سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر

نماینده دادستان تهران در خصوص متهم ردیف اول پرونده مؤسسه مالی البرز ایرانیان گفت: متهم فرزند استاندار سابق و داماد استاندار کنونی بندرعباس است.

به گزارش مشرق، چهارمین جلسه دادگاه پرونده مؤسسات مالی «البرز ایرانیان»، «ولیعصر»، «فردوسی» و «آرمان» به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی آغاز شد.

قاضی صلواتی در نخستین جلسه محاکمه متهمان این پرونده با بیان اینکه پرونده مذکور ۳۵۳ جلد است گفته بود: کل سرمایه گذاران ۹۱ هزار نفر هستند و تاکنون ۶ هزار و ۳۶ نفر از شکات به دادسرا مراجعه کرده و دادخواست ارائه داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گفته صلواتی، از تیر ۹۱ تا آذر ۹۶، گردشکار مالی البرز ایرانیان ۴۳ هزار میلیارد تومان و از اردیبشهت ۹۴ تا اسفند ۹۶، گردشکار مالی شرکت تعاونی ولیعصر ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

در ابتدای این جلسه، قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست تا با حضور در جایگاه به دفاع از کیفرخواست بپردازد.

نماینده دادستان تهران خطاب به متهم گفت: شما قبل از ورود به جلسه مؤسسه چه سوابقی داشتید چون جز اینکه اعمال نفوذ کرده‌اید به گفت پدر شما استاندار سابق و پدر همسرتان استاندار کنونی بندرعباس است و به همین دلیل با اعمال نفوذ در سن ۲۴ سالگی وارد بانکداری شدید.

وی افزود: ارتباط شما با زیر مجموعه‌های مختلف به دلیل اعمال نفوذ خانواده‌تان است.

آقامیری در ادامه خطاب به امیر حسین آزاد متهم ردیف اول این پرونده گفت: شما ملک زعفرانیه را به نام همسرتان کردید.

وی با اشاره به سفرهای شخصی متهم گفت: پول سفر با هواپیمای شخصی آن هم در جزیره‌های شخصی از کجا آمده است؟ شما مگر کاری جز بانکداری داشتید که بخواهید پول آن را صرف سفرهای شخصی تفریحی آن هم با این کیفیت کنید.

نماینده دادستان تهران افزود: شما به آبروی مؤمن اشاره کردید. آقای آزاد آبروی مؤمن خون حامد کرمی از کارمندان شما است که توسط سپرده گذاران خشمگین به قتل رسید. آبروی مؤمن فردی است که خونش از بین رفت و شما به همسرش گفتید مگر من او را کشتم.

آقامیری در رابطه با ادعای متهم مبنی بر مجوز از بانک مرکزی گفت: شما گفتید مجوز داشتید، این دروغ است. نامه ادغام مؤسسه تعاونی البرز ایرانیان با آرمان هم جعلی است. شما از مؤسسه آرمان بدون اینکه مجوزی داشته باشید استفاده کردید بنابراین از کدام مجوز امروز حرف می‌زنید.

آقامیری در واکنش به این سخن متهم مبنی بر اینکه چرا فقط تعاونی ما مورد انتقاد قرار گرفت گفت: شما از بطن قضیه با نامه‌های جعلی تأسیس شدید و به خاطر زد و بندی که داشتید این مؤسسه را تشکیل دادید. به دلیل اعلام اعمال نفوذ مقامات استانی اجازه پلمپ و بررسی حساب‌ها داده نشد.

وی ادامه داد: در ایلام و کردستان حساب‌ها و وام‌های کلان بدون بهره به برخی مقامات استانی داده شد که همه اینها به خاطر اعمال نفوذ شما بود.

وی ادامه داد: قریانی و آزاد برای رؤسای بانک‌های خود حساب‌های جدید تشکیل و پول‌ها را به حساب آنها ریختن آقای آزاد دلیل اینکه شما امروز اینجا هستید اقدامات خلاف قانون است.

آقامیری تصریح کرد: شما گفتید ملکی را ارزان نخریده و نفروخته اید این در حالی است که شما ملک فریدون چراغی را ۱۴ میلیارد خریداری کرده و چراغی ۲۰ روز بعد از مالک اصلی آن را ۵ میلیارد تومان می خرد.

نماینده دادستان تهران با انتقاد از عملکرد متهمان در حوزه بانکداری و اقتصادی گفت: شما در پنج سال بانکداری یک کار اقتصادی انجام نداده اید هیچ تولیدی هم انجام ندادید و تنها کاری که کردید انجام دلالی بود.

وی افزود: متهمان برای اینکه سپرده‌ها را بگیرند و سود مردم را بدهند ملکی را که ارزش آن ۵ میلیارد تومان است را با یک میلیارد بیشتر مشروط بر اینکه یک میلیارد آن را نقد داده و مابقی مبالغ را سپرده می‌دهیم می‌خریدند. به دلیل رکود در آن برهه صاحبان ملک کمک کرده و املاک خود را می‌فروختند متهمان هم پس از آن ملک را یک میلیارد ارزان‌تر فروخته و با پول آن دوباره ملک دیگری می‌خریدند.

آقامیری در رابطه با ادعای متهم مبنی بر اینکه بانک مرکزی نامه‌ای در خصوص اخلال در نظام اقتصادی به ما نداده است، گفت: شما در دادسرا گفتید چنین نامه‌ای برای ما آمده است. قریانی هم اعلام کرده بود که همه این کار را می‌کنند ما هم یکی از آنها و در نهایت هم گفتید اشتباه ما این بود که مشاوران حقوقی خوبی نداشتیم که اوضاع اینطور شد.

وی خطاب به متهم گفت: شما در جلسه گذشته نسبت به بازپرس پرونده اظهاراتی داشتید این در حالیست که طبق ۱۵۳ صفحه صورتجلسه که تشکیل شد و طبق اظهاراتتان در صفحه ۱۵۲ آن شما اعلام کردید تمام اظهارات خود را قبول دارید.

نماینده دادستان در ادامه و در خصوص ادعای متهم مبنی بر عدم وجود شاکی گفت: علاوه بر شاکی خصوصی جرم شما جنبه عمومی دارد اینکه می‌گوید با شکات تصفیه شده باید بگویم بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان بانک مرکزی به شکات داده است.

آقامیری در ادامه افزود: در سال ۹۳ آزاد شراکت خود را با قریانی قطع می‌کند شما چطور از صیانت اموال مردم صحبت می‌کنید در آن سال سپرده‌های مردم را بین خودتان تقسیم می‌کنید تا آقای قریانی برود و مؤسسه ولیعصر را تشکیل دهد.

نماینده دادستان تهران تصریح کرد: بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آقایان بدهی داشتند این در حالی است که می‌گویند مبلغ ما کلان نیست اتفاقاً این مبلغ کلان است اموالی هم که آقایان استفاده کردند تماماً حیف و میل شده است.

وی با اشاره به کسری موجود در پرونده گفت: الان مشخص نیست ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان کسری که وجود دارد کجاست.

وی در رابطه با ابعاد اقدامات متهمان گفت: اقدامات آنها باعث برگزاری صدها تجمع در جلوی جلسات سران قوا و سایر وزارتخانه‌ها و ادارات شده است علاوه بر این اقدامات متهمان منجر به قتل یک نفر شده است.

نماینده دادستان تهران در خصوص مؤثر بودن اقدامات متهمان گفت: بانک مرکزی به شما نامه فرستاده است شما به اقداماتتان آگاه بودید با این تفاسیر که پدرتان حقوقدان است شما گفتید که پدر و پدر همسرم با اقدامات من موافق نبودند آنها یک چیز می‌دیدند که با اقدامات شما موافق نبودند.

در ادامه خرازی مدیرعامل بهستان به درخواست نماینده دادستان تهران در جایگاه حضور یافت و در مورد پرداخت سودهای بانکی توضیحاتی ارائه کرد.

وی خطاب به رئیس دادگاه توضیح داد: در بانک‌ها یک سود اصلی داریم که بر اساس قوانین بانک مرکزی پرداخت می‌شود و اگر سود خارج از این موضوع به کسی تعلق بگیرد به عنوان سود ترجیحی داده می‌شود به جز این دو سود، سود خارج از سیستم هم داریم که از محل هزینه سود مبالغ به حساب افراد پرداخت می‌شود که به سختی این نوع از سودها قابل شناسایی است ما آن چیزی که مشاهده می‌کنیم و در سیستم رویت می‌شود را می‌توانیم اعلام کنیم.

وی افزود: بالاترین سود پرداخت شده به افراد، ۴۵ درصد بوده است البته این به جز سود خارج از سیستم است که پرداخت شده است لیستی هم در این رابطه تهیه شده که به دادگاه ارائه می‌شود.

وی در واکنش به ادعای متهم مبنی بر اخراج بازپرس پرونده گفت: بازپرس برکنار نشده بلکه در دادسرای دیگری مشغول به کار است و این موضوع در فرآیند قضائی یک امر طبیعی است.

آقامیری افزود: آقای آزاد این را بدانند که هیچکس خوشحال نیست که آنها در جایگاه متهم قرار دارند ما به موجب برقراری عدالت و نصب اقدامات قانونی را انجام می‌دهیم.

وی افزود: آقای آزاد بانک مرکزی را زیر سوال بردند بهتر است در رابطه با صدور مجوزهای بانک مرکزی از خود دفاع کند.

در ادامه نماینده بانک مرکزی با حضور در جایگاه به دفاع از اقدامات بانک مرکزی پرداخت و گفت: شکواییه بانک مرکزی در جلسه دوم قرائت شد در رابطه با دفاعیات جلسه گذشته آقای آزاد اعلام کردند اتهامات را قبول نداشته و عملکردشان قانونی است باید بگویم مستنداتی در شکواییه بانک مرکزی در این رابطه تهیه شده است

وی افزود: یک نفر بدون تخصص و بدون طی کردن هیچ‌گونه تشریفات قانونی اقدام به تأسیس شعبه و سپرده پذیری می‌کند این چه طور است که آقای آزاد می‌گوید اقداماتش قانونی بوده است هیچ گونه از اقدامات آزاد قانونی نبوده است.

نماینده بانک مرکزی در ادامه و در رابطه با ادعای پرداخت رشوه به مسئولان بانک مرکزی گفت: متهم ادعا کرد بانک مرکزی برای صدور مجوز ۳۰ میلیارد رشوه می‌خواسته است، سوال اینجاست که بر اساس کدام مستند چنین اتهامی می‌زنید.

وی افزود: پیگیری این موضوع و ادعای متهم برای بانک مرکزی محفوظ است.

نماینده بانک مرکزی تصریح کرد: آقای آزاد اعلام کرده که بانک مرکزی به وی مجوز داده است و مستندات آن در پرونده موجود است. مجوز بانک مرکزی در کجای پرونده است؟ این ادعای ایشان که مجوز داشته دروغ محض است. ایشان فکر می‌کند که مخاطبش رسانه‌ها هستند نه اصحاب دعوی.

وی ادامه داد: ایشان به جای ابراز تأسف و ندامت مطالب دیگری را در دادگاه می‌گویند.

نماینده بانک مرکزی در رابطه با نامه توقف فعالیت مؤسسه تعاونی البرز ایرانیان توضیح داد: بانک مرکزی در نامه‌ای اعلام می‌کند که ادامه فعالیت البرز ایرانیان مصداق اخلال در نظام اقتصادی است که متهمان این نامه را دریافت کرده و دیده‌اند.

وی افزود: دستگاه قضا در برهه‌ای حساب‌های شخصی متهمان را مسدود می‌کند بنابراین امکان انجام فعالیت بانکی وجود نداشته است. به همین منظور متهمان افراد جدیدی را گماشته تا فعالیت خود را ادامه دهند و با این کار حکم قضائی را دور می‌زنند.

وی ادامه داد: به لحاظ روابط پدر و پدر همسرشان در استان‌ها روند انجام امور قضائی و انتظامی با تأخیر انجام می‌شد البته متهم در جایی اعلام کرده است که پدرم به من متذکر شد که از تشکیلات البرز ایرانیان بیرون بیایم. همین‌ها سوءنیت متهم را محرز می‌کند.

نماینده دادستان در پایان سخنان خود از قاضی پرونده اشد مجازات برای متهمان را خواست و گفت: دفاعیات متهم توأم با فرافکنی بوده و ایشان بارها به بانک مرکزی توهین کرده و تهمت‌هایی را زدند.

در ادامه امیرحسین آزاد متهم ردیف اول این پرونده با اذن قاضی در جایگاه حضور یافت و به ادامه دفاعیات خود پرداخت.

وی با اشاره به برخی سخنان نماینده دادستان تهران گفت: آقای نماینده اعلام کرد که ما ۸۰۰ میلیارد تومان سپرده اخذ کردیم ۱۵۰ میلیارد تومان هم در حساب‌های مختلف بلوکه شده است ۲۰۰ میلیارد تومان از اموال کشف شده و نمی‌دانیم ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان کجاست. در رابطه با این پولی که می‌گویند مفقود شده باید بگویم این پول اصلاً وجود ندارد.

متهم افزود: ما به التفاوت پولی که از مردم گرفته‌ایم و با آنها داده‌ایم ۱۶۲ میلیارد تومان است و بنده با همین پول یک سری اموال برای مؤسسه خریدم. ممکن است این پول الان ۱۶ هزار میلیارد ارزش داشته باشد من یک سود علی‌الحساب به سپرده گذاران دادم و باید اموالم الان قیمت گذاری شود در حال حاضر بانک مرکزی و بانک تجارت با نرخ ۱۵ درصد سود پرداختی‌هایی را دارند.

وی در واکنش به دیگر سخنان نماینده دادستان تهران گفت: نماینده دادستان اعلام کرد است که در سن ۲۴ سالگی بنده دو میلیارد پول و در سن ۳۰ سالگی فقط ۵۰ میلیارد تومان املاک داشتم. اقای نماینده من روی املاک ادعای مالکیت ندارم به علت مشکلات حقوقی پیش آمده مجبور شدیم برخی سند گذاری ها را این چنین کنیم.

آزاد در رابطه با سفر با هواپیمای شخصی به جزیره‌های شخصی هم توضیح داد: من این مورد را به خدا واگذار می‌کنم چه مستندی برای سفر من دارید این تهمت است نماینده دادستان با توجه به جایگاهش قدرتش هم بیشتر است.

متهم ردیف اول این پرونده تصریح کرد: در رابطه با این که گفته شد آبروی مؤمن خون حامد کرمی است باید بگویم که حامد کرمی دوست ۱۵ ساله من است ما با هم زندگی می‌کردیم. من او را نکشتم. حامد کرمی را کسی کشت که به دروغ به مردم گفت پول‌های شما را برده و فرار کرده است. گفته‌اید از خدا بترسید آقای نماینده دادستان شما به واسطه شغل خود چیزی را که نمی‌دانید می‌گوئید.

وی افزود: در زمان بازداشت بازپرس برخی شبهات را نزد من می‌فرستاد. برخی از آنها مقدار طلب شان ۳ تا ۵ میلیون تومان بود. من با آنها می‌گفتم در حساب شخصی امیرحسین آزاد یک میلیارد تومان و در حساب مؤسسه میلیاردها تومان پول است؛ بگذارید از آنها به مردم بدهم اما آنها این کار را نمی‌کردند.

وی در خصوص مجوز مؤسسه فردوسی توضیح داد: نامه‌ای در این رابطه وجود دارد که من آن را به دادگاه نشان می‌دهم این نامه محرمانه است و طی آن مؤسسه فردوسی مجوز داشته است.

متهم ردیف اول پرونده خطاب به دادگاه گفت: پدر همسرم سال ۹۶ استاندار شده است. درست زمانی که من زندان بودمموضوع را سیاسی نکنید.

وی در خصوص نامه پلیس امنیت در رابطه با اعمال نفوذ برخی مقامات استانی توضیح داد: خواهشاً استعلام کنید ببینید چه کسی نفوذ کرده است. ناجا ضابط است و موظف است که دستور مقام قضائی را اجرا کنند نه به این که به حرف برخی‌ها گوش دهد.

قاضی صلواتی در واکنش به سخنان متهم گفت: برخی از مقامات استان به خاطر پدر شما که استاندار سابق همدان بوده است از اجرای نامه بانک مرکزی و دستورات آنها خودداری می‌کنند.

در ادامه قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما به چه کسانی تسهیلات داده‌اید که متهم پاسخ داد یک مورد بوده است که آن هم کل تسهیلات ۵۰ میلیون تومان بوده است.

صلواتی از متهم پرسید آیا این فرد که از مسئولین وقت استان ایلام است، تسویه کرده است؟ که متهم پاسخ داد: این فرد تا زمانی که مؤسسه فعال بوده است قسط‌ها را واریز می‌کرد است.

آزاد افزود: نماینده دادستان اعلام کرد که چرا ما کار اقتصادی نمی‌کنیم. اتفاقاً بیشتر تسهیلات ارائه شده در مناطق محروم ایلام کرمانشاه و برخی استان‌های دیگر بوده است. البته به خاطر برخی موانع ما وارد کار اقتصادی نمی‌شدیم با این حال کارخانه تولید دارو را هدایت کردیم که به دلیل برخی مشکلات متوقف شد.

در ادامه کلامی سرپرست هیئت تسویه مؤسسه مالی و اعتباری البرز ایرانیان در جایگاه حضور یافت.

املاک خیابان فرشته به نام همسران متهم

نماینده دادستان در ادامه خواستار توضیحات کلامی در خصوص اموال همسر آزاد شد که وی گفت: یک واحد آپارتمان ۲۵۰ متری در خیابان فرشته به نام همسر آقای آزاد است و طبقه پایین‌تر نیز متعلق به همسر آقای قریانی است که البته قریانی مدعی شده که متعلق به البرز ایرانیان است.

مدیر هیأت تسویه اموال البرز ایرانیان ادامه داد: ملکی در سرخ‌رود به نام احسان حیدری است و ملک ٣٣ هزار متری در نوشهر به نام آقای آزاد است که جنگل خریده‌اند. ارزش آن متری ١٠ ملیون تومان بوده است که با کارشناسی ١٨٠ هزار تومان قیمت گذاشته اند

در ادامه قاضی صلواتی از متهم خواست در رابطه با ارتباطش با باقری درمنی (مفسد فی الارض که سال گذشته اعدام شد) توضیح دهد.

آزاد در ادامه دفاعیات خود مدعی شد: از طریق محبیان که سابقا مدیر عامل پست بانک بوده و از اعضای مؤسسه بوده است به حضور باقری درمنی پی بردم.

قاضی صلواتی سپس از متهم پرسید باقی درمنی چقدر پول به موسسه شما آورده بود؟ که متهم در پاسخ گفت: 31 میلیارد و 500 میلیون سرمایه آورد.

قاضی صلواتی گفت: آقای درمنی 17.5 میلیارد سرمایه آورد.

متهم در پاسخ گفت: 17.5 میلیارد صحیح است اما میزان تسهیلاتی بود که براساس آورده‌اش گرفت. سپرده‌ای که نزد ما دارد 65 میلیارد تومان است که مجموعه سرمایه و سود ایشان است.

قاضی صلواتی گفت:  آقای درمنی 67 میلیارد تومان سپرده بدون پشتوانه از بانک شما به بانکهای دیگر برده است.

در ادامه قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: اموال شما کمتر از 200میلیارد تومان است و کفاف بدهی های شما را نمی دهد. بهتر است به جای فرافکنی به فکر تسویه بدهی ها باشید. امیدتان هم فقط به خدا و نه هیچ کس دیگری باشد.

قاضی صلواتی با اعلام ختم جلسه چهارم دادگاه، ادامه بررسی این پرونده را به زمان دیگری موکول کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 20
 • ناشناس IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  78 1
  کلا سیستم انجوری طراحی شده دیگه ریش و پشم و یقه و نسبت و مثلا تعهد و دیگر هیچ . تخصص که قربونش برم کلا از این سرزمین فراری شده
  • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   0 0
   الان این یارو ده تیغه است که..
 • دلواپس IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  63 0
  معلوم نیست ارگانهای امنیتی این وسط نقششان چیست و چرا سکوت کردند؟ چرا باید دولت پول چاپ کند و از بیت المال مسلمین و جیب ملت دزدیهای اینها را جبران کند.1400 میلیارد تومان یعنی سهم هر ایرانی حدود130 هزار تومان.یعنی اینها از خانواده من که کارمند هستم حدود 520 هزار تومان گرفتن و خرج هواپیما و جزیره شخصی کردن و به ریش امثال من هم خندیدن
  • ناشناس IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   18 9
   ارگانهای امنیتی دارن بی گناهان رو به دار می کشند دلسوزان و کارشناسان محیط زیست رو آخه می دونی اینها از بچه های بالا هستند و از بالا سفارش شدند .
  • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   5 1
   نگران نباشید ، صلواتی به جز اعدام حکم دیگری بلد نیست انشا کنه!
  • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   7 1
   قایم موشک بازی . به طرف مرخصی میدهند بعد چشم خودشان را میبندد تا ده می شمارند تا طرف در جایی از دنیا خود را قایم کند بعد میگردند تا پیدایش کنند
 • علی IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  29 1
  این خبرها ومقدارپول که ردوبد شد میبینم اعصابم بهممیریزه .من مستاجر بادوتا معلول یکی نخاعی کلی هزینه چندماه کرایه خونه ندادم شب وروز جون میکنم.اخرش یک شب راحت نخوابیدم ..خدا باید هرچی بدبختیه بده به ما که هنوزکسی ناراحت نکردیم.اینا میلیارد
 • تو رو به خدا کمک کنید IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  30 11
  جناب آیت الله رئیسی اولین و آخرین امید مردم پس از خدا به اصلاحات در دستگاه قضایی و به تبع آن در کشور می باشند. تو رو به خدا پیگیر برگزاری و تشکیل دادگاه موسسه مالی اعتباری فرشتگان-کاسپین باشید که با گذشت ۴ سال از ارائه این پرونده طبق آیین نامه ۲۳۶ داخلی مجلس به قوه قضاییه در سال ۹۶ و درخواست رسیدگی خارج از نوبت و ارائه گزارش توسط دستگاه قضا و اعلام جرم صورت گرفته توسط سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در ابتدای سال ۹۷ به دادستان کشور بر علیه مدیران و سهامداران این موسسه و همدستانشان در بانک مرکزی و فریادها و تجمعات هر روزه مردم بعد از گذشت ۴ سال هنوز دادگاه این متهمین تشکیل نگردیده و امید مردم برای تشکیل دادگاه جناب آیت الله رئیسی می باشد .
  • من ایرانی IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   4 6
   اقای رییسی؟!!!!!بعدازخدا امیدمردم اقای رییسیه؟!!!!!
 • علی اصغر قاسم پور IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  45 1
  آنچه کشور را از درون مثل خوره می خورد و آفت بزرگی است که ضرورت نظارت مداوم و دقیق را ایجاب می کند فساد مسؤولان و یا اطرافیان و بستگان و استفاده از نفوذ آنهاست.
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  24 1
  خدا لعنتشون کنه که با دزدی و چپاول مردم لطمه به همه چیز زدند .فقط اعدام
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   13 0
   اعدام چیه ؟! اول با زبان خوش و بعدشم با شکنجه باید مجبورشون کنند اموال مخفی را رو کنند
 • محمد IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  57 2
  خداوکیلی چطور میشه ی مغازه اگر پروانه کسب نداشته باشه در طی چند ساعت فورا پلمب میشه ولی موسسه ای پولی که دقیقا با پول مردم سر و کار داره بدون مجوز این همه مدت فعالیت کنه بعد طنز تلخ ماجرا این هست که میگن نامه های و مجوزات بانک مرکزی رو جعل کردن واقعا ی آدم نبوده ی استعلام بگیره از بانک مرکزی بازرسی کل کشور وزارت اطلاعات اطلاعات سپاه اطلاعات نیرو انتظامی حراست وزارت اقتصاد و بانک مرکزی دقیقا دارن چیکار میکنن؟؟؟پدر خودش و پدر همسرش هم ازش حمایت میکردن هنوز دارن فعالیت میکنن بدون هیچگونه مجازاتی شما رو به هر کسی میپرستید دیگه این جلسات رو پوشش ندید فقط باعث میشه دروغ هاتون بیشتر مشخص بشه و نشانگر وجود فساد عظیم در تمام بخش های کشور و نابودی ایران هست چی بودیم چی شدیم؟؟؟
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  24 0
  لعنت ما همیشه پشت سر این مفت خور هاست
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  40 3
  مشرق بیشرف با این مطالب داغ مردم را تازه نکن این فردکه دزدی کرده درلوای ریش وپشم ومومن بودن وریا این کارکرده
 • احمد IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  25 1
  سلام چطوره که برای یک مجوز آپاراتی تو این مملکت پدر ما رو درآوردند آن وقت این بابا یک شبه بدون مجوز بانک مرکزی موسسه البرز رو راه اندازی میکنه باورش سخته لعنت خدا بر شما دزدان غارتگر
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  9 1
  خدالعنتشان کند بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خدای بخشاینده مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ دستهای ابولهب بریده باد و هلاک بر او باد. 2مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ دارایی او و آنچه به دست آورده بود به حالش سود نکرد. 3سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ زودا که به آتشی شعله ور درافتد. 4وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ و زنش هیزم کش است. 5فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِّن مَّسَدٍ و بر گردن ریسمانی از لیف خرما دارد
  • ناشناس IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   0 2
   خوش به حالت خیلی خوشبختی
 • ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  12 1
  دامادفریدون همتی بوده که فریدون قبلا طلاق دخترشو ازش گرفته
  • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   2 0
   لطفا دروغ نگویید تمام این حرفها از اساس کذب هستند این آقایان درست مثل روز روشن از کلیه امورات فرزندانشان خبر داشتند و کل این مدل حرفها فقط فرا فکنی میباشد
  • ایوانی کلهر IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   5 0
   تا بخور بخور بود دامادش بود . حالا که گندش دراومد طلاق گرفت .بیشتر از همه خود فریدون همتی تو این دزدی شریک جرمه
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   8 1
   هنوز ۲۰ سالش هم نشده کی زن گرفت کی طلاق داد؟
  • علي ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   7 0
   وقتي پول اورت خرج ميكرد به داشتن اين داماد حال ميكرد وقتي افتاد تو اچل ،،يه شبه طلاق گرفت تا خودشو مبرا كنه،،از اين موارد تو مملكت وفوره
  • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
   7 0
   فریدون همتی یک هفت خط است. ازش بپرسید چطور دانشجوی دکتری در یکی از کشورهای عربی شد؟ چطور به پردیس دانشگاه شهید بهشتی انتقال گرفت. چطور از تزش دفاع کرد. با چه انگیزه ای دخترش را به این آقا داد. در این مدت چه بند و بستی با هم داشتند. چرا فقط دو هفته استاندار قم بود. چرا رحمانی فضلی حمایت کامل از این آقا می کند.
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  26 0
  این آقازاده نماد کامل یک فرد مفسده. نباید جزایش جز اعدام باشه.
 • همت IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  3 0
  خبر زدین پسر فرماندار قبلی و داماد فرماندار فعلی زمان حضرت علی(ع) هم همینطور بوده؟ واقعا مسولین ما خدا قوت لازم هستین این مملکت صاحب داره اقایان از اون بترسین
 • ناشناس IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  9 0
  خیلی جالبه مملکت دست خود دزدهاست
 • محمد IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  3 0
  گر جکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند از این گونه افراد کم نیستند
 • علی IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  4 0
  این پول چاب کردن بانک مرکزی از جیب من و همسال من که با زحمت سالها کار کردم و پس اندازم در مدت یک سال ارزش پولم سیصددرصد کم شد و همسال این این اقایان با پول مردم در حال خوشگذرانی واقعا از انسانیت بویی نبردند این افراد
 • IR ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  7 0
  من خودم تعدادی از کارمندان اداره ای را می شناسم که به علت اختلاس از سمت خود برکنار شده اند، اما از بالا گفته شده که با انها کاری نداشته باشید....
 • ترسو IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  8 1
  بابا دمش گرم روی دزدهای خاندان پهلوی را سفید کرد !!!
 • سسش IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  3 0
  عاقبت گرگ بچه گرگ شود کرچه باآدمیبزرگ شود .خدا انتقام شهیدان مظلوم را از این خانوادها بگیرد !!!!!!!!
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  1 0
  علی برکت الله
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  0 0
  یاد و خاطره خلخالی گرامی باد
 • ناشناس IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  2 2
  مرگ بر ترامپ
  • ایرانی IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   3 0
   ببخشید ایشان آقازاده ارانی هستند نه ترامپ. فکر کنم اشتباهی گرفتی.
 • Davar US ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  2 0
  بايد ان كساني كه تصميم گرفتند ازمحل وجوه دولتي و بانك مركزي وجه سپرده گذاران اينگونه موسسات را تسويه كنند را بايد قوه قضاييه محاكمه علني كندو اين اسبابان و بانيان غارت مردم را به سزاي عملشان برساند و نبايد ترسيد از اين ارازل اقاي رييسي رياست محترم قوه قضاييه شروع كنيد و اعتماد مردم را بر گردانيد مردم پشتيبان شما خواهند بود تا دير نشده وو موضوع به يك اتشزير خاكستر ديگري تبديل نشده اقدام كنيد
 • ناشناس IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  1 0
  وای ازان روزی که امربه معروف ونهی از منکر از مملکتی رخت ببندد و چنین شیاطینی به راحتی از بیت المال چپاول کنند قارون که به زمین فرورفت از فرعونیان دزدید نه از قومش وای بحال این جماعت که از مملکت شیعه امام زمان دزدی میکنند البته سه قوه مجریه از مقصران اصلی این بی قانونی ها هستند مردم که این دزد هارا نمیشناسند
 • علی IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  5 0
  این انگل زاده را اعدام کنید
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  3 0
  ویلای لواسان دخترهه چه خبر !
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  2 0
  این مشرق اشغال هرکس دوتاکلمه عربی نوشت کامنت اورامنتشرمیکند خاک برسر مسعول مفنگی انتشارکامنتهای سایت مشرق این فرد ****است
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
  2 0
  پس این حراست ها اعم از حراست بانک مرکزی ،بازرسی کل کشور ،وزارت اطلاعات ،اطلاعات سپاه اطلاعات ،نیرو انتظامی حراست وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و... دقیقا دارن چیکار میکنن؟؟؟
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  1 0
  این آدم از رانت پدر و پدر زن استفاده کرده باید اونها هم محاکمه شن
 • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  3 0
  جناب رئیسی داری چکار می کنی. خبری از شما نیست. کجایی؟ دستور اکید بر اعدام این افراد را در ملاء عام بدهید. ذره ای ترحم نکنید. مردم خواستار اعدام این افراد به زودی هستند. جناب رئیسی این قدرت قوه قضائیه بفرما. بفرما اقدام بکن.
 • جعفر تیموری AE ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  2 0
  خداوند منان تمام خائنین به کشور را ذلیل کند.ان شاءالله
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  4 0
  مردم چی می خواستن چی شد چه کلاه گشادی 40 سال پیش سر مردم ایران رفت شاه اگر 10 کاخ داشت و 10 تا شاهزاده الان شده 10000 تا شاهزاده و 100000 کاخ
 • فاطمه AE ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
  4 0
  همشون دستشون تویه کاسه هست الکی میگن اعدام میکن اینقدرنفوذدارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس