کد خبر 947737
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
3

رئیس دفتر سیاسی حماس از تحویل گرفتن جدول زمانی مربوط به توافق‌های انجام شده برای نهایی شدن آتش‌بس در نوار غزه خبر داد.

به گزارش مشرق، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، هیأت مصری که وارد نوار غزه شده بود، شامگاه دوشنبه جدول زمانی مربوط به اجرایی کردن بسیاری از مسایل مربوط به توافق آتش‌بس با رژیم صهیونیستی را تحویل حماس داده است.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، هنیه در دیدار امروز (سه شنبه) خود با تعدادی از نویسندگان و تحلیلگران در نوار غزه اعلام کرد، هیأت مصری مطالبات حماس مربوط به اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را نیز به این رژیم منتقل کرده است.

بنا به گفته رئیس حماس سه درخواست مذکور درباره اسرا شامل «برداشتن دستگاه‌های پارازیت‌انداز در زندان‌ها، لغو تحریم‌های اخیر علیه اسرا و ازسرگیری دیدارهای آنها با خانواده‌هایشان و زندگی کریمانه» بوده است.

«عصام الدعلیس» از اعضای ارشد حماس نیز امروز به بیان توضیحاتی درباره جدول زمانی مربوط به آتش‌بس پرداخت و گفت، برخی از آنها قبل از انتخابات رژیم صهیونیستی در ماه آوریل و برخی از آنها بعد از انتخاب مذکور اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد، توافق‌هایی که میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی با میانجی‌گری مصر انجام شده شامل گذرگاه‌ها، برق، ماهیگیری، بهداشت و امثال آن می‌شود که تل‌آویو تا کنون برخی از آنها را انجام داده است؛ به عنوان مثال دو گذرگاه کرم ابوسالم و بیت‌حانون را بازکرده و محدوده ماهیگیری را تا ۱۵ مایل افزایش داده است.

الدعلیس تصریح کرد، بندهایی که قبل از انتخابات رژیم صهیونیستی اجرایی می‌شود مربوط به گذرگاه‌ها، صادرات کالا، افزایش محدوده ماهیگیری، بهبود برق‌رسانی به غزه است و طرح‌هایی که به بعد از انتخابات موکول می‌شود خط برق‌رسانی ۱۶۱ -که شش ماه زمان می‌برد- و خط گازرسانی برای نیروگاه است که یک سال زمان نیاز دارد.

وی تأکید کرد، در صورتی که رژیم صهیونیستی از اجرای این توافق‌ها شانه خالی کند ملت، مقاومت و گروه‌های فلسطینی قادر به گرفتن حقوق خود هستند و راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق اهداف ادامه پیدا خواهد کرد.

«صالح العاروری» نائب‌رئیس دفتر سیاسی حماس هفته جاری اعلام کرد، ممکن است این مذاکرت ظرف دو سه روز آینده به نتیجه برسد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس