کد خبر 941476
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
سردار میراحمدی

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ملت ایران در زمینه نفوذ منطقه‌ای مثل خورشید می‌درخشد و تمامی معادلات خاورمیانه به نفع ایران تمام شده است.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ سیدمجید میراحمدی شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تقدیر از گروه های جهادی برتر در مسجد جوادلائمه اهواز اظهار کرد: مردم شجاع، قهرمان، زمان شناس و با بصیرت خوزستان همواره در مقاطع حساس انقلاب اسلامی به وظیفه انقلابی، ملی و مذهبی خود به خوبی عمل کردند.

وی افزود: آنها همواره چهره درخشانی از ایثار، فداکاری، زمان شناسی و دشمن شناسی از خود ارائه کرده و در عرصه های مختلفی پرچم دار حرکت های انقلابی و جهت ساز بودند.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مسئولان باید قدر این مردم شریف را به خوبی بدانند و تا پای جان برای حل مشکلات آنها فداکاری، ایثار و تلاش داشته باشند و بار سنگین این شرایط سخت را قدری از دوش ملت فداکار این خطه کم کنند.

بیشتر بخوانید:

شهدای حادثه تروریستی اهواز هنوز بی یادمان!

سردار سرتیپ میراحمدی عنوان کرد: شهدای مدافع امنیت حق بزرگی بر گردن همه دارند، اگر امروز امنیتی در این منطقه طوفان زده و سراسر متلاطم و ناامن وجود دارد و جمهوری اسلامی ایران همچون نگینی در منطقه و جهان از حیث ثبات و امنیت قابل قبول می درخشند، قطعاً همه این ثبات مرهون زحمات و خون های پاک این شهیدان است.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم شهدای مدافع امنیت هستند، اساساً آنچه که در منطقه منجر به تشکیل جریان های داعش، النصره و سایر گروه های تکفیری شده، اهداف دشمنان برای ناامنی جمهوری اسلامی ایران هست که خواب های پریشان خود را در ناامنی گسترده ایران دیده تا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را اسقاط کنند.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: اگر شهدای مدافع حرم هزاران کیلومتر دورتر از ایران جنگیدند برای این بود که مردم حادثه های مشابه حادثه تروریستی اهواز را هر لحظه و هر روز در کشور شاهد نباشند.

سردار سرتیپ میراحمدی بیان کرد: قدرت های بزرگ با اتکا به دلارهای برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و امارات تلاش های بسیار گسترده ای را به خرج دادند تا اهداف خود را در کشور ایران پیاده کنند و روزانه جان و خون هزاران انسان بی گناه را در سرزمین ما جاری کنند.

حمایت مالی دشمنان از عوامل حوادث تروریستی در کشور

وی اضافه کرد: در مصاحبه افراد دستگیر شده حادثه تروریستی اهواز آمده که برای انجام یک ترور در اهواز دو میلیارد تومان پاداش تعیین کرده بودند؛ بنابراین برای ناامن سازی خوزستان، شیراز، مشهد، قم، اصفهان، تهران و دیگر استان ها به ازای هر حادثه تروریستی حمایت کنندگان آنها با ظرفیت های مالی عظیم آنها را پشتیبانی می کنند.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز آنها به مدرن ترین سلاح ها مجهز شده و خودروها و امکانات اربابان و پشتیبان کنندگان تروریستی محدود یا در یک بستر مشخصی نیست بلکه نامحدود است و به آنها گفتند برای هر عملیات موفق شما را به طور کامل پشتیبانی می کنیم.

سردار سرتیپ میراحمدی تصریح کرد: اطلاعات مربوط به مراکز پشتیبانی آنها در اختیار ما است و امروز آنچه که شما مردم شریف به آن توجه دارید شناخت نقشه های دشمن است.

وی اظهار کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری با ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صادر کرد، مهمترین نکته شناخت طرح و نقشه های دشمن است.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: آمریکایی ها با تشکیل یک ستاد چند صد نفره و با گسیل آنها به کشورهای مختلف تلاش می کنند تا درآمد جمهوری اسلامی را صفر و از ورود هر امکاناتی حتی دارو و غذا به ایران جلوگیری کنند.

سردار سرتیپ میراحمدی بیان کرد: در اثر این فشار اقتصادی به تعبیر آنها ایران دچار اغتشاش و ناامنی شود، به زعم آنها مردم ناراضی و گرسنه برای اعتراض به حکومت، گرانی و مشکلات معیشتی به خیابان ها بریزند و کشور را ناامن کنند.

وی عنوان کرد: دشمن می گویند اگر در سایه این تحریم ها یک میلیون نفر در تهران به خیابان ها بیایند این نظام ساقط می شود؛ یکی از اهداف آنها ایجاد ناامنی روانی است، یعنی دشمن هر لحظه برای مردم شایعات و نگرانی هایی ایجاد می کند که مثلاً در ایران قحطی می شود.

به هم ریختن محاسبات دشمنان

جانشین اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تلاش سوم آنها ناامید کردن مردم نسبت به مسئولان است تا مردم احساس کنند که سبک زندگی و منش مدیران با آنها تفاوت دارد.

سردار سرتیپ میراحمدی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فساد در سراسر کشور و القای این مسئله که کسی عزم مقابله با آن را ندارد، ادامه داد: یکی از اقدامات دیگری که دشمنان دنبال می کنند این است که دستاورد انقلاب اسلامی برای مردم چه بوده و بسیار مضحکانه حکومت سراسر خائن پهلوی را به عنوان دوره طلایی ایران معرفی کنند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای توسعه اقدامات تروریستی و ناامن سازی امنیت مردم در همه نقاط کشور بیان کرد: ملت با وجود همه مشکلات و تنگناها، نقشه های دشمنان را نقش برآب کردند.

جانشین اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: ۲۲ بهمن امسال روز عزای دشمنان ایران بود و اصلاً در محاسبات خود تصور نمی کردند در این فشار اقتصادی و تحریم ها مردم اینطور به صورت یکپارچه و گسترده تر از هر سال حضور داشته باشند.

سردار سرتیپ میراحمدی یادآور شد: البته مسئولان هم باید بیشتر تلاش کنند، هرچند برخی فشارها خارجی است اما کم کاری های مسئولان در این شرایط سخت اقتصادی قابل توجیه نیست.

وی با طرح این سؤال که وزیر مسکنی که می گوید افتخارم این بود یک متر مسکن نساخته ام در چنین جنگ اقتصادی به چه درد مردم می خورد، ادامه داد: در این کارزار نباید ملت را تنها گذاشت، مسئولان باید همچون فرماندهان شهید، مدافعان امنیت و مجاهدان در مقابل دشمن بایستند.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در این شایعه پراکنی ها مسئله مهم ایستادگی مردم است و اینکه برعکس نقشه های دشمنان عمل کند، عنوان کرد: امروز در هر محفلی می گویند برای حفظ سرمایه های خود باید دلار و طلا خریداری کنیم، در حالی که این خط دشمنان است.

سردار سرتیپ میراحمدی با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات گفت: یکی از اقدامات مؤثر سپاه فعالیت های در راستای محرومیت زدایی است که در کاهش آلام و مشکلات مناطق محروم تأثیر دارد.

وی خبر داد: در استان خوزستان کارهای خوبی از سوی سپاه انجام شده که از آن جمله می توان به حضور گروه های جهادی در تأمین آب شهرهای خرمشهر و آبادان اشاره کرد.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با تأکید بر اینکه مدیریت را باید به عاشقان مردم، علاقمند خدمتگزاری و از قشر مستضعف و پابرهنه سپرد، اظهار کرد: ملت ایران در زمینه نفوذ منطقه ای مثل خورشید می درخشد و همه معادلات خاورمیانه به نفع ایران تمام شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
    7 0
    به پول هم نرسیدند تروریست ها .جهنمی هم شدند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس