تنگسیری

دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از تولید سلاح ضدلیزر برای مقابله با سلاح لیزری آمریکایی‌ها، خبر داد.

به گزارش مشرق، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران درباره ورود این نیرو به حوزه ساخت و بکارگیری شناورهای زیرسطحی گفت: زیردریایی که ما دنبال آن هستیم، کلاس میدجت است که پیشرفته‌تر از زیردریایی غدیر باشد، مانند زیرسطحی فاتح و یا خلیج فارس که هم‌اکنون در وزارت دفاع در حال ساخت است را مدنظر داریم؛ البته یکی از در خواست‌های ما زیردریایی های فاتح و خلیج فارس است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره تسلیحاتی که در زیردیایی‌های سپاه بکارگیری می‌شوند، گفت: این زیردریایی‌های علاوه بر مجهز بودن به اژدر باید به موشک‌های کروز زیر سطح به سطح هم مجهز باشند، ضمن اینکه اولین بکار گیرنده موشک‌های کروز نصر (زیردریایی پرتاب) هم نیروی دریایی سپاه بود.

بیشتر بخوانیم:

تنگه هرمز تا زمانی که نفت‌مان را ارسال می‌کنیم باز است / ناوهای فرامنطقه‌ای روزی ۲.۵ میلیون دلار خرج به دوش کشورهای منطقه می‌گذارند

وی در پاسخ به سوالی مبنی درباره موشک زیر سطح به سطحی که چندسال پیش سپاه در یکی از رزمایش هایش از آن استفاده کرد، گفت: بنا داریم این موشک را در زیردریایی‌های خود بکار بگیریم اما فعلاً نمی‌توانم جزئیاتی از آن بیان کنم.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه در ابتدا بر سه پایه تکاوری، شناوری و موشکی بنا شد و بعد از دفاع مقدس دو پایه دیگر به این اضافه کردیم که شامل هوادریا و پهپاد بود و در آینده یک پایه دیگر به این اضافه می‌کنیم که آن زیرسطحی است و انشاالله روی این شش پایه، یک نیروی دریایی مستحکمی را بنا می‌کنیم که بتواند هر تهدیدی در صحنه دریا را پاسخ دهد.

وی با اشاره به توان ساخت انواع شناورها در نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: هم اکنون در مراکز صنعتی نیروی دریایی سپاه شناورهای گشتی و موشک انداز تولید و در حوزه برخی شناورها نیز با بخش مردمی و خصوصی کار می‌کنیم؛ این یکی از افتخارات ما است که از تجهیزات داخلی استفاده می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید: سپاه قصد دارد در آینده "شناور ۶۵ متری" که مجهز به موشک، اژدر و توان حمل بالگرد باشد را، بسازد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه این نیرو به حوزه ساخت شناورهای سنگین هم ورود کرده است، عنوان کرد: ما در نیروی دریایی نمونه شناور کلاس "این کت" (شهید ناظری) را ساختیم و در آینده نیز قصد داریم شناور ۶۵ متری که مجهز به موشک، اژدر و توان حمل بالگرد باشد را در نیروی دریایی بسازیم. این نیاز از قبل هم بوده است و تنوع در شناورها، قابلیت یک نیروی دریایی است تا بتواند در دریاهای طوفانی و مواج و عمیق هم دریانوردی کند.

وی درباره استفاده نیروی دریایی سپاه از موشک‌های بالستیک ضدکشتی مانند موشک خلیج فارس گفت: این موشک‌ها هم اکنون در اختیار نیروی هوافضای سپاه است و اگر نیاز به استفاده از این موشک‌ها داشته باشیم، از آنها استفاده می‌کنیم ضمن آنکه بنای استفاده از انواع بهتر این موشک‌ها را در برنامه داریم.


 

دریادار تنگسیری همچنین درباره برنامه نیروی دریایی سپاه برای مقابله با سلاح لیزری ضد پهپاد آمریکایی‌ها گفت: روی آن هم کار کردیم و سلاح لازم برای مقابله با آن وجود دارد همچنین برای مقابله با ضد پهپاد هم فکر شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره روند طی شده توسط نیروی دریایی سپاه از آغاز تاسیس تاکنون گفت: ما تا قبل از فرمان مقدس حضرت امام در ۲۴ شهریور سال ۶۴ کار را با ایجاد یگان‌های دریایی شروع کردیم. زمانی که آبادان در محاصره بود نواحی سه گانه در استان‌های خوزستان بوشهر و هرمزگان ایجاد شد و بعد از آن ناو تیپ‌های دریایی تشکیل شد و بعد از آن هم این یگان‌ها در سال ۱۳۶۴ به نیروی دریایی سپاه پیوستند.

وی افزود: تا قبل از تشکیل نیروی دریایی سپاه، ما در عملیات‌های خیبر و بدر و سایر عملیات‌ها شرکت داشتیم و همچنین در جریان اسکورت کشتی‌هایی که وارد خورموسی می‌شدند حضور داشتیم. در مقطعی که آبادان در محاصره بود زمانی که لنج‌ها می‌خواستند وارد خلیج فارس شوند یگان دریایی سپاه آنها را اسکورت می‌کرد.

دریادار تنگسیری ادامه داد: با فرمان مقدس امام (ره) مبنی بر ایجاد نیروهای سه‌گانه سپاه، نیروی دریایی سپاه تشکیل شد. از سال ۶۶ به بعد ما مستقیماً با آمریکایی‌ها در خلیج فارس درگیر شدیم. ما تنها یگانی از نیروهای مسلح هستیم که مستقیماً با آمریکایی‌ها درگیر شدیم و به آنها سیلی زدیم. ما در دوران دفاع مقدس ۱۳۲ فروند کشتی دشمن را در عملیات مقابله به مثل هدف قرار دادیم. همچنین ما با هدف قرار دادن ناو ساموئل رابرتز و کشتی نفتکش بریجتون، شاخ آمریکایی‌ها در خلیج فارس را شکستیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • افسر دریایی IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  من خودم ارتشی هستم اما واقعا برادرانم در نیروی دریایی سپاه را میستایم و همه با هم مدافع ایران عزیز هستیم. در کنار هم
  • سعید ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
   19 3
   درود بر شما برادر ارتشی عزیز، به قول شهید صیاد شیرازی، ارتشی و سپاهی یک لشگر الهی.
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  8 11
  هر تجهیزاتی باید لیزری باشد حتی نارنجک
  • IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   2 1
   چرا چرت و پرت میگی؟
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  61 7
  زنده باد ارتش و سپاه لیزری ایران زمین
  • IR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
   18 17
   درخواست از کی؟ سپاه کل کشور رو قبضه کرده از کی درخواست کرده؟
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  18 15
  درسته نیاز های نداجا و ندسا با هم فرق داره اما بهتره این دو نیرو جوری عمل کنند که نیازهاشون توسط یک پلتفرم یکسان برطرف بشه. مثلا برای زیردریایی یا ناو شکن ها یک پلتفرم انتخاب بشه جوری که تجهیزات و نیازهای هر دو طرف رو براورده کنه.
 • سید رضا IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  37 6
  درود بر عزیزان ارتشی و سپاهی ؛ که دو بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی و خار چشم دشمنان هستند !!
 • AE ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  8 9
  منم لیزر میخوام. باید به همه ملت سلاح لیزری بدهند برای جنگ نزدیک
  • IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۳
   0 1
   ليزر ميخواي ؟ به مامان جونت بگو واست بپزه ! البته با بمك فراوان ، تو به نمك فراوان نياز داري ،
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  20 68
  پول ملت را هدر ندهید
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   14 8
   هدر نمیدن استفاده مفید می کنند
  • US ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   11 3
   پول؟واقا که نمیدونی چی میگی
  • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   17 3
   بدون امنیت پولی می ماند که ...
  • کامی جون DE ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   19 9
   حق با شماست . بهتره با این پولها لوازم آرایش و غذای سگ وارد کنیم .
  • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   21 3
   پول ملت بریزید تو جیب بازیگرای سگ باز فوتبالیستا درست
  • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
   11 6
   پول ملت را انها هدر می دهند که میلیارد میلیارد اختلاس می کنند و می روند در خارج به ریش ما هم می خندند و نوکری بیگانگان می کنند و امثال ما ها هم حمایت می کنیم به شکل و عناوین مختلف و توسط افراد های مسول
  • hadi IR ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
   11 6
   میخواهی با شمشیر از کشورت دفاع کنی؟!!!
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  10 3
  خداوند همه نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و نیروهای بسیج و انتظامی که هر یک در جایگاه خود خافظان امنیت کشور و مردم هستند را در پناه خودش حفظ کند که اینها خار چشمی هستند در چشمان دشمن وقتی هر روز پیشرفت این نیروهای مومن را می شنود از تمام وجود به آنها افتخار می کنیم و احساس شور و شعف می کنیم
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  8 6
  درود خدا بر سپاه پاسداران.
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  11 10
  میدانید تفاوت شما با شرکت های خودرو سازی چیست ؟ چون هر گونه اغراقی در کیفیت خودرو در اولین ماشین تحویلی عیان می شود. برای همین است که سلاح های انفرادی شما هیچ گاه به تولید انبوه نرسید و در حد دکور باقی ماند. طوری که حتی دست یگان صابرین سپاه ( زمان حمله داعش به مجلس ) همچنان کلاشنیکف بود !
 • IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
  14 17
  یک موی سردار تنگسیری می ارزد به همه درپیتی های (سلبریتی) سگ باز ذلیل بدبخت و غرب پرست ولی پرمدعا (یک مشت آدم بی خاصیت ولی پرسرو صدا).
 • علی IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 0
  هدف قرار دادن بریجتول با پرچم آمریکا بهانه ی قانونی از طرف حقوق بین الملل رو در اختیار آمریکایی برای دفاع از خودشون قرار داد تا بتونن اسکله های نفتی و کشتی های ما و هواپیمای مسافربری مارو بزنن و ما هم سریع آتش بس رو قبول کنیم. تمام جنبه ی کارها رو ببینیم نه فقط غرور.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس