کد خبر 944357
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
تهدید ترامپ به استفاده از وتو علیه مصوبه کنگره

رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که برای رد مصوبه کنگره درباره لغو حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی ایالات متحده از قدرت و اختیارات مربوط به وتو استفاده خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به طور آشکار و شفاف اعلام کرده است که همان طور که قول داده است برای رد مصوبه کنگره با هدف لغو حالت فوق العاده ملی مرزی، از قدرت و اختیاراتش در وتوی قوانین، استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

تشکر عجیب ترامپ از رئیس کنگره آمریکا

تلاش سنای آمریکا برای تغییر قدرت و اختیارات ترامپ

مصوبه کنگره آمریکا در خصوص رد حالت فوق العاده ملی که ترامپ به بهانه وضعیت موجود در مرز این کشور با مکزیک اعلام کرده است، یک شکست بزرگ برای رئیس جمهور ایالات متحده به شمار می رود.

پس از آنکه ده ها نماینده جمهوریخواه در حمایت از همه دموکرات ها به قطعنامه ای رای دادند که بر اساس آن تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی را لغو می کند، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی وعده داده است که این مصوبه را وتو خواهد کرد.

مناقشات بین دولت و کنگره آمریکا بر سر تامین منابع مالی پیشنهادی ترامپ برای احداث دیوار مرزی مکزیک همچنان ادامه دارد. این مناقشات موجب شد تا دولت آمریکا در ماه دسامبر به تعطیلی کشیده شود. این طولانی ترین تعطیلی فعالیت های دولت آمریکا در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس