مصوبه مجلس درباره غايبان خدمت سربازي

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: زمان اجرای طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی به هیچ عنوان برای سال آینده تمدید نمی شود.

به گزارش مشرق، سردار ابراهیم کریمی اظهار داشت: بر اساس این طرح غایبانی که بیش از هشت سال غیبت دارند، می توانند در فرصت باقیمانده ثبت نام کرده و حداقل یک قسط جریمه غیبت خود را پرداخت کنند و ۱۲ قسط دیگر در سال آینده پرداخت شود.

بیشتر بخوانیم:

معافیت کفالت خواهر چگونه است؟


وی افزود: لازم است غایبانی که مشمول این طرح می شوند و تاکنون برای بهره مندی از طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی اقدام نکرده اند، از فرصت باقیمانده استفاده و نام نویسی کنند زیرا این طرح برای سال آینده قابل تمدید نیست.
جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی ادامه داد: ضرورت دارد مشمولان این طرح، وضعیت خود را تعیین تکلیف کنند در غیر این صورت فرض می شود که آنها آمادگی گذراندن دوره خدمت سربازی را دارند. سردار کریمی افزود: از سال آینده فراخوان ها به نوبت انجام می شود تا غایبان خود را معرفی کنند و دوره سربازی را بگذرانند.

وی در پاسخ به این سوال برای افرادی که تاکنون نام نویسی نکرده اند در صورتی که برای نام نویسی اقدام کنند، فرصتی برای پرداخت اقساطی جریمه در سال آینده به آنها داده می شود؟ گفت: این طرح چهار سال به صورت مستمر اجرا شد و در این مدت افراد مشمول این طرح فرصت داشتند از مزایای این طرح استفاده کنند و کارت معافیت دریافت کنند بر این اساس برای اینکه فرصت دیگری به این افراد داده شود، مقرر شده تا این افراد تا پایان امسال نام نویسی و حداقل یک قسط خود را پرداخت کنند.

سردار کریمی افزود: از ابتدای اجرای این طرح از سال ۹۴ تاکنون ۴۵۰ هزار نفر در این طرح نام نویسی کردند و برخی جریمه خود را به صورت کامل و برخی به صورت اقساط پرداخت کرده و کارت دریافت کرده اند.
وی تاکید کرد: آن دسته از افرادی که تاکنون اقساط خود را پرداخت نکرده اند نیز تا پایان امسال فرصت دارند تا نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنند.

بر اساس بند (ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی، افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند، مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند.میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است و افراد دارای مدرک زیردیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان، جریمه می شوند.همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یک سال محسوب می شود.مشمولان غایب متاهل بر اساس این قانون از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس