کد خبر 937664
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
کمیسیون امنیت ملی امروز حادثه تروریستی زاهدان را بررسی می‌کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی حادثه تروریستی زاهدان در جلسه بررسی این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مشرق، حشمت الله فلاحت پیشه در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران از جلسه ویژه این کمیسیون جهت بررسی ابعاد حادثه تروریستی زاهدان خبر داد.

ببینید

وی افزود: ما از مسئولان اطلاعاتی، امنیتی و سپاه پاسداران دعوت کردیم تا در جلسه امروز این کمیسیون حضور یابند و مجمع نمایندگان استان اصفهان هم اعلام کردند که در این جلسه حضور می یابند چرا که بخش اعظم شهدای حمله تروریستی زاهدان از اصفهان بودند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه متأسفانه با این بودجه صرفاً یک پنجم نیازهای مرزی کشور قابل تحقق است، گفت: این در حالی است که سربازان ما در مرز با جانفشانی از مرز دفاع می کنند و گرفتار جریان های تروریستی انتحاری می شوند که لازم است بودجه این بخش ارتقاء یابد و کمیسیون امنیت ملی وظیفه خود می داند که در این باره تلاش خود را ادامه دهد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه در جلسه امروز از نهادهای مختلف گزارش هایی در مورد حادثه تروریستی زاهدان دریافت می شود، یادآورشد: برای دفاع از نیروهای مرز لازم است اقدامات و راهبردهای صیانتی در دستور کار قرار گیرد.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه لازم است بین دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و عملیاتی در مرز، هماهنگی‌هایی شکل بگیرد تا اگر در خصوص منطقه‌ای در مرز احتمال بروز مشکلات امنیتی وجود داشت، به سرعت اقدامات صیانتی انجام شود، اظهار داشت: موضوع تروریسم انتحاری به یک راهبرد ایذایی علیه ایران در شرق کشور تبدیل شده است. راهبرد ایذایی با هدف اذیت و آزار کشور و ایجاد مشغله ذهنی برای مردم و سیاستمداران شکل می‌گیرد.

وی گفت: موضوع دیگر این است که راهبرد کلی مرز که اکنون توسط مرزبانی سپاه پاسداران و مرکز پژوهش‌ها تعیین شده تبدیل به سیاست کلی شود تا از بودجه‌ای پایدار برخوردار باشد. صدها نفر تروریست انتحاری در مرزهای ایران تجهیز شدند و هر لحظه ممکن است، اقدامات تروریستی دیگری را صورت دهند. جمهوری اسلامی ایران که در فراتر از مرزهای خود امنیت را ایجاد کرده نباید در تامین امنیت خود دچار مشکل شود.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف به صورت موردی اطلاعاتی را در اختیار ما گذاشتند، ادامه داد: سربازان وطن در بدترین شرایط از مرز کشور دفاع می‌کنند و دشمنان هیچ‌گاه نتوانستند در محدوده عملیاتی ما ورود پیدا کنند و چنین اقدامی را انجام دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه بخشی از اقدام تروریستی اخیر در استان سیستان و بلوچستان در قالب جاسوسی اطلاعاتی انجام شده است،گفت: افرادی که این حمله انتحاری را انجام دادند از نفوذ استفاده کردند.

فلاحت پیشه در پاسخ به خبرنگاران درباره اینکه آیا گزارش اولیه‌ای از اقدام تروریستی زاهدان به دست کمیسیون رسیده است یا خیر و اینکه مشخص شده قصور از سوی کدام دستگاه بوده است؟ اظهار داشت:گزارشات اولیه به دست ما رسیده است اما جمع‌بندی خود را پس از جلسه امروز انجام می دهیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس