کد خبر 945247
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
کیفرخواست ۸ مدیر دیگر بانک سرمایه صادر شد

نماینده دادستان گفت: کیفرخواست ۸ مدیر بانک سرمایه صادر شده است و کیفرخواست ۳۲ مدیر دیگر بعد از تعطیلات نوروزی صادر خواهد شد.

به گزارش مشرق، حسین هدایتی در ادامه ارائه آخرین دفاعیات خود اظهار کرد: من هنوز محکوم نشده‌ام که با آبروی ۴۰ سالهام تا این اندازه بازی شود اما اگر جعلی صورت گرفته است من در آن نقشی نداشتم، آقای واشقانی به مدیران نامه زده و تامین دلیل نیز با آقای فیروزآبادی بوده است و در نهایت آقای موسوی‌نژاد اقدامات را انجام داده است.

متهم با بیان اینکه سراغ افراد با نفوذ بروید و آنها را محاکمه کنید، گفت: فیروز دولتآبادی سفیر دولت وقت در ترکیه ۲۱ میلیارد تومان برای یک سریال و فیلم از بنده پول گرفته است چرا او را محاکمه نمی‌کنید و موضوع دو سکه یک فوتبالیست را مطرح می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: ۴ سال است در دادسرای ناحیه سه شعبه ۱۲ علیه فیروز دولت‌آبادی طرح شکایت کردهام اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است. به سراغ حمید حاجیان که یک وکیل با نفوذ است و ۵۰ میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده است بروید. حاجیان به من گفت اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند؛ شاید فرار آقای یقینی نیز دست ایشان باشد.

وی ادامه داد: برومند، میرباقری، سیما فیلم و.... نیز به من بدهکارند. همچنین از مجید عادلیان طلب داشتم و چکی بود که ۵ دست چرخید و به دست بابک زنجانی رسید که وی از شعبه ۶ بانک سرمایه وام می گیرد.در زندان افتاده‌ام، اموالم را غارت می‌کنند و پروژه‌هایم خوابیده است.

وی با بیان اینکه هیچگونه شاخص و میزان دقیقی در خصوص اتهام اخلال در کیفرخواست وجود ندارد، گفت: بنده رفقایی دارم که هزاران میلیارد بدهی و در آلمان و لندن هتل دارند اما کسی با آنها کاری ندارد. چوب اسمم را می‌خورم، آیا بدهی من بیشتر بود یا بدهی برادر معاون اول رئیس جمهور. چرا باید محاکمه بنده علنی باشد و محاکمه آنها غیرعلنی برگزار شود.

پس از پایان دفاعیات هدایتی، رسول قهرمان نماینده دادستان با اجازه قاضی در جایگاه حاضر شد و گفت: اینکه مطالب به گونه ای انتقال داده شود که اخبار مربوط به فرد «الف» منتسب به فرد «ب» شود خلاف اخلاق رسانه ای است لذا بنده نیز به رعایت اخلاق رسانه ای تاکید دارم.

نماینده دادستان افزود: بانک سرمایه ۴۰۰ متهم دارد که پرونده هادی رضوی و جهانبانی در نوبت رسیدگی است. کیفرخواست ۸ مدیر بانک سرمایه صادر شده است و کیفرخواست ۳۲ مدیر دیگر بعد از تعطیلات نوروزی صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: آقای (م. الف) یکی از بزرگترین مفسدان بانک سرمایه است که ۱۵۰۰ میلیارد تحصیل مجرمانه داشته است، و ضمانت نامه‌ها را تبدیل به قیر کرده است. سازمان اطلاعات سپاه و بخشی از بدنه اطلاعات در مورد این پرونده همکاری کردند اما در مجموع همکاری خوبی از سوی وزارت ا طلاعات نشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس