گمیشان؛ کماکان در سیل

نمایندگان مجلس طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور و رئیس‌مجلس خواستار برداشت 30 هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی به منظور تامین خسارات ناشی از سیل اخیر شدند.

به گزارش مشرق، سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه نمایندگان حوزه لرستان در مجلس درخواست برداشت مبلغی برای خسارت ناشی از سیل در مناطق حوزه انتخابیه خود شده بودند، این درخواست مجدد از سوی همه نمایندگان نیز مطرح شد.

وی افزود: در حال حاضر همه نمایندگان مجلس خواستار تامین خسارت ناشی از سیل در مناطق سیل زده هستند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای دریافت پول درمان از سیل زدگان

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این درخواست به این علت است که واقعاً اعتبارات موجود کفایت نمی‌کند که هم حوزه‌های عمرانی را در بربگیرد و هم طلب پیمانکاران را بدهد و همچنین بتواند کارهای جدیدی را آغاز کند بنابراین ناگزیریم که از صندوق توسعه ملی طلب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این درخواست قطعاً با اذن مقام معظم رهبری امکان پذیر خواهد شد.

علوی گفت: برآوردها به صورت غیررسمی برای خسارات ناشی از سیل بین ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است که شامل خسارات کشاورزی، راهبردی، پل‌سازی، باغ سازی و موارد این چنینی می‌شود که قاعدتاً باید از طریق برداشت از صندوق توسعه ملی تامین شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین یادآور شد: درخواست ما نمایندگان در این راستا جبران کل خسارات است یعنی برداشت خسارت وارده از صندوق توسعه ملی است در غیر این صورت باید مبلغی که برای اصلاحات عمرانی گذاشته‌اند، برداشت کنیم.

وی ادامه داد: این درخواست طی نامه‌ای از سوی نمایندگان مجلس خطاب به رئیس‌جمهور و رئیس‌مجلس در حال تهیه است که قاعدتاً از طریق اصلاح ساختار بودجه انجام شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس