کد خبر 947775
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
وضعیت مدارس سیل‌زده آق‌قلا

وزیر آموزش و پرورش، امروز به استان گلستان سفر کرد تا وضعیت مدارس سیل‌زده را ارزیابی کند.

به گزارش مشرق، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز برای پیگیری وضعیت دانش‌آموزان، فرهنگیان و مدارس سیل‌زده استان گلستان به این استان سفر کرد.

بطحایی در این بازدید، به مدارسی که گرفتار آب شده بودند سر زد و با فرهنگیان و خانواده‌ها هم گفت‌وگو کرد.

احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در این بازدید با اشاره به اینکه میزان خسارت‌های ناشی از سیل در مدارس استان گلستان، گفت: از کلاله تا گمیشان، ۳۰۸ مدرسه دچار آسیب‌دیدگی شدند، ولی خوشبختانه تخریب نداشتیم.

وی افزود: در گنبدکاووس ۸ مدرسه دچار آبگرفتگی شدند که بر همین اساس مدیران اقدام به پاکسازی مدارس کردند تا برای دانش‌آموزان مشکلی به وجود نیاید، در آق‌قلا ۲۱ مدرسه آبگرفته و ۵۰ مدرسه آسیب‌دیده داشته‌ایم که ۱۰ مورد از مدارس آسیب‌دیده زیر آب هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: برای بازگشایی مدارس در ۱۷ فروردین چندین کانکس، میز، نیمکت و… وارد منطقه شده است؛ آق‌قلا در حال حاضر در زمینه دوره‌های متوسطه اول و دوم مشکلی ندارد و همچنین ۴۰ درصد آموزان ابتدایی از ۱۷ فروردین سر کلاس‌ها می‌روند.

گوهری راد ادامه داد: در گمیشان ۱۴ مدرسه دچار مشکل شدند که از این تعداد ۸ مدرسه زیر آب است با توجه به اینکه ۶ مدرسه در گمیشان خشک است، برای پذیرش دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم مشکلی نداریم و امیدواریم بتوانیم دانش‌آموزان همه مقاطع را وارد کلاس درس کنیم.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این بازدید اظهار کرد: هر چند اکنون مشکلاتی برای بازگشایی مدارس در موعد مقرر وجود دارد، ولی در صورت آماده نبودن برخی مدارس، می‌توان از کانکس‌ها و سایر مدارس به عنوان جایگزین استفاده کرد تا کلاس‌های آسیب‌دیده مجدداً آماده شوند؛ بطحایی ادامه داد: امیدواریم با تلاش مقامات استانی، نیروهای مسلح، بسیج و مردم بتوانیم تا شنبه وضعیت کلاس‌های آسیب‌دیده را بهبود ببخشیم و دانش‌آموزان شروع به تحصیل کنند.

وی اضافه کرد: در جلسه شورای آموزش و پرورش تصمیم‌گیری خواهد شد و اگر امکان حضور دانش‌آموزان فراهم نباشد، روش‌هایی جایگزین می‌شود تا دانش‌آموزان بتوانند در مدارس شبانه‌روزی یا موقت تحصیل کنند.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به تمامی مردم سیل‌زده در منطقه آق‌قلا گفت: آموزش و پرورش پای کار است تا همه امکانات لازم را از قبیل لوازم‌التحریر، میز و … برای تحصیل دانش‌آموزان آماده کند و به‌زودی کتاب درسی و لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

بطحایی اظهار کرد: براساس گزارش اولیه، حدود ۱۰ مدرسه به دلیل قدمت بالا و ناایمن بودن بر اثر سیل اخیر نیازمند تخریب و بازسازی مجدد هستند و ما نیز به سرعت اقدامات را برای تخریب و بازسازی انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: وقتی ۱۲ تا ۱۳ روز ساختمانی در آب غوطه‌ور باشد، از حیث ایمنی نیاز به بررسی دارد و به احتمال زیاد با مشکل مواجه خواهد شد که نیاز به بررسی ویژه دارد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما از روش مدارس جایگزین و ۶۰ کانکس موقت استفاده خواهیم کرد و بر همین اساس میز و نیمکت به همراه کانکس وارد منطقه شده و اعتبارات برای رفع مشکلات در اختیار قرار خواهند گرفت و ما امیدواریم طی روزهای آتی با مشکلی مواجه نشویم.

فیلم بازدید وزیر از مدارس سیل‌زده را ببینید:

دانلود

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس