کد خبر 935308
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
آیت الله محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با بیان اینکه حجاب از ضروریات دین است و منکرش کافر است،‌ گفت: باید از این همه خون شهید به دلیل بی‌حجابی و بدحجابی خجالت کشید.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد یزدی در دیدار جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه در قم برگزار شد، گفت: قرآن فرمود «خدا همیشه در کمین‌گاه کسانی هست که در زمین ظلم می‌کنند».

وی افزود: مردم اتفاقات انقلاب و قبل از آن رادیده و مطلع هستند، کشور در استعمار بیگانگان بود و حاکمیت مردمی نبود و مجموع حاکمیت دنبال مفساد، بی عفتی و ترویج بی ارزشی‌ها بود. درگذشته سعی می‌کردند دین را بکوبند، حق را از بین ببرند و دین را منحصر در گوشه‌ای از مسجدی می‌شد، دید و حتی مردم برای نماز خواندن خجالت می‌کشیدند. آن قدر دشمن علیه علم و فضیلت و دین صحبت کرده بود که حوزه و مراکز عملی و حتی بعضی از علما باورشان آمده بود که کسی به دین و مذهب کاری نداشته باشد.

بیشتر بخوانید:

انتقاد آیت‌الله یزدی از سخنان روحانی در خصوص حجاب

عیادت آیت‌الله یزدی از «آیت‌الله محمد مؤمن»

آیت‌الله یزدی: در ۴۰ سال اخیر به اندازه ۴۰۰ سال پیشرفت کرده‌ایم

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: مثل‌های معروفی را رواج می‌دادند که شما نمی‌توانید کاری کنید، لوله‌ای نمی‌توانید درست کنید، در عین حال ادعا می‌کردند که انقلاب سفید کردند و زنان را به بی عفتی دعوت می‌کردند.

وی گفت: وقتی به مازندران برای تبلیغ می‌رفتم از بی حجابی زنان و فساد و فحشاء جامعه خجالت می‌کشیدم و علناً کاری کرده بودند که دور حرم دیوار بود و خیابان‌های دیگر فحشاء بود.

آیت الله یزدی افزود: اخیراً آماری در مورد جشن ۲ هزار و ۵۰۰ ساله خواندم که خیلی عجیب بود. فساد و بی بنداری موج می‌زد، این اوضاع آن زمان بود، ولی یکدفعه روحانی مجاهد از منطقه یخچال قاضی قم فریاد زد که ای علمای اسلام کجایید که اسلام را بردند و با جشن دارند، اسلام را از بین می‌برند.

اولین برکت انقلاب رهایی از وابستگی به بیگانه است

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم فرصت داده‌های انقلاب را در این ۴ دهه تنظیم کنیم، فرصت بلند بالایی خواهی بود. مسئله استقلال و رهایی از بیگانگان که ۲ هزار ۵۰۰ سال تحت تسلط استکبار و استعمار بودند. اولین برکت انقلاب رهایی از وابستگی به بیگانه اینکه خودمان هستیم اداره می‌کنیم، اگر نقص داریم و بی عرضه هستیم، خودمان هستیم، اگر توان هم داریم، باز خودمان هستیم. زمانی که شاه فرار کرد، ۳۵ میلیون جمعیت بود، الان ۸۰ میلیون، در گذشته امکاناتی نبود اما الان قابل مقایسه باگذشته نیست. همین قم که اصلاً دِه هم به حساب نمی‌آوردند، اما الان قم به یکی از مهمترین شهرهای مذهبی کشور تبدیل شده است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: در این ۴ دهه انواع نقشه‌ها را کشیدند، ولی به فرموده امام راحل هیچ غلطی نتوانسته بکنند و الان این آدم نامتعال آمریکایی (ترامپ) که هیچیک از تعهدات بین المللی را قبول ندارد، دنبال این بود که حاکمیت اسلام را بگیرند و مانند گذشته شود، ولی امروز با گذشته قابل مقایسه نیست که همین دشمن گفته از براندازی صرف نظر کردیم، چون دیگر قدرت براندازی راندارد.

وی ادامه داد: تا امروز هم نتوانسته‌اند کاری کنند و آنهایی که فکرمی کنند که می‌توانند با تحریم برگردند، گفتند که دیگر قدرت نداریم، چون نسل جوانان بسیجی کاری کردند که دشمن بگوید دیگر نمی‌توانیم کاری کنیم.

آیت الله یزدی افزود: اما دشمنان بدانند این نظام تثبیت شده است و هر کاری کنند، به جای نمی‌رسند، الان خودمان هستیم، اگر مجلس و قوه قضائیه و سایر قوا بد باشند، مال خودمان است و این همان معنای آزادی است.

وی عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل دشمنان درجه یک ایران هستند و تا حالا هر کاری بود علیه ایران کردند، ولی ناموفق بودند ولی اینها گفته‌اند دست از فتنه نخواهیم برداشت.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: دومین برکت، پیشرفت علمی و پزشکی است، در این مسئله هم پیشرفت ایران قابل مقایسه با گذشته نیست، ایران در بحث فناوری هم فوق العاده پیشرفت داشته است. این‌ها ثمره اسلام است. اسلام که تنها نماز و روزه نیست.

وی گفت: امروز متأسفانه بعضی فرزندان نسل چهارم و بچه‌های پولدار بی درد که معلوم نیست، پول‌ها را از کجا آورده‌اند، ماشین صد میلیونی سوار می‌شوند و در خیابان حرکاتی انجام می‌دهند، یا دخترش با وضع بد وارد خیابان می‌شود، خیال می‌کند چنین و چنان است. باید از این کار خجالت کشید.

بعضی از شهرها در بحث حجاب بدتر از قم عمل می‌کنند

آیت الله یزدی گفت: باید از این همه خون شهید به دلیل بی‌حجابی و بد حجابی دختران خجالت کشید. متأسفانه بعضی از شهرها در بحث حجاب بدتر از قم عمل می‌کنند.

وی افزود: حجاب از ضروریات اسلام است، کسی که علیه حجاب حرف می‌زند، هر کسی می‌خواهد باشد، باید مواظب باشد در مورد حجاب چه می‌گوید، باید بلد باشد وقتی از اسلام حرف می‌زند چه می‌گوید. ما انقلاب کردیم تا کسی بی‌حجاب نباشد، زیر گلویش را باز نکند و هرچه دلش خواست علیه اسلام و انقلاب حرف نزند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر رئیس جمهور می‌باشید، باید به مردم خدمت کنید. مشکل مردم را حل کنید، اگر اسلام را بیان می‌کنید، به اندازه علمتان و فهمتان بگوید. نباید بیش از این گفت. حجاب از ضروریات دین است و منکرش کافر است.

وی عنوان کرد: به این وزیر ارشاد هم می‌گویم، برای چه هر روز بزرگداشت برگزار می‌کنید، در یکی از این سالن‌ها هر روز خواننده‌ای می‌آورید، اسم آن را وزارت ارشاد اسلامی می‌گذارید، باید از این خانواده شهدا خجالت کشید.

آیت الله یزدی افزود: می‌گویند ما قرآن و جلسه قرآن هم داریم، واقعاً می‌خواهید قرآن هم نداشته باشید، مگر جرأت دارید علیه قرآن حرف بزنید، مردم انقلاب کرده‌اند که قوانین با اسلام تنظیم شود و اسلام حاکم باشد و قضات آن با احکام اسلامی قضاوت کنند و مجلس شورای اسلامی با قوانین اسلام تطبیق شود.

وی گفت: انقلاب امت را زنده کرده است. بدانید اگر بچه‌های شما میدان نمی‌رفتند و در دفاع از آل الله جان فشانی نمی‌کردند الان می‌بایست در ایران می‌جنگیدیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس