پرچم عراق

مشاور امنیت ملی عراق ادعاهای واشنگتن درباره ایران که این کشور مهد ترور است را داستان‌هایی غلط دانسته و ایران را تنها کشوری دانست که بعد از ظهور داعش به عراق کمک کرد.

به گزارش مشرق، " فالح فیاض"، مشاور امنیت ملی عراق در مصاحبه‌ای با هفته نامه " اشپیگل" درباره ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه پیروزی بر جنگجویان داعش تنها یک مسئله چند ساعته است گفت: خیر، این ممکن نیست که پیروزی بر داعش را اعلام کنیم. ما در اقدامات خود علیه داعش همواره این تجربه را داشته‌ایم که ما تنها این تروریست ها را بیرون می رانیم و به مفهوم واقعی آنها را شکست نمی دهیم.

وی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه از حضور گسترده داعش در سوریه سخن گفته و تصریح کرد که شهر ادلب مملو از مبارزان داعش است که همچنان بر تمام این منطقه تسلط دارند. آنها همچنین در شهرهای دیگر سوریه و در مناطق کوچک تر هم هستند و قابل کنترل نمی باشند. در ادلب همه جنگجویان داعشی که باقی مانده اند هم آن هایی هستند که از آلمان، فرانسه و یا انگلیس به این کشور آمده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اتاق فکر عملیات‌های تروریستی کجاست؟

وی در ادامه گفت: ما نگرانیم که این مبارزان داعش نسل بعدی یک جنبش القاعده جدید شوند. طبق یافته های ما یک جنبش زیر زمینی جدید در حال شکل گیری است و برای آن بسیاری اسناد و مدارک و شاخص ها وجود دارد. این یک خطر جدید برای تمام جهان و همچنین آلمان است.

این مقام عراقی درباره ادعاهای معاون رئیس جمهور آمریکا درباره ایران که این کشور را پناهگاه ترور نامیده بود گفت: من می دانم آنچه گفته شده صادقانه نیست. عراق و ایران از طریق تاریخچه و اماکن مذهبی که در کشور ما وجود دارد عمیقاً به هم مرتبط هستند. ما به عنوان همسایه باید در مناسبات دوستانه خود کار کنیم. ایران تنها کشوری بود که وقتی سر و کله داعش پیدا شد به ما کمک کرد. به نظر من تمام داستان های آمریکا غلط است. در هر صورت در منطقه ما تنها افراد کمی به این مسئله اعتقاد دارند. من این تصور را دارم که اروپایی ها هم در این زمینه از آمریکا دنباله روی نمی کنند.

وی در ادامه درباره توانایی عراق برای تامین امنیت خود نیز گفت: همه چیز کامل نیست، اما ما موفق شده‌ایم پلیس و ارتش را به صورت منظم سازمان دهی کنیم و شبه نظامیان را زیر سقف دولت بیاوریم. من در ضمن یک خبر بد برای همه جهادی ها دارم و آن این است که آنها دیگر نزد ما جامعه‌ای که به آنها خوش آمد بگوید نمی یابند. و ما دیگر اجازه نمی دهیم درگیری های نژادی و مذهبی در جامعه ما وارد شود. این وضعیت برای همیشه تمام شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس