حسین هدایتی

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ادعای کذب برخی از متهمان اقتصادی در آزادی ۱۳هزار زندانی را قویاً تکذیب می‌کنم.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور در پی اظهار ادعا و ارجاع یکی از متهمان مفاسد اقتصادی در کسب استعلام از تعداد آزادی‌های انجام‌گرفته از سوی وی اظهار کرد: در طول سه دهه فعالیت ستاد دیه، در جشن‌های گلریزان بدهکاران غیرعمد همواره فارغ از ملیت، مذهب و طیف فکری افراد میزبان خیرین ارجمندی بودیم که با اهدای مبالغ خود فقط و فقط رضایت الهی و به‌تبع آن خرسندی خانواده‌های چشم‌انتظار بدهکاران غیربزهکار را مدّنظر داشتند که در این زمینه همراهی مسئولین کشوری و چهره‌های سیاسی، ورزشی و فرهنگی نیز شامل حال مددجویان واجد شرایط شده و مبالغی برای آن‌ها از سوی این نهاد مردمی دریافت شده است، اما در جذب این مبالغ سعی ما در همه سال‌های خدمتی این بوده است تا مبالغ و وجوهات پرداختی، در آینده، برای نمونه در مقابل قاضی رسیدگی کننده به مفسده‌های اقتصادی یا محکمه مربوط به پرونده‌های کلان مالی قد علم نکند و آمار و رقم‌های این آزادی‌های غالباً بی‌ریا با اغراق از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف در آن محافل مطرح نشوند.

بیشتر بخوانید:

هدایتی: ۲.۵ میلیون دلار به تاج دادم

اخلالگر کسی است که منابع ارزی را به تاراج برد

آیا کسانی که از "حسین هدایتی" پول گرفتند محاکمه می‌شوند؟

وی ادامه داد: در مورد متهم ردیف اول این پرونده مربوط به اخلال در نظام اقتصادی کشور، دو مورد پرداختی داشتیم که مورد آخر که مربوط به پرداختی ایشان در استان لرستان بود که به‌دنبال آن در دو مرحله مبلغی معادل ۳۵۰ میلیون تومان دریافت شده است. ما اطلاعی از آزادی زندانیان عمد از جانب آقای هدایتی نداریم اما در قبال بدهکاران غیرعمد چرا. شعار ما در ستاد دیه این است که «با پرداخت هزار تومان جزو خیرین ما باشید» اما با عنایت به سرانه سنگین بدهی مددجویان جرایم غیرعمد باید گفت پرداختی‌های آقای هدایتی رقمی نیست که مجموع آزادی‌هایش حتی سه‌رقمی شود.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تقدیر از همیاری خالصانه نیکوکاران در راستای آزادی حداکثری مددجویان غیرعمد در ایام پیشِ‌رو تا سال نو اظهار کرد: در اسفند امسال خیرین علاوه بر واریز مبالغ نقدی خود از طریق شماره‌حساب‌های بانکی، خودپردازها و سامانه‌های تلفن همراه، با حضورشان در نمایندگی‌های این مجموعه و واریز مبالغ تا به امروز آزادی بیش از ۹۸۰ زندانی غیرعمد را فراهم کرده‌اند که امید است تا پایان ماه این تعداد به ۱۲۰۰ مددجو افزایش یابد.

وی با اشاره به عیدانه خیرین تهرانی به بدهکاران مالی و دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی گفت: به‌غیر از مبلغی که از سوی ۳۲ نمایندگی این نهاد حمایتی در استان‌ها جمع‌آوری شده، به‌برکت مراجعات حضوری نیکوکاران تنها در محل ستاد دیه مرکز مبلغی معادل ۲۰ میلیارد ریال در ماه پایانی سال جمع‌آوری شده است.

جولایی یادآور شد: در ۹ماهه سال جاری به‌برکت کمک‌های خیرین ثابت‌قدم و بعضاً گمنام تعداد ۵۷۲۷ نفر از بند زندان رهایی یافته‌اند که مجموع آمار آزادی‌های سال ۱۳۹۷ در نیمه دوم فروردین ماه سال آتی اعلام خواهد شد.

حسین هدایتی در جلسه امروز رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۴ دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، مدعی شده بود ۱۳ هزار زندانی را آزاد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس