کد خبر 949227
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
سازمان برنامه و بودجه نمایه

مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تخصیص اعتبار پیمانکاران در سال ۹۷ ابطال نشده، گفت‌: ۹۸ درصد بودجه سال ۹۷ محقق شده است.

به گزارش مشرق، علی حیدر نوری مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به این سوال که شبهه‌ای مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان برنامه و بودجه در ماه پایانی سال ۹۷ تخصیص منابع مربوط به پیمانکاران را ابطال کرده است‌، اظهار داشت: اصلاً چنین چیزی صحت ندارد. پیمانکاری بیاورید که تخصیص منابع را دریافت کرده اما ابطال شده است؛ مطلقاً برای پیمانکاران تخصیص باطل شده نداشتیم.

بیشتر بخوانید:

شرکت در اجلاس بانک جهانی یا دیدار خانواده؟

مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه هزینه‌های جاری سال ۹۷ به طور کامل داده‌ایم، افزود: تخصیصی که باطل کرده باشیم وجود ندارد. اساساً تخصیص‌ها در کمیته تخصیص صورت می‌گیرد که اعضای آن خزانه‌دار کل کشور، دفتر ارزیابی خزانه‌دار، رئیس‌سازمان برنامه و بودجه و دفتر تلفیق بودجه به عنوان دبیرخانه حضور دارند.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه در مورد وضعیت وصول درآمدهای بودجه سال ۹۷ کل کشور تصریح کرد: بیش از ۹۸ درصدی بودجه سال ۹۷ محقق شده است و این موضوع را عملکرد و پرداخت‌های خزانه نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، عنوان کرد: درآمد نفت (واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای) حدود ۱۰۶ تا ۱۰۷ هزار میلیارد تومان کامل وصول شده است.

براساس بودجه سال گذشته رقم مصوب درآمدهای نفت و فرآورده‌های نفتی ۱۰۱ هزار میلیارد تومان و مجموع آن یعنی واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

همچنین درآمدهای مصوب متشکل از درآمد مالیاتی و گمرک ۱۴۲ هزار میلیارد تومان و مجموع ۲۱۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.

از محل واگذاری دارایی‌های مالی نیز ۶۳ هزار میلیارد تومان مصوب شد که علمکرد این بخش تا پایان آذر ماه طبق گزارش بانک مرکزی ۶۵ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس