علیرضا تنگسیری

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه چشم‌ها را در برابر واقعیات صید ترال نمی‌بندیم، گفت: باورم شد مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی های چینی وجود دارد.

به گزارش مشرق، علیرضا تنگسیری عصر امروز در آئین رونمایی و اکران مستند تحسین شده «دریابست» با اشاره به رشادت‌ها و خدمات ساحل‌نشینان و صیادان در هشت سال دفاع مقدس و نقش مؤثر آنان در عملیات‌هایی نظیر بیت المقدس و خیبر اظهار داشت: من سیاسی نیستم و سیاسی صحبت نمی‌کنم بلکه از زبان یک نظامی انقلابی و دنباله روی رهبری می‌گویم که سپاه نمی‌تواند در برابر پایمال شدن حقوق صیادان ساکت بماند.

‎وی ادامه داد: هم اکنون که اینجا صحبت می‌کنم سه فروند کشتی چینی در بندر تجاری باهنر توقیف شده است و هم اکنون در حال پیاده کردن ماهی‌های صید شده هستیم.

در این زمینه:

فیلم / صیادان چینی گرفتار در میان یخ‌ها!

فیلم / خطرات شیوه ممنوعه ماهیگیری چینی‌ها

تصاویری جدید از صیادی چینی‌ها از آب‌های ایران!

فرمانده نیروی دریایی سپاه، به کمبود ماهی در جاسک، بندرعباس و قشم اشاره کرد و گفت: نمی‌توان چشم‌ها را در برابر واقعیات بست و محکم در برابر کسانی که نان را از سفره صیادان سنتی ربوده‌اند ایستاده‌ایم.

‎تنگسیری تاکید کرد: باورم شد مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی‌های چینی وجود دارد، این صید در کانتیرهای منجمد شده به خارج کشور می‌رود.

‎وی ادامه داد: ما مستنداتی در اختیار داریم و اگر نیاز باشد آنها را رو خواهیم کرد اما در حال حاضر نمی‌خواهیم به این مسئله ورود کنیم اما می‌گوئیم صیاد هم حقوقی دارد که باید حقش را از دریا بگیرد.

‎تنگسیری گفت: هیچ کشتی صیادی اجازه صید ترال در آب‌های کمتر از ۱۲ مایل را ندارد و این نوع صید در خلیج فارس ممنوع است.

‎فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره پدیده شوم قاچاق در هرمزگان گفت: درصورتی که تمامی درها را به روی صیادان و بومیان منطقه مسدود شود مجبورند به قاچاق سوخت و مواد مخدر روی آورند و وقتی حرف می‌زنیم متهم به سیاسی کاری می‌شویم.

‎وی به سفر فرمانده سپاه به جاسک اشاره کرد و گفت: وقتی سردار جعفری قایق‌های وارونه و وضعیت بد مردم منطقه را مشاهده کرد متأثر شد و اشک از چشمانش جاری شد.

‎تنگسیری گفت: توقیف کشتی‌های صید ترال مختص کشتی‌های چینی نیست و اگر کشتی‌های ایرانی نیز به این کار مبادرت ورزند توقیف خواهند شد.

‎فرمانده نیروی دریایی سپاه در توقیف و مصادره کشتی‌های چینی به نقش مؤثر قوه قضائیه اشاره کرد و ضمن تشکر از مسؤولان قضائی گفت: صید فانوس ماهی، یال اسبی و برخی ماهی‌های تجاری ایرادی ندارد اما صید دیگر گونه‌های آبزی ممنوع و تخلف است.

‎وی ادامه داد: این کشتی‌ها گاهاً تا ۷۰ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید می‌کنند که این امر تخلف بوده و غیر مجاز است و باید از این کار جلوگیری بعمل آید.

‎تنگسیری با تاکید بر این مطلب که مصادف شدن اکران مستند دریابست با سفر رئیس جمهور به استان کاملاً اتفاقی بوده است گفت: نباید این موضوع را سیاسی کرد ما به دنبال مسائل سیاسی نیستیم و اکران مستند «دریابست» از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

‎وی از ادامه تلاش برای احقاق حقوق مردم بومی منطقه خبر داد و گفت: پیگیر این موضوع هستیم تا آخر محکم پای این ماجرا ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم حقوق مردم و ساحل‌نشینان ضایع شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  67 0
  این شد. از اول هم باید پشت مردم میبودید مثل اوایل انقلاب
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  51 2
  وی از ادامه تلاش برای احقاق حقوق مردم بومی منطقه خبر داد
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  35 0
  کاش سپاه اینقدر وجود داشت در برابر ظلم به مردم اینهمه قراردادهای ننگین و اختلاس و ...سکوت نمیکرد
  • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
   11 0
   بیش از نصف مردم خودشون اختلاص گران و قراردادهای ننگین و .. را مشوقانه انتخاب کردند.
 • CA ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  27 0
  از این به بعد توی دریا هم میبینیم یا گالن بنزین وایستادن دارند بنزین میفروشند. دولت تدبیر و امید حتی‌ در‌ دریا هم در کنار چینی ها ببخشید در کنار مردم هست. اینکه چیزی نیس فلاحت پشه گفته پالرمو حق مسلم صیادان چینی ماست!
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  44 0
  دست ... پشت ماجراست.انچه عیان است چه حاجت به بیان است.اینم نوبر اسهالطلبان
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  15 5
  یعنی تا حالا نمیدونستید؟ یا اینکه چون چین از برجام اونطور که باید حمایت نمیکنه شما هم شروع به سختگیری کردید؟!
  • رضا IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   24 2
   متعصب! سپاه که مدافع برجام نیست که بخواد همچی کاری بکنه
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  17 0
  دمتان گرم. اگر دست من بود برای معاون وزیر کشاورزی که این قرار داد ننگین را با رشوه و ... با خارجی ها بسته حکم اسلامی قطع دست و انفصال دایم از خدمات دولتی و رد مال حرام را صادر می کردم
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  17 0
  هر مسئولی که پشت ماجرای کشتی ای چینی است باید محاکمه بشه در ضمن این محیط زیستی ها چرا ساکت هستند عجیب نیست ؟
 • DE ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  4 9
  چینی ها قانونی و غیر قانونی ، دخل ماهی و میگو را در آوردند . صیادان بیچاره شدند و ماهی و میگو نه فقط نایاب شده بلکه قیمتش برای جنوبی که غذای عمده اش ماهیست ، چند برابر افزایش پیدا کرده . یعنی شما تا حالا از این موضوع مهم خبر نداشتید ؟؟ نکند خودتان می خواهید جای چینی ها را بگیرید ؟؟؟؟ نکند این بهانه ایست فقط برای درگیر شدن با دولت ؟؟؟ چطور حسن نیت شما را باور کنند ؟؟؟ راه زیادی در پیش دارید برای جلب اعتماد و محبت مردم !!!
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   6 2
   تو جز مردم نیستی چون سپاه همیشه کنار مردم بوده
 • IR ۰۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  6 0
  بنظرم نباید اجازه هیچ نوع صیدی به غیر داده شود مردم ما میتونن ماهی های که خوردنش کراهت داره رو بگیرن و صادر کنند.
 • IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  6 0
  آخه نادون مگه چین از اول هم درست از برجام حمایت کرده که این دومین بارش باشه این جماعت مثل کرم خاکی همه جای دنیا پخشن.
 • IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  4 0
  احسن این چینی ها بیرون کنید
 • محسن AE ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  7 0
  همون فانوس ماهی یا اسب ماهی هم که میگن بی استفادست و میشه صادرش کنند در حقیقت جزوه زنجیره غذایی سایر ماهی هاست. وقتی نابود بشن غذای بقیه ماهی ها هم از بیم میره و کلا قحطیه ماهی میاد
 • DE ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  1 12
  حفاظت از کلیه مرزهای کشور بنابر نص صریح قانون اساسی وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران است و بس
  • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   6 0
   نکته دان! بحث بر سر حفاظت از مرز نیست... صحبت از ظلم به ماهیگیران ایرانی است.
  • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   3 0
   فرض کن پدرت به داداشت میگه اگه دزد اومد خونه ما وظیفه تو هست که جلوش رو بگیری .وقتی داداشت خونه نباشه و دزد بیاد چکار می کنی
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   4 0
   بر اساس تقسیم بندی بخش هایی از دریا بین نیروی دریایی ارتش و سپاه تقسیم کارشده . ضمن آنکه ارتش وظیفه بررخورد با بیگانه را دارد ولی سپاه بعنوان ضابط قوه قضائیه هم عمل می کند
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  7 0
  چه عجب بعد 2 سال و نابود شدن اکثر منابع خلیج فارس یکی شعار مبارزه رو داد ایشالا که عملی شه
 • علی IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  6 0
  سردار عزیز در جنگ با دشمن از روبرو میجنگیدید الان با دشمن از درون بدنه حکومت باید جنگید که با فساد و رانت داد ملت را درآوردند اینها عوامل نفوذی دشمن هستند
 • AE ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  6 0
  لعنت به این دولت فاسد وفاسدپرور

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس