کد خبر 939657
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
اسدالله عسگراولادی

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین گفت: با اقتصاد کشور برخوردهای فردی و شخصی می‌شود که یک ایراد است.

به گزارش مشرق، اسدالله عسگراولادی ظهر امروز در همایش «کارآفرینی در دوران تحریم» در تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان اظهار داشت: کارآفرین کسی است که یک محیط کسب و کار سودآور را ایجاد می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین بیان کرد: اینکه هر دانشجوی یک دانشگاه، یک کارآفرین است، یک تفکر غلط است هر دانشجو باید یک کارآفرین برای دانشگاه باشد و فضای کسب و کار ما باید به گونه‌ای باشد که این کارآفرینی و فضای کسب و کار را به دیگران انتقال بدهیم.

منفعت کشور بر منفعت ما ارجعیت دارد

وی با بیان اینکه دانشگاه باهنر و استان کرمان افراد باهوشی را در خود دارد و این باهوشی با یک کلمه همراه است و آن امید است که این امید را باید به دیگران انتقال دهیم، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بگوییم به من چه؟ بگذار ببینم فردا چه می‌شود؟ مملکت دست ماست و هر ضعفی که در آن است ما باید آن را برطرف کنیم.

بیشتر بخوانید:

عسگراولادی: صادرات کشور قفل شد

عسگراولادی با اشاره به اینکه بنده در گذشته از صادرکنندگان زیره سبز بوده‌ام این کار را دوست داشتم و در این کار حرفه‌ای بودم، گفت: سوالی که باید از خود بپرسیم این است که چرا می‌خواهیم کارآفرین بشویم تا در سایه کسب و کار به مردم خدمت کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین با طرح این موضوع که صادرکنندگان موظفند ارز حاصل از صادرات را به چرخه زندگی مردم بازگرداند اما چگونه؟ گفت: یکی از وظایف ما در کارآفرینی این است که کار خود را به دیگران انتقال دهیم و این کار را فقط برای خود نخواهیم فضای کسب و کاری را که فراهم کرده‌ایم و کار یاد گرفته‌ایم فقط برای خود نخواهیم به دیگران هم انتقال دهیم.

وی با تأکید بر اینکه منفعت کشور بر منفعت ما ارجعیت دارد و منفعت صنفی بر منفعت شخصی ارجحیت دارد، تصریح کرد: استان کرمان یکی از استان‌های زرخیز کشور است از نظر معدن ۷۰ میلیون تن معدن دارد و حداقل ۲۰۰ هزار تن پسته دارد.

دولت به دنبال امید است اما امیدهایش جواب نداده است

عسگراولادی با بیان اینکه دانشجویان به عنوان سرمایه‌های یک کشور وظایف سنگینی بر عهده دارند، تنها کلمه‌ای که در این چندین سال زندگی تجاری گفته‌ام کلمه امید است امید چیزی است که ما را به زندگی امیدوار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال امید است اما امیدهایش جواب نداده است، خاطرنشان کرد: یکی از ایرادهایی که به دولت می‌گیریم این است که با دانشجویان مشورت نمی‌کند و از دولت می‌خواهم که با دانشجویان مشورت کند چرا که دانشجوها می‌فهمند و مطالعه می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین ادامه داد: ما در مسائل سیاسی دولت را به خود واگذار می‌کنیم اما در مسائل اقتصادی از دولت می‌خواهیم که با دانشجویان و بازاریان انقلابی و متعهد مشورت کند.

کجا آمدند مشورت کنند که مشخص شود مشکل از کجاست؟

عسگراولادی با بیان اینکه یک سال است که کشور دچار مشکلات اقتصادی است، کجا آمدند مشورت کنند که مشخص شود مشکل از کجاست؟ گفت: بنده انقلاب را با چشم خود دیده‌ام انقلاب ما در حال حاضر یک سری ضعف‌ها دارد که تقصیر خود دولت است.

وی با تأکید بر اینکه این کشور و انقلاب به ما نیاز دارند، عنوان کرد: دانشجو نباید فقط سرش به کتاب و درس باشد باید گاهی سر خود را بلند کند و اطراف خود را ببیند اگر چیزی دید، کشورش را دیده است اگر کشورش را دید، می‌تواند در دنیا سرش را بلند کند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین اظهار کرد: کشور ما در دنیا از لحاظ سیاسی و نظامی حرف اول را می‌زند اما از لحاظ اقتصادی خیر، با اقتصاد کشور برخوردهای فردی و شخصی می‌شود که یک ایراد است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس