کلاه‌سبزهای ارتش

امیر سرتیپ دوم امان الهی گفت: تا زمانی که مسئولان تشخیص دهند وجود نیروهای ارتش در مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و لرستان موثر است، ما همچنان در این مناطق حضور خواهیم داشت.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم سیروس امان اللهی فرمانده تیپ ۶۵ نیروی مخصوص (نیروهای ویژه هوابرد) نیروی زمینی ارتش در خصوص امدادرسانی این تیپ به سیل‌زدگان گفت: به محض وقوع سیل در استان گلستان در روزهای پایانی سال ۹۷، برابر اوامر فرماندهی معظم کل قوا، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش، تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد با توجه به تخصص‌های ارزشمندی که از آن‌ها بهره‌مند است، تعداد قابل توجهی از نیروهای خود را با تجهیزات کامل اعم از وسایل شناوری، غواصی، پاراگلایدر و پاراموتور به مناطق سیل زده گلستان اعزام کرد.

بیشتر بخوانید:

سپاه عسلویه هزینه جشن روز پاسدار را به سیل‌زدگان اهدا کرد

کمک‌های روسیه برای سیل زدگان راهی ایران شد

کمک ۱.۲ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران

طرح مجلس برای جبران خسارت سیل‌زدگان

وی افزود: با احتساب امروز، بیش از ۲۰ روز است که تکاوران تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد در مناطق سیل‌زده استان گلستان حضور دارند و مشغول امدادرسانی و امداد و نجات در این استان هستند.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد با بیان اینکه تکاوران و غواصان تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد در نجات حادثه‌دیدگان و همچنین پیکرهای غرق‌شده‌های حادثه واژگونی قایق در منطقه گمیشان نقش تاثیرگذاری داشتند، عنوان کرد: پیکر آخرین فوت شده این حادثه هم حدود سه روز پیش توسط تیپ نوهد نزاجا پیدا شد و به خانواده وی تحویل داده شد.

امیر امان‌اللهی در ادامه با اشاره به حضور تکاوران تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد در استان لرستان نیز گفت: به محض وقوع سیل در منطقه پلدختر استان لرستان، تکاوران تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد به فاصله ۷ تا ۸ ساعت و با وسایل کامل و مورد نیاز، از تهران حرکت کردند و وارد پلدختر شدند.

وی گفت: بحرانی‌ترین منطقه پلدختر منطقه «چم‌مهر» است که متاسفانه به صورت صددرصد تخریب شده و امداد و نجات در این منطقه از ابتدا به تیپ ۶۵ نیروی زمینی ارتش سپرده شده است.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد ادامه داد: با توجه به شدت جریان آب رودخانه کشکان در منطقه چم‌مهر و همچنین مشکلات تردد و قطع پل ارتباطی ضلع‌های شرقی و غربی این رودخانه، تنها راه مواصلاتی نیروهای ویژه هوابرد در این منطقه استفاده از قایق و بالگرد بود.

سرتیپ دوم امان‌اللهی با اشاره به اینکه در حال حاضر، عزیزان هوانیروز پل ارتباطی را میان دو ضلع رودخانه کشکان برقرار کرده‌اند، تصریح کرد: هم‌اکنون تعداد ۴ کمپ در ضلع غربی و ۱ کمپ در ضلع شرقی رودخانه کشکان برای مردم حادثه دیده ایجاد شده است.

وی همچنین عنوان کرد: برخی از مردم حادثه‌دیده روستای چم‌مهر به دلیل اینکه حاضر نبودند خانه و کاشانه خود را ترک و دام‌های خود را رها کنند، نپذیرفتند که توسط بالگردهای هوانیروز به مکان‌های امن منتقل شوند و ما به همین دلیل، علی‌رغم تمام خطراتی که وجود دارد، ۴ کمپ را در ضلع غربی روستای چم‌مهر ایجاد کردیم و در حال حاضر آمادرسانی به صورت ۲۴ ساعته توسط هوانیروز و قایق‌ها به مردم این مناطق انجام می‌شود.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد ادامه داد: به دنبال این هستیم تا امکانات حمام و سرویس بهداشتی را به سرعت در اختیار سیل‌زده‌های ضلع غربی رودخانه کشکان پلدختر قرار دهیم.

امیر امان‌اللهی در پایان با تاکید بر این‌که ما برای خدمت کردن به مردم به استخدام ارتش درآمده‌ایم و بدون هیچ منت و توقعی برای مردم عزیز کشورمان قدم برمی‌داریم، گفت: تا زمانی که مسئولان تشخیص دهند وجود نیروهای ارتش در مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و لرستان موثر است، ما همچنان در این مناطق حضور خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس