روحانی

رئیس جمهورکلیه دستگاه‌های اجرایی را مأمور کرد با بهره گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها، به منظور رفع موانع، رونق تولید، برنامه‌های خود را به هیئت وزیران ارائه کنند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی در ابتدای جلسه، با اشاره به تعیین سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید»، کلیه دستگاه‌های اجرایی را مأمور کرد با بهره گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها، به منظور رفع موانع، تسهیل فرآیندها و رونق تولید، برنامه‌های خود را به هیئت وزیران ارائه کنند تا در جلسات آینده مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.

در ادامه، دستگاه‌های درگیر در موضوع سیل، گزارش ارزیابی‌های خود از مناطق سیل زده را به استحضار اعضای هیئت وزیران رساندند.

بیشتر بخوانید:

مردم نگران مقاومت سدها نباشند/ سپاه مدافع امنیت در منطقه و در رأس مبارزه با تروریسم است

همچنین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز سال ۱۳۹۸ برای رفاه حال مسافران و گردشگران، به هیئت وزیران ارائه داد.

از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل، می‌توان به جابجایی بیش از پنج میلیون مسافر نوروزی اشاره کرد که از این میزان، یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۱۲۵ نفر از خطوط ریلی استفاده کرده‌اند.

بیشترین سفرهای نوروزی و اقامت تا پایان تعطیلات، مربوط به استان‌های خراسان جنوبی، کرمانشاه، کردستان، همدان، ایلام، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی و لرستان بوده است.

برگزاری آئین نوروزگاه در تمامی استان‌های کشور با اجرای برنامه‌های سنتی، آئینی، موسیقی و بازی‌های محلی و صنایع دستی، اعزام ناظرین عالی ستاد مرکزی به ۳۱ استان کشور در نیمه اول و دوم تعطیلات به منظور حل و رفع مشکلات، اعزام نمایندگان ویژه و ناظران ستاد مرکزی به استان‌های سیل زده، تشکیل ستادهای اسکان اضطراری و استان‌های معین برای اسکان مسافران نوروزی گرفتار در سیل، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر است.

هیئت وزیران در ادامه، از خدمات امدادی، بهداشتی، انتظامی و قضائی ارائه شده به مردم توسط پایگاه‌های فعال این حوزه‌ها در ایام نوروز تشکر و قدردانی کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس