ابوذر گوهری

به نظر می‌رسد این اقدام بخشی از معامله قرنی است که قرار است بخش مهمی از میراث ریاست جمهوری ترامپ باشد؛ اقدامی که انجام آن به دلیل انفعال کشورهای اسلامی برای ترامپ بدون هزینه بوده است.

به گزارش مشرق؛ دکتر ابوذر گوهری در کانال «رهیافت آمریکا» درباره اقدام دولت ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی نوشت:

شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندیهای جولان توسط ترامپ، علاه بر اینکه نقض آشکار قوانین حقوق بین‌الملل بوده و با هدف دادن امتیاز به نتانیاهو برای انتخابات پیش‌رو صورت گرفت و در نتیجه عدم واکنش مناسب جهان اسلام و انفعال کشورهای عربی در قضیه انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس صورت گرفت، از زوایای دیگری نیز قابل بررسی است.

به نظر می‌رسد این اقدام بخشی از معامله قرنی است که قرار است بخش مهمی از میراث ریاست جمهوری ترامپ باشد؛ اقدامی که انجام آن به دلیل انفعال کشورهای اسلامی برای ترامپ بدون هزینه بوده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش ترکیه به تصمیم ترامپ درباره جولان

ترامپ و نتانیاهو به «تئوری مرد دیوانه» متوسل شده‌اند

هدف ترامپ آنست که به طرح معامله قرن کوشنر کمک نموده و نتانیاهو را وادار به پذیرش طرح صلح خود نماید. نتانیاهوی افراطی که راضی به مصالحه حتی با شرایط یکجانبه ترامپ نیست باید به نحوی راضی شود، از این رو درخواستهای وی بدون در نظر گرفتن تبعات مورد پذیرش قرار می‌گیرد تا از یکسو پذیرش برخی شروط توسط رژیم صهیونیستی تسهیل شود و از جهت دیگر اعراب را وادار به پذیرش شرایط حداقلی نماید. همچنین قرار است اقدامات این‌چنینی سنجه‌ای جهت ارزیابی واکنش‌های احتمالی در زمان رونمایی طرح اصلی باشد و هیجانات بازیگران دخیل را تخلیه نماید.

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان که به بهانه حضور و استقرار ایران در سوریه انجام شده، اقدامی از پیش طراحی شده و نتیجه چانه‌زنی‌های داخلی با نتانیاهو برای پذیرش حداقل شرایط واگذار شده به کشورهای عربی- و نه مردم فلسطین- است. مشکل ترامپ آنست که نتانیاهو اعتقادی به راه حل دو دولت نداشته و در بهترین حالت معتقد به تشکیل دولتی بدون سرزمین برای فلسطینی‌هاست.

مسلم است که طرحی در این سطح بدون لحاظ واقعیات صحنه و بدون در نظرگرفتن نظرات و منافع مردم فلسطین و مسال اصلی اشغالگری، هیچگاه به نتیجه نخواهد رسید و در بهترین حالت صرفاً طرحی را به دهها طرح شکست خورده قبلی، اضافه خواهد کرد.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • AE ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  3 52
  کندن گور برای خودش ورفیقش نتانیابو.
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  26 3
  اره به همین خیال باش 08:37!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس