تشویق کنند اما نباید به کسی توهین کنند. قطعاً کسی که خواهر و مادر داشته باشد تحت هیچ شرایطی فحاشی نمی‌کند. در این موضوع نیز وظیفه کمیته انضباطی و اخلاق است تا جو ورزشگاه‌ها را درست کند وگرنه پوست ما کلفت‌تر از این حرف‌هاست و به طرف کسی غش نمی‌کنیم و کار خود را انجام می‌دهیم.

وی درخصوص شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد: در جریان این موضوع نیستم و در فضای مجازی نیز فعالیتی ندارم. به موبایل خود نیز سال به سال نگاه نمی‌کنم که ببینم که چه کسی چه کاری انجام داده است. در این خصوص تنها می‌توانم بگویم ما برای پرداخت مطالبات کی‌روش تعهد داده بودیم و اگر تحریم هستیم و کارها به کندی انجام می‌شود کی‌روش باید اندکی صبر و تحمل داشته باشد و پول خود را دریافت کند. خوب است که کی‌روش خارجی است و به حق و حقوق خود می‌رسد ما که در ایران هستیم به حقمان بارها نرسیده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • عارف IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
    0 0
    بله اقای دایی شما دین خود را به پرسپولیس ادا کردید و حالا در تکمیل همان محبت فردا جلو سپاهان قدر بازی میکنید تا سپاهان از تعقیب پرسپولیس باز ماند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس