عکس/ مناطق سیل زده لرستان

اولویت اول ما در اعزام نیرو به مناطق سیل‌زده، ارائه خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی است که در راستای توزیع کتاب و اسباب‌بازی جمع‌آوری شده میان خانواده‌ها و کودکان صورت می‌گیرد.

به گزارش مشرق، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور تأمین نیازهای روحی و روانی هموطنان آسیب‌دیده از وقوع سیل، اقدام به جمع‌آوری و ارسال کتاب و اسباب‌بازی و همچنین اعزام کارکنان داوطلب نهاد برای ارائه خدمات فرهنگی و امدادی در این مناطق کرده است.

هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد با اشاره به ورود نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به موضوع امداد و خدمت‌رسانی به هموطنان سیل‌زده در این استان‌ها، گفت: در کنار نیازهایی که هموطنان سیل‌زده و آسیب‌دیده ما به لحاظ مالی و تأمین نیازهای اولیه زندگی دارند، تأمین نیازهای روحی و روانی آن‌ها در آینده‌ای نزدیک و به‌خصوص برای کودکان و نوجوانان، ضرورت پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانیم:

۱۲ نکته کلیدی درباره سیل اخیر

تلاش‌های معلمان و دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده +عکس

وی افزود: طبیعتاً هموطنانی که به واسطه وقوع سیل دچار خسارت شده‌اند، می‌بایست تا زمان بازگشت به شرایط سابق در کمپ‌ها و کانکس‌های پیش‌بینی‌شده از سوی دستگاه‌های مربوط به سر ببرند که ممکن است این شرایط برای این عزیزان و به‌خصوص برای کودکان و نوجوانان سخت و ملال‌آور باشد. بر این اساس لازم است تا برخی دستگاه‌ها با پیش‌بینی این موضوع، اقدامات لازم برای ارائه خدمات متناسب با این نیازها در مناطق سیل‌زده را به‌کار ببندند.

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد از اقدام کتابخانه‌های عمومی کشور برای جمع‌آوری و ارسال کتاب و اسباب‌بازی به مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: بنابر بررسی‌های به عمل آمده، فراخوانی از سوی نهاد برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوزه کودک و نوجوان اعم از اسباب‌بازی و کتاب منتشر شد تا مردم بتوانند کتاب و اسباب‌بازی‌های قابل استفاده و در حد نو خود را با مراجعه به کتابخانه‌های سراسر کشور تحویل دهند تا پس از جمع‌آوری از هر استان، به استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان ارسال شود. هادی آشتیانی ادامه داد: بر این اساس اسباب‌بازی میان کودکان و کتاب‌ها میان همه سیل‌زدگان مستقر در کمپ‌ها در سنین مختلف توزیع می‌شود تا از این طریق بتوانیم به کاهش دردها، سختی‌ها و مشکلات آن‌ها کمک کنیم.

وی همچنین از اعزام همکاران داوطلب در نهاد کتابخانه‌های عمومی برای ارائه خدمات فرهنگی و امدادی خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته از وقوع سیل، درخواست‌های بسیاری از سوی همکاران نهاد برای حضور در مناطق سیل‌زده و ارائه خدمات فرهنگی و امدادی داشتیم که بدین ترتیب فراخوانی در این زمینه منتشر که خوشبختانه با استقبال خوب همکاران روبه‌رو شد و بخش قابل توجهی از بانوان و آقایان کتابدار برای ارائه خدمات فرهنگی، در این فراخوان ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در این باره توضیح داد: اولویت اول ما در اعزام نیرو به مناطق سیل‌زده، ارائه خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی است که در راستای توزیع کتاب و اسباب‌بازی جمع‌آوری شده میان خانواده‌ها و کودکان صورت می‌گیرد و با اعزام کتابخانه‌های سیار به کمپ‌های محل استقرار این هموطنان برنامه‌های مختلفی چون قصه‌گویی، مسابقات کتابخوانی و سایر برنامه‌های سرگرمی اجرا خواهد شد. همچنین برخی همکاران ما نیز داوطلب فعالیت‌های امدادی در حوزه‌های مختلف هستند که در حال ساماندهی این عزیزان نیز هستیم تا در نخستین فرصت کار اعزام آن‌ها نیز آغاز شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس